Latvija parāda raksturu un izcīna punktu pret pasaules čempioniem (VIDEO)

30/05/2021 22:32
Latvijas hokeja izlase

Latvijas hokeja izlase šodien pasaules čempionāta B grupā ar rezultātu 2:3 pagarinājumā piekāpās Somijas valstsvienībai. Somijas hokejisti triumfēja iepriekšējā pasaules čempionātā 2019. gadā. Latvijas valstsvienības vārtus pirmo reizi turnīrā sargāja Jānis Kalniņš, atvairot 33 no 36 metieniem.

Mača rezultātu ceturtajā minūtē, iegūstot atlēkušo ripu, ar celi ripu vārtos ievirzīja Saku Manelanens. Pirmā perioda turpinājumā abas komandas nerealizēja iespēju gūt vārtus skaitliskajā vairākumā, bet minūti un 21 sekundi pirms trešdaļas noslēguma Somijas izlases vārtsargu Harri Seteri pārspēja Mārtiņš Dzierkals.

Otrajā periodā aktīvu spēli uzbrukumā demonstrēja latvieši, tomēr nespējot ripu raidīt pretinieku vārtos. Tikmēr trešdaļas 16. minūtē aizsarga Villes Pokas uzmetienu veiksmīgi pielaboja Īro Pakarinens, otro reizi duelī liekot kapitulēt Kalniņam.

Trešās trešdaļas ievadā otro skaitlisku vairākumu mačā neizdevās realizēt Latvijas izlasei, pēc kura vairākas bīstamas epizodes uzbrukumā izveidoja somi, ko gan, pateicoties Kalniņa lieliskajam sniegumam, neizdevās pārvērst rezultātā. Pēc ilgstošiem uzbrukumiem otro reizi mačā Sateri izdevās pārspēt Dzierkalam, kurš vārtu priekšā izmantoja Laura Dārziņa piespēli, izlīdzinot spēles rezultātu. Četras sekundes pirms papildlaika beigām Antons Lundells atnesa uzvaru Somijai. Par labāko spēlētāju Latvijas izlases sastāvā tika atzīts abu vārtu autors Dzierkals.

B apakšgrupā pirmo vietu ar 15 punktiem sešās spēlēs ieņem Somija, 12 punkti piecās cīņās ir ASV, bet desmit punktus sešos mačos iekrājusi Kazahstāna. Tālāk ar deviņiem punktiem seko piecas cīņas aizvadījusī Vācija un sešus dueļus nospēlējušās Kanāda un Latvija. Septīto pozīciju ar pieciem punktiem sešās spēlēs ieņem Norvēģija, bet visās sešās cīņās bešā palikusi Itālija.