Latvija – Austrija 4:3 (TEKSTA TIEŠRAIDE)

20/05/2022 20:04
Latvijas hokeja izlase

Latvijas hokeja izlase aizvada piekto spēli 2022. gada Pasaules čempionātā, pretiniekos ir Austrijas komanda. Iepriekšējos četros mačos katra no vienībām izcīnījusi pa trīs punktiem, un šī dueļa uzvarētaja saglabās izredzes uz cīņu par vietu ceturtdaļfināla. Mača sākums plkst. 20:20, to tiešraidē pārraidot “Latvijas Televīzijas” 7. kanālam. Debiju Pasaules čempionātos piedzīvos 19 gadus vecais Klāvs Veinbergs, kurš pirmo reizi iekļauts pieteikumā, savukārt vārtu drošība uzticēta Artūram Šilovam. Tāpat Harijs Vītoliņš pirmo reizi šajā turnīrā nolēmis spēlēt ar 13 uzbrucējiem un 7 aizsargiem – iepriekšējos mačos sastāvs bija 12+8.

Latvija – Austrija 4:3 (0:0; 3:2; 0:1; 0:0; 1:0)

Vārti25:36 Rūdolfs Balcers (Jānis Jaks, Rodrigo Ābols); 29:50 Rihards Bukarts (Kārlis Čukste, Mārtiņš Dzierkals, vair.); 35:40 Rūdolfs Balcers (Rihards Bukarts, Kristaps Sotnieks) – 21:10 Benjamins Nisners (Tomass Rafls, Pēters Šnaiders); 31:24 Dominiks Henriks (Pēters Šnaiders, Lūkass Haudums) 46:21 Tomass Rafls (Kilians Zundels, Benjamins Nisners)
Noraidījumi3:16 Klāvs Veinbergs; 9:35 Andris Džeriņš; 14:09 Mārtiņš Dzierkals; 30:17 Kristaps Zīle, 30:17 Rodrigo Ābols – 3:29 Piters Šnaiders; 14:09 Lukass Haudums; 25:40 Briāns Leblērs; 28:21 Dāvis Maiers

UZVARA!

Piektais metiens Austrijas komandai neprecīzs!

Ceturtais metiens Latvijas komandai neprecīzs!

Ceturtais metiens Austrijas komandai precīzs!

Trešais metiens Latvijas komandai precīzs!

Trešais metiens Austrijas komandai neprecīzs!

Otrais metiens Latvijas komandai neprecīzs!

Otrais metiens Austrijas komandai neprecīzs!

Primo metienu Latvijas labā izpilda Jeļisējevs – GOLS!

Pirmo metienu Austrijas labā izpilda Kaspers – netrāpa vārtos!

Papildlaiks

65′ Papildlaiks noslēdzies!

63′ Ķēniņš trāpa pa vārtu stabu

61′ Papildlaiks sācies!

Trešais periods

60′ Pamatlaiks noslēdzas ar neizšķirtu rezultātu. Latvija pirmo reizi turnīrā spēlēs papildlaiku

59′ Spēli klātienē vero 8 516 skatītāji

58′ Lai arī tuvojas pamatlaika beigas un kļūdas cena ir visai liela, komandas turpina mēģinājumus iekarot pretinieku vārtus

55′ Mārtiņam Dzierkalam neļauj izlauzties pie Austrijas vārtiem, nogāžot viņu no kājām. Tiesneša svilpe klusē

54′ Vairak nekā trīs minūtes spēle norisinājās bez pauzēm. Iespēju gan nav bijis nedz Latvijai, nedz Austrijai – abas komandas aizsardzībā cenšas spēlēt pēc iespējas ciešāk

50′ Bīstams pretuzbrukums – Ali Vukuvics vienatnē izlauzās gar malu un spēcīgi meta – Šilovs neatstāj variantus

47′🚨Austrija iespiež Latviju zonā, ilgi izspēlē un beigās Kiliana Zundela metiens no tālās distances izrādās precīzs, ņuju pieliekot Tomasam Raflam – atkal neizšķirts

45′ Roberts Bukarts izdara piespēli gar vārtiem – neviens līdz tai neaizsniedzas

43′ Jeļisejevs lielā ātrumā ieslido zonā un piespēlē Jakam, kurš met spēcīgi, bet garām

41′ Sākusies trešā trešdaļa! Uzreiz Ronalds Ķēniņš iesaistā spēlē austriešu vārtsargu, kurš noķer ripu

Otrais periods

40′ Otrā trešdaļa sanāca krietni rezultatīvāka un arī patīkamāka rezultāta ziņā – esam vadībā!

39′ Aizsargi ļauj Lukasam Haudumam saņemt ripu tieši pie vārtiem un pat izdarīt metienu – Šilovs neguļ un ar kājsargu atsit ripu

36′🚨Ātrs uzbrukums, Balcers piespēlē Rihardam Bukartam, nekavējoties saņem ripu atpakaļ un iemet to tukšos vārtos! 3-2

36′ Pamazām iniciatīva pāriet Latvijas izlases pusē. Austrieši gan nepalaiž garam izdevību pieturēt ripu mūsejo zonā, pat neizdarot metienus

34′ Vairākuma izspēle noslēdzas ar Ābola metienu – Starkbaums ķer. Tas arī bija bīstamākais moments

32′Tālāk būs vieglāk, jo noteikumus pret Oskaru Batņu pārkāpj Klemenss Untervēgers. Tiesneši iedod divas minūtes, taču pirms lēmuma pieņemšanas noskatās video. 18 sekundes spēlēsim čētratā pret četriem, tālāk vairākumā.

32′🚨 Tikt vārtu tuvumā austriešiem neizdodas, toties metiens no tālās distances Dominika Hainriha izpildījumā ir precīzs – 2:2

31′Uzreiz neliela grūstīšanās pie Šilova vārtiem, kuru rezultātā ir noraidīti Kristaps Zīle un Rodrigo Ābols. Skarbs tiesnešu lēmums, lai neteiktu vairāk

30′🚨Un izvirzamies vadībā!!! Kārlis Čukste met no zilās līnijas, Rihards Bukarts vārtu priekšā pieliek nūju un ripa ir vārtos!

28′Ļoti neveiksmīgs vairākums, neviens bīstams moments pie pretinieku vārtiem netika izveidots. Toties Latvijai būs vēl viena iespēja, jo Dāvids Maiers pārkāpa noteikumus aiz savas komandas vārtiem. Kamēr bija atliktais sods, labs metiens no tālās distances izdevās Robertam Bukartam – vārtsargs atsit un ripai uzreiz pieskāras austriešu hokejists

26′Un uzreiz spēlējam vairākumā!

26′🚨Vārti!!! Jānis Jaks izdara piespēli uz labo iemetiena apli Rūdolfam Balceram, kurš vienā pieskārienā iemet ripu vārtos – 1:1

25′ Rubīns ieslido uzbrukuma zonā un uzreiz met – ripa lido garām. Labi laužas Rihards Bukarts, bet tiesneši aptur spēli – aizmugure

23′ Vēl viens bīstams metiens Nisnera izpildījumā no līdzīgas pozīcijas. Šoreiz garām

22′🚨Austriešiem izdodas ātrs pretuzbrukums, Benjamins Nisners saņem piespēli vārtu tuvumā, viņu neviens nesedz un uzbrucejs ar precīzu metienu atklāj rezultātu

21′ Sākusies otrā trešdaļa

Pirmais periods

20′ Pirmā trešdaļa noslēdzas bez vārtu guvumiem. Pagaidām tribīnēs Latvijai veicas labāk nekā laukumā

20′ Potenciāli bīstams Mamčica metiens no zilās līnijas – Starkbaums nedod iespēju un uzreiz aptur spēli

17′ Trešā maiņa mēģinā iespiest austriešus zonā, pretinieks viegli neitralizē latviešu hokejistus

16′ Jaks atstāj ripu Bukartam, Rihards uzreiz met. Skaisti, bet garām

15′ Dzierkals iesaistās asumos ar Lukasu Haudumu aiz pretinieku vārtiem, abi dodas uz noraidīto soliņa

14′ Ķēniņš saņem ripu pie zilās līnijas un met no zonas vidus – diezgan bīstams metiens, ripai lidojot ar ātrumu 117 km/s

13′ Mazākums izturēts bez problēmām, kas priecē, ņemot vērā statistiku

12′ Mazākuma izskaņā Rūdolfs Balcers izlaužas pie pretinieku vārtiem un meta – Starkbaums atsit

10′ Austrija vairāk kontrolē ripu un viņu spiediens vainagojas ar vairākumu – Andris Džeriņš aizķeksē pretinieku

9′ Krastenbergs mēģināja apspēlēt vairākus pretiniekus, bet līdz vārtiem netiek. Uzreiz seko pretuzbrukums, burzma Šilova vārtu priekšā

7′ Līdz pirmajam komercpārtraukumam Latvija zaudējusi daudzas divcīņas – tas, ko preses konferencē pēc vakardienas mača pieminēja Harijs Vītoliņš.

6′ Latvija izdara pirmo metienu pa vārtiem, tas gan nebija bīstams

4′ Latvija tika iespiesta zonā un Klāvs Veinbergs pārkāpa noteikumus aiz vārtiem un mūsējie palika mazakumā. Tiesa, jau 13 sekundes vēlāk noteikumus pārkāpj Peters Šnaiders un spēle turpināsies četratā pret četriem

3′ Klāvs Veinbergs aizvadījis pirmo nogriezni Pasaules čempionātā

2′ Šodien sākums ir labāks nekā pret Čehiju, bet nevarētu teikt, ka iniciatīva pieder Latvijai

1′ Spēle sākusies! Latvijas pirmā maiņa bez izmaiņām – uzbrukumā Ķēniņš, Ābols un Balcers, aizsardzībā Zīle un Jaks

Latvijas izlases sastāvs pasaules čempionātam:

Vārtsargi: Elvis Merzļikins (Kolumbusas “Blue Jackets”, NHL), Gustavs Dāvis Grigals (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Artūrs Šilovs (Ebotsfordas “Canucks”, AHL);

Aizsargi: Jānis Jaks (“Soči”, KHL), Kārlis Čukste (Tršinecas “Ocelārži”, Čehija), Kristaps Sotnieks (Rīgas “Dinamo”, KHL), Roberts Mamčics (“Linkoping”, Zviedrija), Arvils Bergmanis (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Artūrs Kulda (Krēfeldes “Pinguine”, Vācija), Kristaps Zīle (Litvīnovas “Verva”, Čehija), Sandis Smons (Ženēvas “Servette”, Šveice), Kristiāns Rubīns (Toronto “Marlies”, AHL);

Uzbrucēji: Mārtiņš Dzierkals (Plzeņas “Škoda”, Čehija), Rihards Bukarts (Vladivostokas “Admiral”, KHL), Roberts Bukarts (Vītkovices “Ridera”, Čehija), Andris Džeriņš (Lincas “Black Hawks”, Austrija), Rihards Marenis (Ērnšeldsvīkas “MoDo”, Zviedrija), Deniss Smirnovs (Ženēvas “Servette”, Šveice), Ronalds Ķēniņš (“Lausanne”, Šveice), Oskars Batņa (Mikeli “Jukurit”, Somija), Renārs Krastenbergs (Villahas VSV, Austrija), Klāvs Veinbergs (“Zemgale”/LLU, Latvija), Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Nikolajs Jelisejevs (Ērnšeldsvīkas “MoDo”, Zviedrija), Rūdolfs Balcers (Sanhosē “Sharks”, NHL).

Austrijas izlases sastāvs pasaules čempionātam:

Vārtsargi: Dāvids Kikerts, Bernhards Štarkbaums (abi – Vīnes “Capitals”), Dāvids Madlēners (“Dornbirner”);

Aizsargi: Nīno Brunners (Fillahas VSV), Dominiks Hakls (Vīnes “Capitals”), Dominiks Hainrihs, Filips Vimmers, Kilians Cindels (visi – Zalcburgas “Red Bull”), Ēriks Kirhšlāgers (Grācas “99ers”), Dāvids Maiers, Klemenss Untervēgers (abi – Klāgenfurtes KAC), Bernds Volfs (“Lugano”, Šveice);

Uzbrucēji: Olivers Ahermans (“La Chaux-de-Fonds”, Šveice), Benjamins Baumgartners (“Lausanne”, Šveice), Niko Feldners (Šefīldas “Steelers”, Lielbritānija), Manuels Ganāhls, Lukass Haudums (abi – Klāgenfurtes KAC), Pauls Hūbers, Briāns Lēblers, Benjamins Nisners, Tomass Rafls, Pēters Šnaiders, Ali Vukovics (visi – Zalcburgas “Red Bull”), Marko Kaspers (Engelholmas “Rogle”), Dominiks Zvergers (“Ambri-Piotta”).