Latvija nonāk vienā PK grupā ar NBA zvaigznēm un Vembanjamu

29/04/2023 16:04
Nokopēts
Latvijas basketbola izlase

Šodien notikušajā FIBA Pasaules kausa izlozē noskaidrojies, ka Latvijas izlase spēlēs H apakšgrupā ar Franciju, Kanādu un Libānu. Grupas mači notiks Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā.

32 Pasaules kausam kvalificējušās valstsvienības pirms izlozes, ņemot vērā vietu FIBA rangā un ģeogrāfisko principu, tika sadalītas astoņos grozos. Jau pirms izlozes bija skaidrs, ka ASV spēlēs Filipīnās, Slovēnija aizvadīs mačus Japānā, bet Kanāda spēlēs Indonēzijā.

Pirms izlozes Latvija tika iekļauta sestajā grozā kopā ar Ķīnas, Meksikas un Gruzijas valstsvienībām. Sestā groza komandām pretiniekos varēja tikt ielozētas izlases no otrā (Francija, Serbija, Slovēnija, Lietuva), ceturtā (Kanāda, Venecuēla, Melnkalne un Puertoriko) un astotā (Libāna, Ēģipte, Dienvidsudāna un Kaboverde) groza, taču ņemot vērā noteikumu, ka vienā apakšgrupā nevar būt vairāk par divām komandām no Eiropas.

Tāpat izlozē tika noskaidrotas pārējās apakšgrupas. A grupā spēlēs Filipīnas, Itālija, Dominikāna un Angola. B grupā tiksies Serbija, Puertoriko, Ķīna un Dienvidsudāna. C grupā spēlēs ASV, Grieķija, Jaunzēlande un Jordānija. D grupā tiksies Lietuva, Melnkalne, Meksika un Ēgipte. E grupā duelēsies Japāna, Austrālija, Vācija un Somija. F grupā cīnīsies Slovēnija, Venecuēla, Gruzija un Kaboverde. G grupā spēlēs Spānija, Brazīlija, Irāna un Kotdivuāra.

Turnīra otrajai kārtai kvalificēsies grupas divas labākās komandas. Neskaitot Latvijas apakšgrupu, Indonēzijā spēlēs arī G grupa – Spānija, Brazīlija, Irāna un Kotdivuāra. H un G grupas otrajā kārtā veidos L grupu, no kuras savukārt divas labākās izlases kvalificēsies ceturtdaļfinālam.

Pasaules kausa finālturnīrs no 25.augusta līdz 10.septembrim notiks Indonēzijā, Japānā un Filipīnās.

TOP notikumi
1
X
2
4.83
3.83
1.71
1.46
4.5
6.75
2.62
3.63
2.52
1.17
7.5
17
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām