Latvija nespēj uzlauzt Andoras aizsardzību un Nāciju līgu sāk ar kaunpilnu neizšķirtu

06/09/2018 23:42

Jaunizveidoto UEFA Nāciju turnīru nesekmīgi iesākusi Latvijas futbola valstsvienība, kas D līgas 1. grupas pirmajā mačā “Daugavas” stadionā nospēlēji neizšķirti 0:0 ar pundurvalstiņu Andoru, kurai šis bija pirmais izcīnītais punkts oficiālos mačos sāncenšu laukumā kopš tālā 2005. gada.

Šī vakara spēle bija arī pirmā oficiālā valstsvienības galvenajam trenerim Miksu Pātelainenam. Latvija ar Andoru iepriekš tikās arī 2018. gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas ietvaros, viesos uzvarot ar 1:0, bet savās mājās – ar graujošo 4:0. Trīs no pieciem vārtiem šajos mačos guva uzbrucējs Valērijs Šabala, kurš šovakar devās Latvijas izlases starta sastāvā.

Iespēja reabilitēties par šodienas spēli latviešiem būs pēc trim dienām, viesos tiekoties ar grupas favorīti Gruziju.

Starta sastāvi

Latvija (4-4-2): Vaņins – Dubra, Jagodinskis, Gabovs, Solovjovs – Fertovs, Kļuškins, Lukjanovs, Rakels – D. Ikaunieks, Šabala

Andora (4-2-3-1): Gomess – San Nikolass, Jovera, Lima, Rubio – Vales, Rebess – Servoss, Vjera, Klemente – Martiness

Pirmais puslaiks

Galvenais treneris Miksu Pātelainens mūsējo starta sastāvā nedaudz neierasti izvēlējās sūtīt Ivanu Lukjanovu un Aleksandrs Solovjovu, savukārt uz soliņa palika Vitālijs Maksimenko un Artūrs Karašausks, tikmēr savainojumu dēļ kopā ar izlasi nav Jānis Ikaunieks un Aleksandrs Fertovs. Pēc visai nepārliecinoša cīņas ievada mājinieki aktivizējās piektajā minūtē, kad pretuzbrukumā bumba līdz Valērijam Šabalam soda laukumā tomēr nenonāca. Viesi mačā sākumā izmantoja aktīvu presingu mūsu aizsardzības zonā, taču mājiniekiem arvien izteiktāk pārņemot spēles iniciatīvu, Andoras futbolistu aktivitāte pamazām noplaka.

Latvijas spiedienam pieaugot, jūtami nervozāki sāka palikt arī viesu komandas spēlētāji. Sešu minūšu laikā pie dzeltenajām kartītēm tika Kristians Martiness un Marks Valess, bet mājinieki pēc pārkāpuma pret Gļebu Kļuskinu nopelnīja visai bīstama soda sitiena iespēju. Solovjova raidījums gan lidoja tieši virsū Andoras vārtsargam, kurš ar dūrēm atvairīja bumbu. Nedaudz vēlāk latvieši nopelnīja arī pirmos stūra sitienus, kā arī pēc standartsituācijas bumbu soda laukumā nogādāja Deniss Rakels, taču reāli draudi sāncenšu cietokšņa drošībai netika radīti.

Līdzīgā manierē tika aizvadītas arī atlikušās puslaika minūtes. Pārsvars bumbas kontrolē joprojām bija latviešiem (puslaikā 68% pret 32%), tomēr pārāk biežās kļūdas pat salīdzinoši elementārās piespēlēs allaž aprāva jebkādas ieceres par rezultāta atklāšanu – 0:0.

Otrais puslaiks

Pēc bālā snieguma pirmajā puslaikā Pātelainens neveica nevienu spēlētāju maiņu, bet drīz vien pēc spēles atsākšanās pavisam nedaudz, lai ar kāju aizsniegtos līdz partnera piespēlei soda laukumā pietrūka Dāvim Ikauniekam. Vēlāk pēc apturēta Andoras pretuzbrukuma netālu no Andra Vaņina vārtiem abu komandu spēlētāju starpā izcēlās nelieli asumi, kas beidzās ar dzeltenajām kartītēm Vitālijam Jagodinskim un Kusam Rubio.

61. minūtē Ikaunieka vietā laukumā devās Roberts Uldriķis, nedaudz atdzīvinot noplakušo Latvijas uzbrukumu. Tieši pēc jaunā Šveices kluba “Sion” uzbrucēja piespēles bumbu soda laukumā saņēma Kļuškins, kurš gan īsti nespēja savaldīt bumbu, līdz ar to sitiens no visai asa leņķa neizdevās tik labs kā vēlētos. Mača rezultātam turpinot saglabāties 0:0, Solovjova vietā laukumā tika sūtīts uzbrucējs Karašausks.

Īsā laikā divus centrējumus soda laukumā pēc standartsituācijām izpildīja Rakels. Abi beidzās bez bīstamām epizodēm, turklāt otrajā Andoras futbolisti ļoti meistarīgi pielietoja mākslīgo aizmugures stāvokli. 84. minūtē Pātelainens savu pēdējo maiņu izmantoja, Šabalas vietā cīņā sūtot citu uzbrucēju Vladislavu Gutkovski. Tomēr atlikušajās minūtēs notikumi laukumā radikāli nemainījās – Latvija turpināja ievērojami biežāk pieturēt bumbu un centās uzlauzt sāncenšu aizsardzību, taču joprojām aktuālās kļūdas piespēlēs un uzbrukumu noslēgumu fāzēs neļāva cerēt uz laimīgas uzvaras izraušanu.