Latvija Pasaules kausa posmā biatlonā stafetē tiek apdzīta par apli

04/12/2021 21:33
Aleksandrs Patrijuks

Pasaules kauss biatlonā, stafete

Latvijas vīriešu komanda sestdien Estešundā Pasaules kausa posmā biatlonā 4×7,5 kilometru stafetē tika apdzīta par apli un ierindojas 23.vietā. Jau pirmajā posmā Aleksandrs Patrijuks mēroja soda apli. Guļus šaušanā viņš tika galā ar vienu rezerves patronu, bet pēc stāvus šaušanas nācās doties liekos 150 metros, posma finišā stafeti Renāram Birkentālam nododot 24.vietā minūti un 33,8 sekundes aiz līderes Norvēģijas.

Birkentāls iztērēja tikai vienu rezerves patronu šaušanā stāvus un posma finišu sasniedza kā 23. trīs minūtes un 2,3 sekundes aiz līderes Norvēģijas. Edgars Mise trešajā posmā katrā no šautuvēm izmantoja pa divām rezerves patronām un posmu noslēdza 23.vietā piecas minūtes un 25,9 sekundes aiz Norvēģijas.

Robertam Slotiņam pēc šaušanas guļus nācās mērot soda apli, un viņš tika apdzīts par apli, Latvijas izlasei sacensībām beidzoties 23.vietā. Uzvaru svinēja norvēģi, kuru sastāvā startēja Sīverts Bakens, Tarjejs Bē, Juhanness Tīngnēss Bē un Vetle Šostads Kristiansens. Viņi šautuvē kļūdījās četrreiz un finišēja pēc stundas 14 minūtēm un 9,3 sekundēm. Par 11,2 sekundēm atpalika Francija, kas šaušanā izmantoja astoņas rezerves patronas, un par 45,9 sekundēm – Krievija, kas bez deviņiem “pūdeļiem” bija spiesta mērot arī soda apli. Lietuva izcīnīja 14. un Igaunija 19.vietu. Latvijas vadošajam biatlonistam vīriešu konkurencē Andrejam Rastorgujevam pagaidām ir spēkā diskvalifikācija, kas viņam liedz startēt Pasaules kausa apritē.

Jau ziņots, ka 7,5 kilometru sprintā sievietēm Baiba Bendika, kopā pieļaujot sešas kļūdas šaušanās, finišēja 104., Sanita Buliņa ierindojās 73.vietā, bet Annija Keita Sabule ieņēma 110.pozīciju no 113 finišējušajām biatlonistēm. Desmit kilometru sprintā Estešunda Patrijuks ceturtdien ieņēma 70.vietu, Slotiņš bija 102., bet Mise ieņēma 105.pozīciju. Svētdien būs sacensības iedzīšanā vīriešiem, kā arī 4×6 kilometru stafete sievietēm.

Pagājušajā nedēļā Starptautiskā Biatlona federācija (IBU) paziņoja, ka pirms starptautiskās biatlona sezonas sākuma 98% komandu pārstāvju ir vakcinēti vai izslimojuši ar Covid-19. Pārējiem 2% sportistu, treneru, komandu amatpersonu un tehnisko darbinieku, kuri nav vakcinēti vai izslimojuši ar Covid-19, ik pēc 72 stundām jāveic PĶR testi.

Pēc tam decembrī divi etapi notiks Austrijas trasē Hohfilcenē un Francijas trasē Ansi/Legrānā-Bornānā. Jauno gadu sportisti iesāks ar diviem posmiem Vācijā – Oberhofā un Rūpoldingā, janvāra vidū sacenšoties Itālijā – Antholcā-Anterselvā. Februārī olimpiskās spēles uzņems Pekina, bet mēneša beigās sāksies posms Kontiolahti, pēc tam pirmoreiz Pasaules kausa posmam notiekot Otepē trasē Igaunijā, bet sezonai tradicionāli noslēdzoties Oslo.

IBU kauss biatlonā

Sandra Buliņa sestdien izcīnīja 49.vietu Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa 12 kilometru sacensībās ar kopēju startu. Buliņa pieļāva pa vienai kļūdai katrā no četrām šaušanām, kā rezultātā sacensību uzvarētājai Norvēģijas sportistei Rangnhillai Femsteinevikai zaudējot piecas minūtes un 19 sekundes.

Uzvarētāja pieļāva tikai vienu kļūdu pēdējā šaušanā un finišēja 40 minūtēs un 21,2 sekundēs.  Otro vietu izcīnīja krieviete Anastasija Ševčenko, kura arī pieļāva tikai vienu kļūdu šaušanā, taču zaudēja norvēģietei 10,6 sekundes. Savukārt trešo vietu izcīnīja francūziete Pola Botē, kura reizi kļūdījās trešajā šaušanā, uzvarētājai piekāpjoties 22,4 sekundes.

Startēja 60 sportistes, bet finišēja par vienu sportisti mazāk. Vīriešu konkurencē latvieši nebija tikuši 60 labāko vidū. Uzvarēja krievs Antons Babikovs, kurš ar vienu kļūdu 20 šāvienos finišēja pēc 41 minūtes un 33,6 sekundēm. Viņš par 23,8 sekundēm apsteidza mājinieku Ērlennu Bjentegārdu un par 46,5 sekundēm – francūzi Remī Brotjē, kuri abi šaušanā kļūdījās pa divām reizēm.

Pagājušajā nedēļā Starptautiskā Biatlona federācija (IBU) paziņoja, ka pirms starptautiskās biatlona sezonas sākuma 98% komandu pārstāvju ir vakcinēti vai izslimojuši ar Covid-19. Pārējiem 2% sportistu, treneru, komandu amatpersonu un tehnisko darbinieku, kuri nav vakcinēti vai izslimojuši ar Covid-19, ik pēc 72 stundām jāveic PĶR testi.

Nākamie divi IBU kausa etapi decembrī notiks Austrijas trasē Hohfilcenē un Francijas trasē Ansi/Legrānā-Bornānā. Jauno gadu sportisti iesāks ar diviem posmiem Vācijā – Oberhofā un Rūpoldingā, janvāra vidū sacenšoties Itālijā – Antholcā-Anterselvā. Februārī olimpiskās spēles uzņems Pekina, bet mēneša beigās sāksies posms Kontiolahti, pēc tam pirmoreiz Pasaules kausa posmam notiekot Otepē trasē Igaunijā, bet sezonai tradicionāli noslēdzoties Oslo.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Haralds Egle
20/01/2022 08:51

Egle parāda augstāko pilotāžu un aizvada karjeras labāko maču AHL (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Amerikas Hokeja līgā (AHL) iespaidīgu sniegumu demonstrēja latviešu uzbrucējs Haralds Egle, kurš guva trīs rezultativitātes punktus, taču viņa pārstāvētā Manitobas “Moose” ar rezultātu 3:4 atzina Aiovas “Wild” pārākumu….

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…