Latvija pārbrauc pāri Melnkalnei un tiksies ar Slovēniju (+VIDEO)

10/09/2017 14:01

Latvijas vīriešu basketbola izlase svētdien Stambulā Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīra astotdaļfinālā ar pārliecinošu sniegumu sagrāva Melnkalnes izlasi, otro reizi pēc kārtas sasniedzot ceturtdaļfinālu, kurā tiksies ar spēcīgo Slovēniju.

Latvija nodemonstrēja teicamu sniegumu, gūstot uzvaru ar rezultātu 100:68 (27:15, 26:22, 29:15, 18:16).

Latvijas izlase trešo reizi kopš neatkarības atjaunošanas un otro reizi pēc kārtas iekļuva Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā, kamēr Melnkalne pirmo reizi piedalījās izslēgšanas spēlēs.

Latvijai 21 punktu guva Jānis Timma, kurš trāpīja četrus no četriem tālmetieniem, kamēr 19 punktus pievienoja Kristaps Porziņģis, izcīnot arī sešas atlēkušās bumbas. Savukārt Jānis Strēlnieks sameta 12 punktus un izdarījis septiņas rezultatīvas piespēles, bet Dairis Bertāns iemeta deviņus punktus. Vēl pa astoņiem punktiem pievienoja Žanis Peiners, Rolands Šmits un Jānis Blūms.

Tikmēr Melnkalnei 21 punktu sameta Bojans Dubļjevičs, bet 16 pievienojis Nikola Vučevičs.

Latvija no spēles trāpīja 59% metienu, tostarp 15 no 25 tālmetieniem.

Spēli Latvija sāka ļoti pārliecinoši, pirmajā puslaikā trāpot septiņus no 13 tālmetieniem. Tiesa, otrās ceturtdaļas sākumā Latvijai bija neveiksmīgs posms, ļaujot pretiniekiem gūt deviņus punktus pēc kārtas, taču pēc tam komanda atguvās un turpinājumā pārliecinoši audzēja pārsvaru.

Vēl pirms pēdējējās ceturtdaļas Latvija bija vadībā ar 82:52, mača beigas aizvadot ar rezervistiem, kas gan cīņas gaitu neiespaidoja, beigās gūstot savu pārliecinošāko uzvaru šajā turnīrā.

Latvijas un Slovēnijas ceturtdaļfināla spēle notiks otrdien. Slovēņi šajā turnīrā vēl nav zaudējuši.