Latvija pēc lieliska pirmā perioda izlaiž pārsvaru un piekāpjas Krievijai

24/04/2019 22:10

Latvijas vīriešu hokeja izlase, turpinot gatavoties pasaules čempionātam, šodien “Arēnā Rīga” pārbaudes mačā ar rezultātu 2:4 (2:0, 0:1, 0:3) piekāpās spēcīgajai Krievijai.

Latvijas izlases labā vārtus guva Mārtiņš Dzierkals un Roberts Bukarts.

Jau ceturtajā minūtē ripu viesu vārtos raidīja Dzierkals, kurš, izmantojot pretinieku kļūdu, nonāca viens pret krievu vārtsargu Aleksandru Georgijevu. Perioda turpinājumā latvieši divas reizes izturēja mazākumu, bet trešdaļas pēdējā minūtē izmantoja vēl vienu pretinieku likstu. Pēc kļūdas piespēlē divatā pret pretinieku aizsargu nonāca Kaspars Daugaviņš un Bukarts, otrajam no viņiem pēc kolēģa piespēles raidot ripu tīklā.

Otrajā periodā laukumā lielākoties saimniekoja krievi, kā rezultātā viesiem izdevās vienus vārtus atgūt. Kad līdz perioda beigām bija palikušas sešas minūtes, ripa pēc Artjoma Zuba metiena ar rikošetu atrada ceļu Kristera Gudļevska sargātajos vārtos.

Uz tādas pašas nots viesi turpināja arī trešo trešdaļu, kuras pirmajās astoņās minūtēs guva divus vārtus. Vispirms pēc piespēles no aizvārtes pilnīgi nepieskatīts ripu cietoksnī meta 2012.gada Nacionālās hokeja līgas (NHL) drafta pirmais numurs Nails Jakupovs, bet pāris minūtes vēlāk krievi izspēlēja līdz tukšiem vārtiem, 3:2 ciemiņu labā panākot Anatolijam Goliševam.

Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Gudļevskis tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, krieviem vispirms ripu trāpot pa tukšo vārtu stabiņu. Tiesa, nepilnu pusminūti pirms finālsvilpe Rušans Rafikovs tomēr ieraidīja ripu tukšos vārtos.

Par labākajiem spēlētājiem tika atzīti Dzierkals un Goliševs.

Ceturtdien abas komandas tiksies atkārtoti, mačam sākoties plkst.18.30.

Pārbaudes spēļu ciklu Latvija iesāka pagājušajā nedēļā, kad bez vairākiem līderiem izbraukumā vispirms ar 3:2 pēcspēles metienos uzvarēja Franciju, bet pēc tam šai pašai komandai piekāpās ar 0:2.

Latvijas izlasi šajās spēlēs vadīja Artis Ābols, bet šobrīd komandai jau ir pievienojies tās galvenais treneris Bobs Hārtlijs, kurš kopā ar Omskas “Avangard” klubu šomēnes aizkļuva līdz Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa finālam, kur gan pārliecinoši piekāpās Maskavas CSKA vienībai.

Krievijas izlase uz Latviju ieradusies ar pieciem Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājiem sastāvā, tostarp slaveno uzbrucēju Iļju Kovaļčuku ierindā. Viņš iepriekšējā sezonā atgriezās NHL, kad Losandželosas “Kings” rindās 64 spēlēs iemeta 16 vārtus un veica 18 rezultatīvas piespēles. Vēl no pasaulē spēcīgākās hokeja līgas nāk aizsargi Bogdans Kiseļevičs (Vinipegas “Jets”), Iļja Ļubuškins (Arizonas “Coyotes”) un Jegors Jakovļevs (Ņūdžersijas “Devils”), kā arī vārtsargs Aleksandrs Georgijevs (Ņujorkas “Rangers”).

Latvijas valstsvienībai šajā pasaules čempionātā būs jāiztiek bez tādiem hokejistiem kā Zemgus Girgensons, Miķelis Rēdlihs, Andris Džeriņš, Mārtiņš Karsums, Ivars Punnenovs, turklāt joprojām NHL klubā Kolumbusas “Blue Jackets” atrodas vārtsargs Elvis Merzļikins. Tāpat, visticamāk, planētas meistarsacīkstēs nespēlēs vārtsargs Jānis Kalniņš.

Trešdien Rīgā ieradās Teodors Bļugers, bet nedēļas nogalē Latvijā ieradīsies arī Rūdolfs Balcers. Tāpat Latvijas izlasei talkā dosies Lauris Dārziņš, bet sezonu Čehijā turpina Guntis Galviņš.

Savukārt pēdējās pārbaudes spēles Latvijas nacionālajai valstsvienībai paredzētas 3. un 4.maijā izbraukumā pret Šveici.

Pasaules čempionāts Slovākijā sāksies 10.maijā, bet Latvijas valstsvienība Bratislavā tiksies ar Austrijas, Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas nacionālajām izlasēm. Iekļūstot četru labāko komandu pulkā, izlase garantēs dalību ceturtdaļfinālā.

Latvijas izlases sastāvs mačam ar Krieviju:

vārtsargi – Kristers Gudļevskis (Rīgas “Dinamo”), Gustavs Dāvis Grigals (Aļaskas-Fērbenksas Universitāte, NCAA);

aizsargi – Uvis Balinskis, Kristaps Zīle, Kristaps Sotnieks (visi – Rīgas “Dinamo”,), Krišjānis Rēdlihs (Pekinas “Kuņluņ Red Star”, KHL), Ralfs Freibergs (Zlīnas “PSG Berani”, Čehija), Oskars Cibuļskis (Hradeckrālovas “Mountfield”, Čehija), Artūrs Kulda (Čerepovecas “Severstaļ”, KHL), Roberts Mamčics (“Liepāja”);

uzbrucēji – Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Miks Indrašis (Maskavas “Dinamo”, KHL), Kaspars Daugaviņš (Maskavas “Spartak”, KHL), Ronalds Ķēniņš (“Lausanne”, Šveice), Rihards Bukarts (bez kluba), Roberts Bukarts (Prāgas “Sparta”, Čehija), Gints Meija, Vitālijs Pavlovs, Oskars Batņa, Emīls Ģēģeris, Mārtiņš Dzierkals, Rihards Marenis (visi – Rīgas “Dinamo”), Renārs Krastenbergs (Vīlingas “Nailers”, ECHL).