Latvija nespēj uzlauzt Ķīnas aizsardzību, piedzīvojot pirmo neveiksmi PK

22/09/2018 14:51

Pasaules kausa finālturnīrā basketbolā sievietēm Spānijai piederošajās Kanāriju salās Latvijas izlase savā pirmajā spēlē ar rezultātu 61:64 atzina Ķīnas izlases pārākumu.

Mūsu izlases sākumsastāvā devās Elīna Dikeulaka, Aija Putniņa, Anete Šteinberga, Ieva Pulvere un Kristīne Vītola. Latvijas izlases pirmos punktus Pasaules kausa finālturnīru vēsturē guva Elīna Dikeulaka, kura panāca neizšķirtu rezultātu 2:2. Diemžēl ceturtdaļas turpinājums Latvijas izlasei nebija tik labs, ķīnietēm spēlējot daudz drošāk – tas Ķīnai pēc pirmajām desmit minūtēm ļāva panākt septiņu punktu pārsvaru – 17:10.

Turpretim spēles otrajā ceturtdaļā Latvijas izlase, pateicoties agresīvai aizsardzībai, spēja rezultāta starpību samazināt līdz minimumam – 30:31. Latvijas izlase bija spējusi pilnībā pārņemt mača iniciatīvu savās rokās.

Latvietes tādā pat ritmā iesāka arī otro puslaiku, kura sākumā Latvija pirmoreiz mača gaitā ieguva pāris punktu vadību (34:31, 36:33, 38:34). Tomēr arī ķīnietes nepadevās un iedarbināja savu pretestību zonas aizsardzības veidolā. Tas laukumā atgrieza nelielu Ķīnas izlases pārsvaru, kas rezultējās ļoti saspringtā cīņā uz laukuma. Pēc trešās ceturtdaļas neizšķirts – 44:44.

Diemžēl arī dramatiskā noslēdzošajā ceturtdaļā latvietes sīksto Ķīnas izlases pretestību īsti uzlauzt nespēja. Par spīti tam, ka ķīnietes soda metienus realizēja ar teju katastrofālu precizitāti Latvijas izlase tam nespēja rast pretargumentus mača izšķirošajos uzbrukumos, mūsu izlasei piedzīvojot sāpīgu neveiksmi ar rezultātu 61:64.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākā ar 16 gūtajiem punktiem un 11 atlēkušajām bumbām bija Anete Šteinberga, kamēr Elīna Dikeulaka komandas rēķinam pievienoja 14 punktus. Ķīnas izlasē 15 punkti Tingas Šao kontā.

Rītdien latvietes mērosies spēkiem ar Āfrikas čempioni Senegālu, kamēr noslēdzošajā grupu turnīra kārtā eksaminēs pasaules un olimpisko čempioni ASV.