Latvija jaunajā starptautiskajā FIBA rangā ieņem 18.vietu

Latvijas basketbola izlase, sportazinas.com
foto: fiba.com

FIBA nākusi klajā ar atjaunoto FIBA rangu, kura augšgalā joprojām atrodas ASV. Inovatīvais rangs balstīts uz rezultātiem no oficiālajām spēlēm un tajā pārstāvētas 153 valstsvienības. Tas tiks atjaunots katrā FIBA turnīru kvalifikācijas cikla “logā”, kā arī pēc lielākajām FIBA sacensībām.

Jaunais rangs balstīsies uz rezultātiem no reģionālajiem kvalifikācijas turnīriem, kā arī FIBA Pasaules kausa un Olimpiskajām spēlēm. Tāpat tiks ņemti vērā kontinentālie kausi. Iepriekš rangs balstījās uz visām sacensībām un tika ņemtas vērā tikai vietas, kurās turnīri noslēgti.

Ranga pamatprincips ir sekojošs: katrā spēlē tiek piešķirti 1000 punkti, kuri tiek sadalīti uz abām komandām. Iegūto punktu skaits atkarīgs no tā, ar kādu rezultātu izcīnīta uzvara vai piedzīvots zaudējums. Komanda var iegūt ar vien vairāk punktu katrā nākamajā oficiālo FIBA turnīru kārtā – astotdaļfināls, ceturtdaļfināls, pusfināls un fināls.

Tāpat ranga punkti atspoguļosies izbraukuma spēļu uzvarās, kā arī uzvarās pār (pēc ranga) spēcīgāku pretinieku.

FIBA ģenerālsekretārs un internacionālās Olimpiskās komitejas biedrs Patriks Baumans: “Jaunais rangs radīts kopā ar mūsu jauno FIBA kalendāru. Priecājamies, ka tagad tajā parādās 153 komandas nevis kā iepriekš – 91. Rangs tiks atjaunots katrā kvalifikācijas cikla “logā” un tā fani un federācijas varēs sekot līdzi valstsvienību progresam.”

Pašlaik jaunais FIBA rangs radīts tikai pieaugušo vīriešu komandām, taču solīts, ka līdzīga sistēma tiks ieviesta arī sieviešu un jauniešu valstsvienībām.

Pašlaik Latvijas valstsvienība jaunajā rangā ar 288,2 punktiem ieņem augsto 18.vietu starp 153 komandām. Eiropas zonā Latvija ieņem 11.vietu. Latvijai no iepriekšējā ranga kāpums par 17 vietām. Kaimiņi lietuvieši rangā atrodas 6.vietā, bet igauņi 49.

Ranga pirmajā vietā nemainīgi atrodas ASV, aiz sevis atstājot Spāniju, Serbiju, Franciju un Argentīnu. Jaunie Eiropas čempioni slovēņi rangā ieņem 7. pozīciju.

FIBA Rangs Sportazinas.com
Ekrānšāviņš no FIBA.com

Ar visu FIBA rangu var iepazīties šeit.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar