Latvija neļauj Lielbritānijai sarūpēt pārsteigumu un turpina izcilo uzvaru sēriju

14/11/2022 21:11
Rihards Lomažs

Latvijas basketbola izlase šovakar “Arēnā Rīga” 2023. gada FIBA Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē ar rezultātu 79:63 pieveica Lielbritāniju, oficiālos mačos izcīnot devīto uzvaru pēc kārtas.

Ar 15 punktiem un četrām rezultatīvām piespēlēm Latvijas izlasē izcēlās Rihards Lomažs, bet pa 11 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām bija Mārtiņam Laksam un Jānim Timmam, kamēr desmit punkti bija Dairim Bertānam. Vēl Klāvs Čavars guva septiņus punktus, izcīnīja septiņas bumbas zem groziem un atdeva četras rezultatīvas piespēles, bet Andrejam Gražulim šajos rādītājos bija 6+4+3.

Latvijas izlases starta pieciniekā pirmdien devās Dairis Bertāns, Jānis Strēlnieks, Andrejs Gražulis, Jānis Timma un Klāvs Čavars. Strēlnieks gan laukumā bija tikai nepilnas četras minūtes.

Ar trīs precīziem soda metieniem 3:0 panāca Bertāns, bet pēc tam no spēles trīs punktus guva Timma (6:3). Arī nākamais mājinieku precīzais metiens no spēles bija trīs punktu vērtībā, šoreiz izceļoties Strēlniekam (9:5), bet vēlāk soda laukumā saimniekoja Gražulis, kurš guva vairākus grozus pēc kārtas (15:9). Pēc tam, kad viesi panāca neizšķirtu, uz maiņu nākušais Kristers Zoriks iemeta tālmetienu un turpinājumā ar precīzu raidījumu uzbrukumu noslēdza Rihards Lomažs (20:15). Līdz ceturtdaļas beigām grozu iekaroja arī Anžejs Pasečņiks, pirmajai desmitminūtei noslēdzoties ar 22:17 latviešu labā.

Otrās ceturtdaļas ievadā sekmīgi spēlēja Lomažs un Mareks Mejeris, kuri pirmajās minūtēs latviešiem nodrošināja plus deviņus punktus (29:20). Ceturtdaļas vidū pēc Lomaža “trejača” pirmo reizi mačā Latvijas izlases pārsvars pārsniedza desmit punktus (33:22), bet ceturkšņa otrajā pusē Mārtiņa Laksas pāris precīzie metieni nodrošināja vēl lielāku vadību Lukas Banki vadītajai komandai (40:26). Pirmo puslaiku Latvijas basketbolisti uzvarēja ar 40:28.

Otrā puslaika sākumā Čavars realizēja pāris metienus un Timma pievienoja vēl vienu tālmetienu, panākdams 47:31. Trešās ceturtdaļas otrajā pusē pēc Timmas un Lomaža tālmetieniem latvieši sasniedza jau 20 punktu pārsvaru (56:36). Pirms noslēdzošajām desmit minūtēm komandas šķīra 18 punkti – 58:40 latviešu labā.

Ceturtās ceturtdaļas ievadā briti pāris reizes bija nekļūdīgi aiz perimetra un krietni pietuvojās rezultātā (53:64), bet, tuvojoties tās vidum, pretinieku izrāvienu ar “trejačiem” apturēja Bertāns un Laksa (70:54). Spēles pēdējās piecās minūtēs Latvijas basketbolisti smagnējā cīņā noturēja vadību un svinēja drošu uzvaru.

Piektdien latvieši Krētā ar 80:60 uzvarēja Grieķiju un, pēc tam, kad Turcija pārspēja Beļģiju, kļuva zināms, ka Latvijas valstsvienība pirmo reizi vēsturē spēlēs Pasaules kausa finālturnīrā. Briti piektdien mājās ar 68:74 zaudēja Serbijai un vairs necer uz dalību meistarsacīkstēs. Kvalifikācijas otrā posma I apakšgrupā pārliecinošā pirmā vietā ar septiņām uzvarām astoņās spēlēs ir Latvija, pa četrām uzvarām septiņos mačos guvušas Serbija un Grieķija, pa trīs uzvarām ir Turcijai un Beļģijai, bet vienreiz uzvarējusi Lielbritānija.