Latvija – Lielbritānija 4:3 (TEKSTA TIEŠRAIDE)

22/05/2022 16:00
Latvijas hokeja izlase

Latvijas hokeja izlase Pasaules čempionāta sestajā spēlē tiekas ar Lielbritānijas valstsvienību. Šī ir pirmā reize, kad abas komandas spēkojas PČ mačā. Sākums plkst. 16:20, to tiešraidē pārraidot “Latvijas Televīzijas” 7. kanālam. Latvijas izlases vārtos atgriezies Elvis Merzļikins un šī ir vienīgā izmaiņa sastāvā – uzbrucēju un aizsargu virknējumos viss palicis tāpat kā bija uzvarētajā spēlē pret Austriju. Mūsējo šodienas pretiniece Lielbritānija nav spējusi gūt vārtus jau trīs spēlēs pēc kārtas, šajā nogrieznī savā cietoksnī ielaižot 15 ripas.

Latvija – Lielbritānija 4:3 (0:2; 2:1; 2:0)

Vārti: 24:17 Oskars Batņa (Nikolajs Jelisejevs, Kārlis Čukste); 34:34 Jānis Jaks (Roberts Bukarts, Mārtiņš Dzierkals); 51:49 Rihards Bukarts (Mārtiņš Dzierkals, Roberts Bukarts, vair.); 53:11 Andris Džeriņš (Mārtiņš Dzierkals, Kārlis Čukste, vair.) – 5:24 Brets Perlini (Metjū Maiers, Keids Nilsons, vair.); 12:16 Keids Neilsons (Ljūiss Huks, Sems Džounss); 26:24 Ljūiss Huks (Bens O’Konors, Džošuā Bečs)
Noraidījumi4:57 Klāvs Veinbergs; 9:01 Artūrs Kulda; 32:57 Kārlis Čukste; 44:57 Mārtiņš Dzierkals; 52:15 Rūdolfs Balcers – 6:06 Deivids Filipss; 32:57 Metjū Maiers; 33:29 Roberts Dauds; 38:14 Skots Konvejs; 50:51 Dalass Ernhardts; 52:15 Skots Konvejs; 52:15 Džonatans Filipss

Latvijas izlases sastāvs

1. maiņa: Ķēniņš – Ābols – Balcers| Zīle – Jaks
2. maiņa: Rih. Bukarts – Džeriņš – Dzierkals | Rubīns – Kulda
3. maiņa: Jeļisejevs – Batņa – Rob. Bukarts | Sotnieks – Čukste
4. maiņa: Marenis, Veinbergs, Smirnovs, Krastenbergs | Mamčics
Vārtos: Merzļikins (līdz 26:24); Šilovs (no 26:24)

Spēles gaita

Trešais periods

60′ Izmocīta, bet tomēr uzvara!!!

60′ Lielbritānija spēlē ar tukšiem vārtiem un izmanto pusminūtes pārtraukumu

59′ Divas minūtes līdz pamatlaika beigām

57′ Spriedze pieaug un katras kļūdas cena kļūst arvien lielāka. Latvija vairs īpaši necenšas uzbrukt, vienkārši mēģinot nepieļaut pretinieku uzbrukumus

53′🚨ANDRIS DŽERIŅŠ!!!! Dzierkals izdara piespēli gar vārtiem, Džeriņš pieliek nūju un pirmo reizi spēlē Latvija izvirzas vadībā!

53′ Latvijai divu minūšu vairākums

53′ Pēc pretinieka spēka paņēmiena cietis Jānis Jaks, kurš laukumu spēj pamest tikai ar partneru palīdzību. Tiesneši skatās atkārtojumu

52′🚨Rihards Bukarts sagaida piespēli pie vārtu līnijas, apspēlē vārtsargu un iemet ripu vārtos – 3:3

52′ Jau vairākas reizes kā pirmie izspēlēt vairākumu dodas Džeriņš, Dzierkals un Rihards Bukarts, nevis pirmais uzbrucēju trio. Tas pats vērojams arī tagad

51′Briti sāk nogurt un pieņemt sasteigtus lēmumus. Dalass Ernharts izmet ripu ārpus laukuma un atstāj savu komandu mazākumā. Izcila iespēja Latvijai

49′ Spēli klātienē vēro 4 800 skatītāji

49′ Arī Balceram nesanāk metiens no labas pozīcijas – liepājnieks atradās pašā vārtu priekšā

48′ Mazākums izturēts. Uzreiz pēc parādīšanās laukumā Dzierkals saņēma ripu, ieslidoja zonā un meta – garām

45’❌ Dzierkals uz noraidīto soliņa

45′ Ābols atņem ripu pretinieku zonā un izdara metienu – tas tiek bloķēts. Šī darbība pretiniekiem šajā spēlē padodas ļoti labi

43′ Briti izdarījuši vairākus pārmetienus. Spēle atkal atgriežas viņu zonā, nekas bīstams gan pagaidām nesanāk

41′ Trešā trešdaļa ir sākusies. Latvijai palikušas 20 minūtes, lai izglābtos no kauna

Otrais periods

40′ Noslēgusies otrā trešdaļa. Latvija izdarīja 16 metienus, briti – sešus. Pretinieki gan turpina cīnīties un meistarības trūkumu kompensē ar pašatdevi, spēka spēli un bloķētiem metieniem

40′ Labs moments bija Dzierkalam – meta pustukšā stūrī, metiens gan visai neveiksmīgs – ripa lido garām

39′ Lieliska iespēja panākt izlīdzinājumu līdz otrajam pārtraukumam – Latvijai vairākums!

38′ Ne pirmo reizi šajā spēlē ripa tiek atdota pretiniekam viduszonā, kam seko pretuzbrukums. Šoreiz gan pats Rubīns arī izlabo savu kļūdu

35′🚨Vārti!! Dzierkals piespēlē Bukartam, Roberts ar māņkustibu parāda, ka metīs, bet izdara piespēli Jakam. Jāņa metiens ir spēcīgs un precīzs – 3:2

34′Kristiāns Rubīns pacietīgi neatbildēja Robertam Daudam, kurš vairākas reizes iesita viņam ar nūju. Latvijai vairākums

33′ Rihards Bukarts apspēlē pusi no Lielbritānijas izlases un izdara piespēli no aizvārtnes, Dzierkalam metiens nesanāk. Uzreiz bīstamu momentu pie Šilova vārtiem izveido pretinieku pirmā maiņa. Pēc tiesneša svilpes Čuklste mēģināja pārmācīt Maiersu – tiesneši iejaucas un abi dodas uz noraidīto soliņa

32′ Ābols izlauzās pie vārtiem, turpāt bija arī Balcers un Ķēniņš, visu nolasa Bounss

30′ Nospēlēta puse no pamatlaika. Latvijas līdzjutēji nedaudz pieklusuši, kamēr “GB Supporters Club” ir lieliskā noskaņojumā

27′🚨Prieki nebija ilgi. Kamēr latvieši gaida vārtus no 18. numura, britu 18. numurs ieslido zonā un ar precīzu metienu pārspēj Elvi – 3:1. Merzļikins uzreiz dodas uz ģērbtuvi, vārtos stājoties Artūram Šilovam

25′🚨Vāāāārti! Nikolajs Jelisejevs izdara metienu, Oskars Batņa pirmais pie atlēkušās ripas un ieraida to tukšā stūrī

23′ Vismaz pagaidām nekas nav mainījies – Latvijai joprojām praktiski nekas nesanāk uzbrukumā

21′ Sākusies otrā trešdaļa. Tiesneši tika sagaidīti ar svilpieniem no Latvijas līdzjutēju puses

Pirmais periods

20′ Pirmā trešdaļa noslēdzas ar pelnītu divu vārtu deficītu

19′ Gruti tam noticēt, bet Lielbritānija demonstrē saturīgāku sniegumu – it īpaši aizsardzībā, praktistki neļaujot Latvijas hokejistiem izdarīt brīvos metienus

18′ Jaks apspēlē tuvumā esošo britu un met pa vārtiem – garam

13′🚨Vārti ieskaitīti. Latvija nonāk iedzinējos ar 0-2

13′ Atliktais sods un otrā ripa ielido Latvijas vārtos. Tiesneši gan dodas skatīties video, jo ripa trāpīja Keidam Neilsonam pa slidu

12′ Ķēniņš piespēlē Batņam uz vārtu priekšu, Oskaram nesanāk labs metiens un ripa lido garām

12′ Latvija spēlē pilnā sastāvā

11′ Pirmo vārtu autors Perlini meta no pustālās distances, vārtu tuvumā vairāki rikošeti, tomēr rezultāts paliek nemainīgs

10′Artūrs Kulda laukuma stūrī iegrūž pretinieku apmalē un dodas uz noraidīto soliņa

9′ Absolūti bezspēcīgs Latvijas vairākums pret britiem – divu minūšu laikā nevienu reizi neizdevās pat nostiprināties pretinieku zonā

7’✅Ir arī labas ziņas – Latvijai vairākums!

6’🚨Lielbritānija realizē vairākumu un pārtrauc trīs sauso spēļu sēriju. Metjū Maiers izdara piespēli gar vārtiem Bretam Perlini, kurš to iemet tukšos vārtos

5′ Veinbergs noraidīts par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju. Atkārtojumā gan redzams, ka noteikumus pārkāpa ne Veinbergs

2′ Labu momentu izveidoja PČ debitants Veinbergs – izlauzās pa vārtiem un meta, šoreiz garām

2′ Tikmēr Elvi no tālās distances patraucē aizsargs Roberts Dauds – Merzļikins visu redz un ķer ripu

1′ Jau 23. sekundē Balcers izdara metienu pa vārtiem – Bounss iesaistās spēlē un aptur maču

1′ Spēle sākusies!

Latvijas izlases sastāvs pasaules čempionātam:

Vārtsargi: Elvis Merzļikins (Kolumbusas “Blue Jackets”, NHL), Gustavs Dāvis Grigals (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Artūrs Šilovs (Ebotsfordas “Canucks”, AHL);

Aizsargi: Jānis Jaks (“Sochi”, KHL), Kārlis Čukste (Tršinecas “Ocelari”, Čehija), Kristaps Sotnieks (Rīgas “Dinamo”, KHL), Roberts Mamčics (“Linkoping”, Zviedrija), Arvils Bergmanis (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Artūrs Kulda (Krēfeldes “Pinguine”, Vācija), Kristaps Zīle (Litvīnovas “Verva”, Čehija), Sandis Smons (Ženēvas “Servette”, Šveice), Kristiāns Rubīns (Toronto “Marlies”, AHL);

Uzbrucēji: Mārtiņš Dzierkals (Plzeņas “Škoda”, Čehija), Rihards Bukarts (Vladivostokas “Admiral”, KHL), Roberts Bukarts (Vītkovices “Ridera”, Čehija), Andris Džeriņš (Lincas “Black Hawks”, Austrija), Rihards Marenis (Ērnšeldsvīkas “MoDo”, Zviedrija), Deniss Smirnovs (Ženēvas “Servette”, Šveice), Ronalds Ķēniņš (“Lausanne”, Šveice), Oskars Batņa (Mikeli “Jukurit”, Somija), Renārs Krastenbergs (Villahas VSV, Austrija), Klāvs Veinbergs (“Zemgale”/LLU, Latvija), Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Nikolajs Jelisejevs (Ērnšeldsvīkas “MoDo”, Zviedrija), Rūdolfs Balcers (Sanhosē “Sharks”, NHL).