Latvija neizmanto lieliskas iespējas un savā laukumā piekāpjas Nīderlandei

08/10/2021 23:35
Nīderlandes un Latvijas futbola izlases

Šovakar Latvijas futbola izlase “Daugavas” stadionā 2022. gada pasaules kausa kvalifikācijas cikla septītajā spēlē ar rezultātu 0:1 piekāpās zvaigžņotajai Nīderlandei. Nīderlandes izlases labā vārtus guva Deivijs Klāsens.

Nīderlandes izlase izpildīja 19 sitienus pa Latvijas izlases vārtiem, no kuriem četri lidoja vārtu rāmī, bet latvieši atbildēja ar sešiem sitieniem vārtu virzienā, kuri visi bija garām vārtiem. Viesi bija pārliecinoši labāki arī bumbas kontrolē ar 78,2% pret 21,8%. Nīderlandieši piespēles izdarīja ar 89% precizitāti, bet Latvijas valstsvienība precīzi partneriem piespēlēja 60% gadījumu.

Spēles gaita

Jau spēles trešajā minūtē pie viegla sitiena pa vārtiem tika Klāsens, taču nīderlandiešu futbolists lāga neaizsniedzās līdz bumbai, kuru tvēra Roberts Ozols. Nīderlande kontrolēja bumbu un vēl vairākas reizes centās apdraudēt Latvijas vārtus, bet mājiniekiem pirmās izdevības veidot momentus bija 12.-13.minūtē, kad bija iespēja izpildīt brīvsitienu un uzbrukuma turpinājumā bumba nonāca soda laukumā.

Tomēr 19.minūtē Nīderlande izvirzījās vadībā. Pēc stūra sitiena bumba nonāca pie Klāsena, kurš ar spēcīgu sitienu pa zemi panāca 1:0. Pāris minūtes vēlāk latviešiem izdevās izcils pretuzbrukums, kurā vispirms pa pretinieku vārtiem sita Andrejs Cigaņiks, bet atlēkušo bumbu nedaudz garām stabam raidīja Roberts Uldriķis. Apmēram piecas minūtes vēlāk mājiniekiem bija vēl viens bīstams pretuzbrukums, kura noslēgumā nīderlandiešiem bija jācenšas neļaut Uldriķim vēlreiz apdraudēt vārtus. Turpinājumā spēle atgriezās Latvijas laukuma pusē un vienā no epizodēm Kodijs Gakpo ar galvu sita bumbu tikai mazliet gar vārtu stabu.

Otrā puslaika ievadā, 49.minūtē, kārtējā Latvijas izlases pretuzbrukumā bumbu gar vārtiem sita Cigaņiks. Nīderlandieši gan turpināja uzbrukt un pāris minūtes vēlāk Gakpo vēlreiz izpildīja sitienu ar galvu, bumbai lidojot pāri pārliktnim. Viesi turpināja ar vētrainiem uzbrukumiem un vienā no epizodēm Roberts Savaļnieks izsita bumbu no vārtu līnijas.

Puslaika vidū sarežģītu sitienu vairāku Latvijas futbolistu ielenkumā izdarīja Memfiss Depajs. Nīderlandieši turpināja epizodiski apdraudēt vārtus un vienā no epizodēm tika bloķēti uzreiz vairāki viesu futbolistu sitieni.  Kompensācijas laika otrajā minūtē Džastins Beilovs lēcienā atvairīja ļoti draudīgu Igora Tarasova sitienu, glābjot Nīderlandes izlasi no sensacionāli zaudētiem punktiem. Noslēgumā nīderlandieši nosargāja 1:0.

Situācija turnīrā

G apakšgrupā pēc septiņām spēlēm pirmo vietu ar 16 punktiem ieņem Nīderlande, otrā ar 14 punktiem ir Norvēģija, 12 punkti ir Turcijai, 11 guvusi Melnkalne, piecus punktus iekrājusi Latvija, bet Gibraltārs joprojām ir bešā.

Pirmdien Latvija turpat “Daugavas” stadionā spēkosies ar Turciju. Cikla noslēgumā Latvija novembrī viesosies pie Norvēģijas un Gibraltāra. Martā notikušajā mačā Latvija viesos zaudēja ar rezultātu 0:2. Latvijas izlase FIFA rangā ieņem 135.vietu, bet Nīderlande ir 11.pozīcijā. Visās iepriekšējās četrās aizvadītajās spēlēs uzvarējusi Nīderlande, nevienā no mačiem neielaižot vārtus.

Eiropas zonā izlases sadalītas desmit apakšgrupās – piecās pa piecām izlasēm un piecās pa sešām izlasēm. Pasaules kausa finālturnīram kvalificēsies desmit grupu uzvarētājas, bet “play-off” kārtā piedalīsies desmit otro vietu ieguvējas un divas labākās UEFA Nāciju līgas komandas, kas apakšgrupās būs ārpus labāko divnieka. Izslēgšanas turnīrā 12 izlases tiks sadalītas trīs “play-off” zaros, kur 2022.gada martā tiks noskaidrotas vēl trīs finālturnīra dalībnieces. Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Katarā, un karsto laika apstākļu dēļ turnīrs tiks izspēlēts ziemā no 21.novembra līdz 18.decembrim. 2022.gadā Katarā notiks pēdējais Pasaules kausa finālturnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas. 2026.gada turnīrā, kuru uzņems Kanāda, Meksika un ASV, piedalīsies 48 izlases.

Latvijas izlases sastāvs: Roberts Ozols, Kaspars Dubra , Antonijs Černomordijs, Raivis Andris Jurkovskis, Roberts Savaļnieks, Eduards Emsis (Igors Tarasovs, 89.min.), Artūrs Zjuzins (Krišs Kārkliņš, 84.min.), Andrejs Cigaņiks, Alvis Jaunzems (Daniels Ontužāns, 81.min.), Mārtiņš Ķigurs (Raimonds Krollis, 84.min.), Roberts Uldriķis (Elvis Stuglis, 89.min.).