Latvijā notiekošajā EČ BMX riteņbraukšanā triumfē nīderlandieši, latvieši apstājas pusfinālā

13/07/2019 22:57

Nīderlandietis Niks Kimmans sestdien triumfēja Eiropas BMX čempionātā Valmierā, kamēr Latvijas elites braucēji spēja aizcīnīties līdz sacensību pusfināla braucieniem.

Par sacensību uzvarētāju vīru elites grupā kļuva Kimmans, bet aiz viņa ierindojās divi tautieši Tvans van Gents un Deivs van der Burhs. Zīmīgi, ka arī dāmu elites grupā uz goda pjedestāla pirmajiem diviem pakāpieniem bija Nīderlandes sportistes. Zeltu izcīnīja Laura Smuldersa, otrā finišēja Džūdija Bāuva, bet trešo vietu izcīnīja Simone Kristensena no Dānijas.

Tikmēr no Latvijas elites braucējiem veiksmīgākie starti padevās Kristenam Krīgeram un Helvijam Babrim, kuri iekļuva pusfinālā.

Sacensībās netrūka daudz kritienu, kuru dēļ latviešiem pavērās lielākas iespējas pacīnīties par godalgotām vietām. Otrajā priekšsacīkstes braucienā kritienu piedzīvoja francūzis un pasaules čempions Silvēns Andrē, bet Filips Rozītis un Krīgers tikmēr finišēja otrajā un trešajā vietā. Tikpat veiksmīgs sacensību sākums padevās arī Helvijam Babrim, kurš savā braucienā palika otrais, piekāpjoties vienīgi Lielbritānijas braucējam Kajam Vaitam, tikmēr Miks Strazdiņš savā priekšsacīkstē palika trešais, zaudējot Kimmanam un viņa brālim Džastinam.

Sacensību turpinājumā Babris otrajā braucienā palika otrais aiz pieredzējušā francūža Žorisa Dodē, bet Krīgers un Rozītis šajā kārtā ieņēma piekto un sesto vietu, šādu rezultātu sasniedzot arī nākamajā priekšsacīkstes braucienā. Tikmēr Babris trešajā braucienu kārtā izcīnīja pirmo vietu.

Veiksmīgs latviešiem padevās arī astotdaļfināls, kurā otro vietu izcīnīja Babris, bet trešais palika Krīgers, abiem nokļūstot ceturtdaļfinālā, kamēr Strazdiņš un Rozītis, startējot vienā braucienā neiekļuva starp vadošajiem braucējiem. Līdz ar to diviem elites grupas sportistiem sacensības beidzās ceturtdaļfinālā, kurā veiksmīgi startēt turpināja Krīgers, izcīnot ceturto vietu, kamēr Babris ātri vien nostabilizējās labāko trijniekā, finišēdams kā trešais.

Tomēr tik lielisku sniegumu vairs neizdevās demonstrēt pusfinālā, kurā bija sapulcējušies vairāki pasaules vadošie braucēji. Krīgers lielu daļu distances bija pēdējā, sestajā vietā, bet finiša spurtā nenosargāja ceturto vietu, finišēdams piektais. Neveiksmīgs pusfināls izvērtās arī Babrim, kurš brauciena sākumā tā arī nespēja apsteigt konkurentus, bet distancē vēl mēģinot pārspēt Andrē, beigās atkrita uz septīto vietu, tādējādi netiekot finālā. Zīmīgi, ka arī pats francūzis nekvalificējās finālam, finišējot piektajā vietā.

Vīru elites grupas finālā par čempionu tika kronēts 2015. gada pasaules čempions un Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Kimmans, tikmēr divkārtējais pasaules čempions Dodē nevēlējās samierināties ar pjedestālu, kurā redzami tikai Nīderlandes sportisti. Dodē iesaistījās cīņā par medaļām, tomēr nīderlandieši bija pārāki, un francūzis beigās ieņēma pēdējo vietu.

Intriģējošāks izvērtās dāmu elites fināls, kurā sacensību favorīte Smuldersa līdz pat finiša taisnei bija trešā, bet sīvā cīņā tomēr spēja izraut uzvaru, triumfējot Valmieras trasē. Latvijas vienīgā pārstāve Vanesa Buldinska sacensības noslēdza pusfinālā, tikmēr Vineta Pētersone treniņu braucienos piedzīvoja kritienu, un tāpat kā Edvards Glāzers sacensībās nestartēja.

Tikmēr junioru grupā visveiksmīgāk startēja Niks Rožukalns, kurš iekļuva ceturtdaļfinālā, tomēr tā sākumā jau piedzīvoja kritienu, neturpinot cīņu par medaļām. Šajā braucienā pēdējais palika Rinalds Kārkliņš, bet citā ceturtdaļfināla cīņā pēdējais finišu sasniedza Valters Dzelme.

Latvijas sportists Klāvs Lisovskis piektdien Valmierā notiekošajā Eiropas BMX čempionātā izcīnīja zelta godalgu M25/29 krūzeru grupā, tikmēr krūzeru 30 – 39 grupas finālā Imants Sokolovs un Ģirts Jonkuss izcīnīja piekto un sesto vietu. Savukārt krūzeru 14- grupā piekto vietu lielajā finālā izcīnīja jelgavnieks Hugo Ilvis Eihentāls. Tikmēr Latvijas jaunākie braucēji vecuma grupā no septiņiem līdz 12 gadiem izcīnīja piecas medaļas.

Valmierā notiekošajā Eiropas čempionātā Elites braucējiem bija iespēja cīnīties par Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas punktiem. Savukārt Latviju šajās sacensībās pārstāv 237 dalībnieki, bet kopumā sacensībās startē 1060 sportisti no 25 valstīm.

Svētdien, kad gaidāma čempionāta noslēdzošā diena, no plkst. 10.15 sacensības uzsāks jauniešu un amatieru grupu sportisti.