Porziņģa klātbūtne nepalīdz – Somijai tiek zaudēts arī mājās

07/09/2018 21:29
Jānis Strēlnieks, Sportazinas.com

Latvijas vīriešu basketbola izlase piektdien “Arēnā Rīga” ar 84:86 (17:27, 25:22, 16:18, 26:19) otro reizi nedēļas laikā (pirms tam 73:80 izbraukumā) atzinusi Somijas valstsvienības pārākumu.

Latvijas komandu piektdien klātienē atbalstīja arī Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Ņujorkas “Knicks” zvaigzne Porziņģis, kurš atradās uz komandas soliņa, jo šobrīd atgūstās no savainojuma. Spēles laikā arī tika izspēlētas divas biļetes uz NBA nākamās sezonas spēli 17.janvārī Londonā, kur savā starpā tiksies “Knicks” un Vašingtonas “Wizards”.

Spēles rezultātu ar tālmetienu atklāja viesi, taču uzreiz otrā galā ar to pašu atbildēja Jānis Timma. Turpinājumā laukumā norisinājās līdzīga cīņā, līdz somi izvirzījās vadībā ar 11:8, kas lika Arnim Vecvagaram pieprasīt pirmo minūtes pārtraukumu. Arī tas tūlītēju labumu nenesa, jo somi panāca jau 14:8. Latvija uzreiz metās atspēlēties Timmas personā, kurš izpildīja divus neprecīzus tālmetienus, trešajā piegājienā īsā periodā gan būdams precīzs.

Šķita, ka spēle izlīdzinājusies, taču tad trīs nesekmīgi uzbrukumi – sasteigts Kaspara Vecvagara pustālais metiens, kļūda piespēlē un Ronalda Zaķa piezīme uzbrukumā, kas mazāk kā divas minūtes līdz ceturtdaļas beigām lika nokļūt iedzinējos ar 15:20, bet ejot pārtraukumā jau 17:27.

Jāatzīmē, ka Timma jau pirmajā ceturtdaļā izpildīja sešus tālmetienus, no kuriem divi sasniedza mērķi, savukārt viesi realizēja visus četrus izpildītos trejačus.

Otrā ceturtdaļa iesākās ar agresīvāku Latvijas izlases darbību aizsardzībā, kas nesa augļus – īsā laikā atspēlēti pieci punkti (24:29), kas lika Somijas komandas trenerim pieprasīt minūtes pārtraukumu. Nedaudz vēlāk Timma ar diviem soda metieniem guva savu 10. punktu, panākot 30:34, bet tad sekoja vairākas kļūdas, kas noveda pie Ojāra Siliņa nesportiskās piezīmes. Tiesa, viņš vēlāk reabilitējās ar precīzu trīspunktnieku, bet mirkli pēc tam Jānis Strēlnieks ar 2+1 gājienu samazināja rezultāta starpību līdz viena metiena atstatumam – 36:38.

Turpinājumā gan Somijas 18 gadus jaunais talants Ville Tavinainens atbildēja ar “traku” tālmetienu, bet atlikušajā laikā viesi palielināja savu pārsvaru vēl par diviem punktiem, un ejot puslaiku pārtaukumā rezultāts 49:42 par labu Somijai.

Jāatzīmē, ka pirmajā puslaikā viesi metienus no spēles izpildīja ar ļoti augstu precizitāti – 10/16 2p. un 8/12 3p. Tiesa, soda metienos gan bija cita aina, vien 50% (5/10).

Otrā puslaika sākumā ar aktivitāti izcēlās Mārtiņš Meiers, kas gan rezultātu nedeva. Pie rezultāta 44:54 Strēlnieks un Jānis Blūms viena uzbrukuma ietvaros izpildīja neprecīzus tālmetienus, bet jau nākamajā Blūms atkal meta, taču nekā. Kad bija nospēlētas trīs minūtes trešajā ceturtdaļā, Vecvagars pieprasīja kārtējo minūtes pārtraukumu.

Pēc tā, lai arī tika gūti četri punkti pēc kārtas, somi turpināja palielināt pāstavu, vienu brīdī tam sasniedzot pat 15 punktus (49:64). Latvijai kārtējā apspriešanās laukuma malā, kas likās, ka atdzīvinās spēles ritējumu – īsā laikā no tālienes precīzs bija Aigars Šķēle, Arnis Ate un Artūrs Ausējs, taču atkal kļūdas aizsardzībā neļāva pietuvoties tuvāk, un pirms noslēdzošajām desmit minūtēm Somija vadībā ar 67:58.

Kad pēdējā ceturtdaļā bija aizvadīta vien pusotra minūte, viesi pieprasīja minūtes pārtraukumu, kad Meiers ar slam dank bija panācis mīnus pieci. Neskatoties uz to, ka mājinieki izskatījās daudz aktīvāki, rezultātā pietuvoties neizdevās, jo somi visu laiku turēja sešu līdz desmit punktu pārsvaru. Kad rezultāts bija 68:74 un likās, ka spēle sliecās Latvijas labā, viesi trāpīja trīspunktu metienu.

Mūsējie atbildēja ar sešiem bezatbildes punktiem, pēdējos četrus gūstot Strēlniekam. Pie 77:80 savas snaipera dotības apliecināja jau iepriekš minētais Tavinainens, kurš panāca savai komandai plus seši. Sekoja Strēlnieka ātra atbilde un 80:83.

Latvijai tomēr beigās pie rezultāta 84:86, pēc veiksmīgas darbības aizsardzība, piederēja pēdējais vārds un ar bumbu bija Strēlnieks, kurš neizšķīrās par caurgājienu, bet izpildīja metienu trīs punktu vērtībā, kas nebija precīzs.

Latvijas izlasē rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Strēlnieks, bet 12 punktus pievienoja Jānis Timma. Mārtiņa Meiera kontā “double-double” – 12 punkti un 19 atlēkušās bumbas, bet Šķēlem 12 punkti. Tikmēr Somijas izlases labā 24 punktus guva vien 18 gadus jaunais saspēles vadītājs Tavinainens.

Svētdien jau paredzēts vēl viens pārbaudes mačs ar Lietuvu, Viļņa, bet Pasaules kausa kvalifikācijas otro posmu Latvija sāks 14.septembrī, kad Rīgā spēkosies ar Eiropas čempioni Slovēnijas izlasi, bet trīs dienas vēlāk Madridē gaidāma cīņa ar Spāniju.