Latvija – Čehija 1:5 (TEKSTA TIEŠRAIDE)

19/05/2022 20:05
Latvijas hokeja izlase

Latvijas hokeja izlase aizvada ceturto spēli 2022. gada Pasaules čempionātā, spēkojoties ar Čehijas valstsvienību, kuras sastāvu papildinājis zvaigžņotais uzbrucējs Dāvids Pastrņāks. Tikmēr pirmo spēli šajā čempionātā aizvadīs Kristiāns Rubīns, kurš pieteikumā atļauts kā otrā pāra aizsargs kopā ar Artūru Kuldu. Mača sākums plkst. 20:20, to tiešraidē pārraidot “Latvijas Televīzijas” 7. kanālam. Abām vienībām šī ir ļoti svarīga spēle, jo pašlaik gan Čehija, gan Latvija atrodas ārpus B grupas labāko četrinieka. Iepriekš Latvijai nevienu reizi nav izdevies pārspēt Čehiju pasaules čempionātos.

Latvija – Čehija 1:5 (0:5; 0:0; 1:0)

Vārti: – 4:01 Gineks Zohorna (Tomāšs Hertls, Dāvids Sklenička); 4:58 Romāns Červenka (Dāvids Pastrņāks, Dāvids Krejči, vair.), 6:41 Mihaels Špačeks (Jakubs Fleks); 16:30 Tomāšs Hertls (Gineks Zohorna, Matejs Blumels); 18:56 Dāvids Pastrņāks (Dāvids Krejči, Romāns Červenka)
Noraidījumi: 4:20 Oskars Batņa; 28:59 Kārlis Čukste; 35:16 Oskars Batņa – 30:29 Jakubs Vrana; 35:16 Tomāšs Kundrateks; 44:06 Jans Ščotka

Trešais periods

60′ Spēle beigusies, piedzīvots zaudējums ar 1:5

59′ Jaks uzbrukuma zonā mēģināja apspēlēt trīs čehus un tika apturēts

58′ Maču klātienē vero 5711 skatītāji

57′ Spēle tuvojas beigām, Čehija gan nemaz nedomā apstāties un turpina uzbrukt

52′ Šilovam daudz darba pēdējās minūtēs – čehi gan meta no tālās distances, gan mēģina izspēlēt līdz tukšiem vārtiem

50′ Pret Kristiānu Rubīnu pielieto spēka paņēmienu – aizsargs lido uz pretinieku soliņu

48′ Pastrņāks un Krejči mēģināja pārspēt Šilovu – Artūrs turpina palikt nepārspēts

45′ ✅Dzierkals lauzās gar apmali un tika nogāzts, Latvijai vairākums

42′ 🚨Ja uzbrucēji negūst vārtus, tad pie lietas ķeras aizsargi – Artūrs Kulda samazina deficītu līdz 1:5!

41′ Sācies trešais periods!

Otrais periods

40′ Perioda pēdējās sekundēs Kundrateks meta tukšos vārtos, tomēr metiens nenonāk mērķī. Otrā trešdaļa noslēgusies. Laba ziņa, ka vairs neesam ielaiduši, slikta – arī neesam iemetuši

38′ Matejs Blumels izlauzās pie Šilova vārtiem, pēdējā brīdī ripa viņam izsista

37′ Kārtējais pretuzbrukums, Pastrņāks uz Krejči – Šilovs ķer!

36′ Batņa pielieto spēka paņēmienu pret Vranu, taču tiesneši to uzskata par neatļautu un dod viņam divas minūtes. Tiesa, arī čehu hokejists dodas uz noraidīto soliņa un spēle notiek četratā pret četriem

35′ Čehi ir pārliecinošā vadībā, bet spēle tāpat biežāk notiek pie Latvijas vārtiem. Mūsu uzbrucēju metieni tiek bloķēti vai nenonāk līdz vārtiem citos veidos

31′ Batņa pārtvēra ripu, kas nepatika Vranam – čehs mēģināja apturēt latvieti un ir noraidīts

29′ ❌Čukste paklupina pretinieku spēlētāju un dodas uz noraidīto soliņa

26′ Sotnieks no aizvārtnes izdarīja piespēli Čukstem. Metiens vienā pieskārienā no tuvās distances nav precīzs

24′ Atkal zaudēta ripa vienkāršā situācijā, seko pretuzbrukums. Pastrņāks izdara piespēli uz Červenku, kurš netrāpa tukšā stūrī

23′ Pirmais labs moments spēlē – Nikolajs Jelisejevs apspēlē Skļeničku un izlaužas pie vārtiem – Vejmelka ķer

21′ Sākusies otrā trešdaļa. Latvijas vārtos stājas Artūrs Šilovs, kuram tā ir debija Pasaules čempionātā

Pirmais periods

20′ Kristaps Zīle met no zilās līnijas – metiens bloķēts. Pirmā trešdaļa noslēgusies ar 0:5, metieni 3:17.

19′ 🚨Atkal Latvijas aizsardzība tiek atstāta muļķos, Krejči atdod piespēli uz tukšiem vārtiem un Pastrņāks iemet ripu stūrī

17′ 🚨Tomāšs Hertls tiek pie diviem (!) metieniem pa vārtiem, ripa lido gaisā, Sotnieks to mēģina noķert, taču ripa ielido vārtos. Drošības pēc tiesneši pakonsultējas ar video arbitru un vārtu guvums tiek ieskaitīts

13′ Pastrņāks ar Červenku vēlējās izspēlēt kombināciju līdz tukšiem vārtiem – šoreiz viņiem tas neizdodas

11′ Pēc tik šokējošā sākuma nekas nesanāk Latvijai pie pretinieku vārtiem

9′ Čehi izdarījuši deviņus metienus, Latvija – vienu

7′ 🚨Renārs Krastenbergs zaudē ripu savā zonā, Mihaels Špačeks izlaužas pie vārtiem un trešo reizi pārspēj Elvi

5′ 🚨38 sekundes un vairākums realizēts. Latvijas četrinieks piespiedās vārtiem, čehi izspēlēja izcilu kombināciju un pēc Romāna Červenkas metiena Merzļikins ir bezspēcīgs – 0:2

5’❌ Uzreiz pēc vārtu guvuma Batņa aizstāvēja Merzļikinu, taču pārcentās un devās uz noraidīto soliņu

5′ 🚨Latvija ātri nonāk iedzinējos. Merzļikins atsita ripu tiešu uz vārtu priekšu, kur to savāca Gineks Zohorna un iemeta vārtos

2′ Komandas apmainās ar metieniem, pagaidām nekas bīstams. Spēle ir lēna, vienā no epizodēm bija nepieciešama personāla iejaukšanās, lai savāktu sniegu no ledus

1′ Spēle sākusies!

Latvijas vīriešu hokeja izlases sastāvs pasaules čempionātam:

Vārtsargi: Elvis Merzļikins (Kolumbusas “Blue Jackets”, NHL), Gustavs Dāvis Grigals (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Artūrs Šilovs (Ebotsfordas “Canucks”, AHL);

Aizsargi: Jānis Jaks (“Soči”, KHL), Kārlis Čukste (Tršinecas “Ocelārži”, Čehija), Kristaps Sotnieks (Rīgas “Dinamo”, KHL), Roberts Mamčics (“Linkoping”, Zviedrija), Arvils Bergmanis (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Artūrs Kulda (Krēfeldes “Pinguine”, Vācija), Kristaps Zīle (Litvīnovas “Verva”, Čehija), Sandis Smons (Ženēvas “Servette”, Šveice), Kristiāns Rubīns (Toronto “Marlies”, AHL);

Uzbrucēji: Mārtiņš Dzierkals (Plzeņas “Škoda”, Čehija), Rihards Bukarts (Vladivostokas “Admiral”, KHL), Roberts Bukarts (Vītkovices “Ridera”, Čehija), Andris Džeriņš (Lincas “Black Hawks”, Austrija), Rihards Marenis (Ērnšeldsvīkas “MoDo”, Zviedrija), Deniss Smirnovs (Ženēvas “Servette”, Šveice), Ronalds Ķēniņš (“Lausanne”, Šveice), Oskars Batņa (Mikeli “Jukurit”, Somija), Renārs Krastenbergs (Villahas VSV, Austrija), Klāvs Veinbergs (“Zemgale”/LLU, Latvija), Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Nikolajs Jelisejevs (Ērnšeldsvīkas “MoDo”, Zviedrija), Rūdolfs Balcers (Sanhosē “Sharks”, KHL).

Čehijas vīriešu hokeja izlases sastāvs pasaules čempionātā:

Vārtsargi: Karels Vejmelka (Arizonas “Coyotes”, NHL), Mareks Langamers (Tamperes “Ilves”, Somija), Lukāšs Dostāls (Sandiego “Gulls”, AHL);

Aizsargi: Jans Ščotka (Jiviskeles JYP, Somija), Mihals Jordāns (Habarovskas “Amur”, KHL), Dāvids Jiržičeks (Pilzenes “Škoda”, Čehija), Dāvids Sklenička (Oulu “Karpat”, Somija), Tomāšs Kundrāteks (Tršinecas “Ocelārži”), Čehija), Filips Hroneks (Detroitas “Red Wings”, NHL), Radims Simeks (Sanhosē “Sharks”, NHL), Mihals Kempnijs (Vašingtonas “Capitals”, NHL);

Uzbrucēji: Jiri Černohs, Jakubs Fleks (abi – Karlovi Vari “Energie”, Čehija), Matejs Blūmels (Pardubices “Dynamo”, Čehija), Jiri Smejkals (Lahti “Pelicans”, Somija), Romāns Červenka (Rapersvīlas “Jona Lakers”, Šveice), Matejs Stranskis (“Davos”, Šveice), Mihaels Špačeks (Gēteborgas “Frolunda”, Zviedrija), Dāvids Krejči (“Olomouc”, Čehija), Hineks Zohorna (“Oskarshamn”, Zviedrija), Jakubs Vrāna (Detroitas “Red Wings”, NHL), Tomāšs Hērtls (Sanhosē “Sharks”, NHL), Davids Pastrņāks (Bostonas “Bruins”, NHL), Davids Kempfs (Toronto “Maple Leafs”, NHL).