Latvija bijusi starp četrām valstīm, kas nav parakstījusi petīciju par stingrākiem antidopinga noteikumiem biatlonā

06/02/2017 16:59

Oslo, 6.febr., LETA. Latvijas biatlona komanda kopā ar Norvēģiju, Baltkrieviju un Poliju nav parakstījusi petīciju Starptautiskajai Biatlona savienībai (IBU) par stingrākiem antidopinga noteikumiem.

Kā vēsta norvēģu sporta blogeris Andrēass Sellioss, kurš redzējis 12.janvārī radīto vēstuli, to nav parakstījuši tikai četru valstu treneri – Latvijas, Norvēģijas, Baltkrievijas un Polijas.

Tiesa, viņš nepublicē informāciju par Latvijas sportistiem, bet, piemēram, no norvēģu sportistiem to parakstījis vienīgi slavenais Ūle Einārs Bjērndālens. Kopā zem petīcijas ir 154 sportistu un 56 treneru paraksti.

“Mēs jau rakstījām atsevišķu vēstuli 22.decembrī, kurā bija vairāki piedāvājumi arī no šīs petīcijas,” intervijā Norvēģijas sabiedriskajai raidorganizācijai NRK pastāstījis Norvēģijas Biatlona savienības prezidents Ērlenns Slokvīks. “Treneri domāja, ka savu viedokli jau izteikuši.”

Kā 22.decembrī sarunā ar aģentūru LETA teica Latvijas Biatlona federācijas (LBF) prezidente Baiba Broka, Latvija ir par godīgu un tīru sportu, tāpēc solidāri atbalsta iniciatīvas.

“Sportisti strādā un cīnās, vēlas rezultātus sasniegt godīgā cīņā,” teica Broka.

Decembra sākumā Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās izmeklēšanas komisijas vadītājs Ričards Maklarens publicēja sava ziņojuma otro daļu par dopinga lietošanu Krievijā, kurā tika paziņots, ka laika posmā no 2011. līdz 2015.gadam vairāk kā 1000 Krievijas sportisti 30 sporta veidos piedalījušies valsts izveidotā un atbalstītā dopinga sistēmā.

Savukārt vēlāk IBU saņēma sarakstu ar 31 krievu biatlonistu, kuri lietojuši aizliegtās vielas, turpinot startēt augstākā līmeņa sacensības. Janvāra otrajā pusē tika paziņots, ka izmeklēšana turpinās vairs tikai pret septiņiem no viņiem, pret 22 tā pārtraukta, bet divi savlaicīgi saņēmuši pagaidu diskvalifikācijas.

Pirms tam janvāra pirmajā pusē pasaules vadošie biatlonisti pieprasīja IBU noteikt bargākas sankcijas tiem kolēģiem un viņu pārstāvētajām valstīm, kuri tiks pieķerti dopinga lietošanā. Šī vēstule tika parakstīta Pasaules kausa posma laikā Rūpoldingā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

26/02/2021 12:35

Latvijas basketbola izgāztā iespēja – kad un kur būs nākamā?

Visiem labi zināms tikko piedzīvotais Latvijas vīriešu basketbola izlases fiasko 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, tāpat arī nesenie notikumi ar sieviešu valstsvienības netikšanu uz Eiropas čempionātu. Daudz apskatīts, analizēts…