Latvija saņēmusi oficiālu ielūgumu piedalīties 2022.gada olimpiskajās spēlēs

10/02/2021 14:43

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) trešdien ir saņēmusi oficiālu ielūgumu piedalīties 23.Pekinas Ziemas olimpiskajās spēlēs 2022.gadā, informē LOK.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), atzīmējot gadu līdz 23.Ziemas olimpiskajām spēlēm Pekinā, nacionālajām olimpiskajām komitejām ir izsūtījusi ielūgumus piedalīties Pekinas spēlēs. LOK oficiālais ielūgums trešdien tika svinīgi nogādāts LOK birojā, Elizabetes ielā 49, Rīgā, kur to saņēma LOK prezidents, olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers un ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.

Ziemas olimpiskās spēles būs unikālas ar to, ka Pekina būs vēsturē pirmā pilsēta, kas uzņēmusi gan vasaras spēles, gan ziemas spēles. Ziemas olimpisko spēļu komandā varētu būt apmēram no 55 līdz pat 70 sportistiem 13 sporta veidos. Ceram, ka olimpiskajās spēlēs atgriezīsies arī mūsu hokejisti,” pēc ielūguma saņemšanas teica Tikmers.

Arī Lejnieks atzīmēja, ka no 15 sporta veidiem Latvija varētu būt pārstāvēta 12 līdz 13, turklāt aplēsts, ka puse no delegācijas būs olimpisko spēļu debitanti. Latvija cer arī uz atgriešanos olimpisko spēļu ziemeļu divcīņas sacensībās. “Hokeja izlases kvalificēšanās olimpiskajām spēlēm mūsu delegāciju uzreiz padarītu par 23 sportistiem kuplāku. Protams, nevaram aizmirst, ka arī citu sporta veidu pārstāvji mērķē uz olimpiskajām spēlēm un cer uz veiksmīgiem startiem tajās,” uzsvēra Lejnieks.

Ķīnas galvaspilsēta Pekina Ziemas olimpiskās spēles uzņems no 2022.gada 4.februāra līdz 20.februārim. Pekinas spēlēs piedalīsies vairāk nekā 3000 planētas izcilāko ziemas sporta veidu pārstāvju no apmēram 100 pasaules valstīm.

Pekinā tiks sadalīti vairāk nekā 109 medaļu komplekti 15 sporta veidos – kalnu un distanču slēpošanā, biatlonā, frīstaila slēpošanā, ziemeļu divcīņā, tramplīnlēkšanā, snovbordā, šorttrekā, ātrslidošanā, daiļslidošanā, hokejā, kērlingā, bobslejā, kamaniņu sportā un skeletonā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

20/04/2021 21:51

CSKA neatstāj variantus Hārtlija vadītajai “Avangard” un panāk izlīdzinājumu finālsērijā

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Maskavas CSKA šodien panāca izlīdzinājumu Gagarina kausa izcīņas finālsērijā. CSKA ar 3:0 apspēlēja Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadīto Omskas “Avangard”, sērijā rezultātam…