Latvija nenotur pārsvaru pret favorīti Serbiju un zaudē dramatiskā izskaņā

06/07/2021 19:50
Rodijs Mačoha

Latvijas U19 basketbola izlase šodien piedzīvoja otro zaudējumu Latvijā notiekošajā Pasaules kausā. Latvijas basketbolisti ar rezultātu 70:71 atzina Serbijas vienaudžu pārākumu.

Rezultatīvākais Latvijas valstsvienībā bija Rodijs Mačoha, kurš izcēlās ar 16 punktiem, kā arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas. Kristians Feierbergs palīdzēja ar 12 punktiem, realizējot trīs tālmetienus. Tikmēr Ričards Daniels Vanags atzīmējās ar 11 punktiem. Serbijas izlasē lielisks bija Nikola Jovičs, kura rēķinā šajā cīņā 16 punkti un četras bumbas zem groziem. Savukārt Vojins Medarevics tika pie 11 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām.

Jau ziņots, ka pirmajā mačā Latvija ar 75:79 piekāpās Puertoriko, bet otrajā cīņā mūsējie ar rezultātu 58:48 Daugavpilī uzveica Irānu. Pēc grupu turnīriem visas komandas spēlēs astotdaļfinālā, kas sadalīs dalībniekus divos astoņniekos. Labākās ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, pārējās – par devīto vietu.

Spēles gaita

Pēc nedaudz vairāk nekā vienas aizvadītas minūtes Rodijs Mačoha zem serbu groza izcīnīja atlēkušo bumbu un vadībā izvirzīja Latviju. Brīdi vēlāk kapteinis Kristiāns Šulcs guva piecus punktus pēc kārtas, Latvijai iegūstot piecu punktu pārsvaru 7:2. Tuvojoties ceturtdaļas vidum serbiem aizvien neizdevās gūt punktus, bet Toma Skujas tālmetiens pārsvaru palielināja vēl par trim punktiem – 10:2. Mihailo Petroviča un Nikla Joviča kopā gūtie septiņi punkti īsā laikā ļāva panākt 12:17, taču Mačohas 2+1 gājiens uz grozu atgrieza astoņu punktu pārsvaru. Ričards Daniels Vanags trīs sekundes pirms ceturtdaļas beigām ar tālmetienu nokārtoja 24:16.

Otrās ceturtdaļas sākumā Latvijas izlase pretiniekiem ļāva nedaudz pietuvoties, bet Vanags laukuma stūrī ieguva bumbu un ar “slam dunk” atjaunoja astoņu punktu pārsvaru – 26:18. Trešās minūtes sākumā Krišs Helmanis bija precīzs no tālienes, pārsvaru palielinot vēl par trim punktiem. Ceturtdaļas vidū serbi pieļāva savu ceturto kļūdu un kārtējo reizi uzbrukumā zaudēja bumbu (33:21). Tuvojieties puslaika beigām, serbi deficītu spēja sadeldēt līdz -9 un -10, bet uzreiz pēc tam latvieši atbildēja ar precīzu uzbrukumu un pārsvaru atjaunoja līdz divciparu skaitlim. Helmanis divas minūtes līdz ceturtdaļas beigām realizēja savu otro tālmetienu (42:30), bet pēcāk no soda līnijas realizēja vienu no trim “sodiņiem”. Puslaiku Latvijas izlase noslēdza vadībā ar 45:32.

Trešās ceturtdaļas pirmajās divās minūtēs mājinieki guva četrus punktus, bet Serbijas izlase pirmo grozu iemeta pēc divām ar pusi spēlētām minūtēm (49:35). Dažos no nākamajiem uzbrukumiem tiesneši Latvijas izlases spēlētāju izpildījumā saskatīja vairākas apšaubāmus noteikumu pārkāpumus, kā rezultātā serbi spēja pietuvoties – 40:49. Piektajā minūtē savu ceturto personisko piezīmi nopelnīja Krišs Helmanis, tāpēc Nikolajs Mazurs spēlētāju nomainīja. Atlikušajās minūtēs latviešu uzbrukums stagnēja, bet Lazara Stefanoviča groza Serbijas izlasi pietuvināja līdz -4 (49:53). Nākamajā uzbrukumā spēle tika apstādināta, jo maiņa bija nepieciešama traumu guvušajam Vanagam. Stefanovičs līdz ceturtdaļas beigām no soda līnijas guva vēl divus punktus un panāca jau minimālu deficītu 51:53.

Pēdējās ceturtdaļas pirmās minūtes izskaņā Jovičs panāca neizšķirtu 53:53, Mačoha drīz vien vadībā vēlreiz izvirzīja Latviju, bet otrās minūtes izskaņā ar tiesnešu darbībām nebija apmierināts Mazurs, par ko arī tika sodīts ar tehnisko piezīmi. Stefanoviča soda metiens vadībā jau izvirzīja serbus (56:55), taču Kristians Feierbergs atbildēja ar precīzu “trejaci”. Ceturtdaļas vidū Feierbergs iemeta vēl vienu tālmetienu un panāca četru punktu pārsvaru – 62:58. Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām serbi guva piecus punktus pēc kārtas (63:63), abām komandām pēc tam vēlreiz apmainoties ar precīziem metieniem – 65:65. 17 sekundes līdz mača beigām Stefans Todorovičs realizēja tālmetienu pāri Mačohas rokām, panākdams 71:68. Mačoha nākamajā uzbrukumā divus punktus atguva, taču pēdējās sekundēs latvieši punktus vairs neguva. Pirms spēles sākuma abas komandas ar klusuma brīdi godināja pirmdien aizsaulē aizgājušo Latvijas hokeja vārtsargu Matīsu Kivlenieku.