Latvija nebūs pārstāvēta nākamajā PK posmā bobslejā

03/01/2021 16:50

Latvijas bobsleja izlases dalībnieki nedosies uz nākamo pasaules kausa izcīņas posmu Vinterbergā, kur vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts. Komandas iekšienē konstatēti daži inficēšanās gadījumi ar Covid-19, vairums pārējo sportistu un apkalpojošā personāla ļaudis atzīti par kontaktpersonām, kam jāievēro pašizolācija. To apstiprinājis Latvijas bobsleja izlases galvenais ārsts Jānis Kaupe.

Bobsleja sezonas Ziemassvētku pārtraukuma laikā Latvijas izlase atgriezās mājās. Sakarā ar straujo un nekontrolēto Covid-19 infekcijas izplatību Latvijā, arī daži Latvijas bobsleja izlases dalībnieki tika inficējušies ar šo vīrusu. Pirmajam simptomātiskajam gadījumam, kas tika konstatēts jau laicīgi pirms plānotās došanās uz ārzemēm, tika nozīmēta mājas karantīna. Bet asimptomātiska inficēšanās ar Covid-19 tika konstatēta vēlāk obligātajos pārbaudes testos, kuri jānodod pirms došanās uz ārzemēm. Tā kā testu rezultāti atnāca tikai tad, kad komanda ar automašīnām jau bija devusies ceļā uz Vinterbergu, tika pieņemts lēmums visai komandai griezties atpakaļ, braukt mājās un doties pašizolācijā kā kontaktpersonām. Inficētie izlases dalībnieki ievēro karantīnas režīmu, bet pārējie kā kontaktpersonas ievēro pašizolāciju.

Treniņu procesa iespējamība šinī periodā tiks izvērtēta individuāli , izejot no veselības stāvokļa un individuāli pieejamā sporta ekipējuma mājas apstākļos. Veiksmīgas notikumu attīstības gaitas gadījumā komanda plāno atgriezties sacensību apritē šī gada trešajā nedēļā pasaules kausa posmā Kēnigzsē trasē Vācijā. Līdz ar to Latvijas bobsleja izlase nepiedalīsies pasaules kausa kārtējā posmā Vinterbergā, kas būs arī vienlaicīgi Eiropas čempionāts. Ja situācija būs labvēlīga, iespējams ir starts pēc divām nedēļām Kēnigszē trasē, kur sacensības būs 23.un 24.janvārī. Pasaules kausa kopvērtējumā divnieku konkurencē Oskars Ķibermanis pēc astoņiem posmiem ir trešais, atpaliekot tikai no diviem vācu pilotiem Frančesko Frīdriha un Johanesa Lohnera.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/02/2021 23:02

Štelmahera spīts un ko saka skaitļi – kā Latvija pazaudēja biļeti uz EČ finālturnīru

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglākos laikus. Abas galvenās valsts izlases nav kvalificējušās kontinenta lielākajam basketbola forumam, kaut gan darbs bija ne tikai izdarāms, bet klasificējās “obligāti izdarāmo” sarakstā. Šajā materiālā…