Latvija – Somija 1:2 (TEKSTA TIEŠRAIDE)

14/05/2022 19:00
Latvijas hokeja izlase

Latvijas izlase šovakar plkst. 20:20 ar dueli pret mājinieci Somiju turpina cīņu 2022. gada Pasaules hokeja čempionātā. Video tiešraide vērojama LTV7 kanālā. B apakšgrupā mūsējie cīnīsies vēl arī ar Austriju, Čehiju, Lielbritāniju, Norvēģiju un Zviedriju. Latvijas izlase, kuras kapteinis šogad ir Rodrigo Ābols, vakar turnīru iesāka ar 1:4 zaudējumu ASV, kamēr somi čempionāta ievadā komfortabli ar 5:0 sagrāva Norvēģiju.

Latvija – Somija 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Vārti8:52 Rūdolfs Balcers (Ronalds Ķēniņš) – 30:52 Sakari Manninens (Mikaels Granlunds, Miko Lehtonens), 57:08 Mikaels Granlunds (Miko Lehtonens, Sakari Manninens)
Noraidījumi29:39 Roberts Bukarts, 33:27 Kristaps Sotnieks, 56:50 Mārtiņš Dzierkals – 16:37 Sami Vatanens, 39:32 Marko Antila

Spēles gaita

60′ Spēle beigusies ar Latvijas izlases otro zaudējumu divos mačos.

59′ Somu hokejists iegrūž bortā Rihardu Bukartu, kuram tiek pārsists deguns. Uzbrucējs guļ uz ledus, kur ir arī asinis. Noraidījums neseko.

58‘ 🚨 Zaudējam vārtus mazākumā… Ripu tuvajā stūrī ar asu metienu raida Granlunds. Sāpīgs moments Latvijas izlasei.

57′ ❌ Ļoti sliktā brīdī noraidījums Latvijas izlasei. Cīņā par ripu aiz Somijas izlases vārtiem pārcentās Dzierkals, kurš dodas uz noraidīto soliņu.

50′ Abas komandas cenšas izraut uzvaru, bet pagaidām nesekmīgi.

47′ Pēc Balcera piespēles Džeriņam bīstama epizode pie Somijas vārtiem, ripai lidojot pavisam nedaudz garām vārtiem…

44′ Latvija nostājas pretinieku aizsardzības zonā un mēģina izveidot vārtu gūšanas momentu, bet somi neitralizē mūsējo mēģinājumus.

43′ Pie Somijas izlases vārtiem saķeras Dzierkals un Lehtonens, abi noskaņoti kaujinieciski, bet tiesnesis viņus izšķir un kautiņš neseko.

42′ Jeļisejevs izdara asu metienu pa Somijas vārtiem, bet vārtsargs ripu atvaira. Latvija neizmanto skaitlisko vairākumu.

41‘ Trešais periods sācies! Latvija to uzsāk vairākumā.

Otrā trešdaļa

40‘ Otrā trešdaļa beigusies, tai aizritot Somijas zīmē. Labu sniegumu demonstrēja Merzļikins, kurš 20 minūšu laikā veica vairākus efektīvus seivus. “Gribētu gan uzteikt visu komandu – visi strādā!” pēcspēles studijā saka kādreizējais izlases aizsargs Oļegs Sorokins.

39′ Vairākums Latvijai pēc Antilas noraidījuma.

36′ Somija turpina dominēt un daudz uzbrukt. “Pēdējās minūtēs Latvijas aizsardzības zonā iet karsti…” LTV7 tiešraidē atzīst kādreizējais Latvijas izlases līderis Herberts Vasiļjevs. Šis citāts precīzi raksturo notiekošo Latvijas laukuma pusē.

34′ ❌ Vēl viens mazākums Latvijai. Uz noraidīto soliņu dodas Sotnieks.

33′ Retais uzbrukums otrajā periodā Latvijai, bīstamu metienu izdarot Ķēniņam, taču ripa neatrod ceļu vārtos.

31′ 🚨 Somija panāk 1:1… Granlunds aizmet garām vārtiem, bet ripa atlec pret bortu tieši uz Manninena nūjas, kurš no asa leņķa met ripu pa Merzļikina slidu un tā ielido tīklā. Somija izmanto skaitlisko vairākumu.

30′ ❌ Mazākums Latvijai. Noraidījums Robertam Bukartam.

29′ Somija turpina vētrainus uzbrukumus un mūsējie vēlreiz tiek iedzīti savā aizsardzības zonā. Latvieši cīnās kā lauvas.

26′ Batņa savāc atlēkušo ripu, taču spēles galvenais priekšmets diemžēl lido garām mērķim.

24′ Somijai pieci metieni pa vārtiem nepilnu četru minūšu laikā. Mūsējie iesprūduši aizsardzībā, bet Somija ļoti daudz uzbrūk. Pēc ilgas mājinieku ofensīvas mūsējiem izdodas mazliet nomierināt tempu.

22′ Somija trešdaļu iesāk aktīvi, pa Merzļikina vārtiem uzmet Armija, bet Elvis ir līmenī.

21′ Pēc laba pirmā perioda Latvijas izpildījumā spēle atsākusies.

Pirmais periods

20‘ Pirmā trešdaļa noslēgusies Latvijas zīmē!

19′ Mūsējiem neizdodas izmantot skaitlisko vairākumu.

17′ Merzļikins pamet vārtus, kamēr ir aizturētais sods, tāpēc Latvija mazliet uzspēlē seši pret pieciem. Ripa nonāk pie somiem un mājiniekiem tagad jāaizsargājas četratā pret vairākumā esošajiem visiem.

17′ ✅ Vairākums Latvijai! Vatanens pārkāpj noteikumus pret Ābolu.

16′ Mājinieki pamatīgi iespiež Latviju savā aizsardzības zonā, bet potenciālās briesmas izdodas novērst.

14′ Somi cenšas ātri atspēlēties, taču Latvija pagaidām labi cīnās aizsardzībā un noslāpē visus somu mēģinājumus.

13′ Krastenberga metiens bloķēts.

9′ 🚨 VĀRTI!!!! Balcers pēc Ķēniņa piespēles panāk 1:0 Latvijas izlases labā! Ķēniņš iegūst ripu pie borta, ieslido pretinieku aizsardzības zonā un piespēlē Sanhosē “Sharks” uzbrucējam, kurš darbu paveic godam!

7′ Divus bīstamus momentus pie Latvijas izlases vārtiem savērpj somi, taču rezultāts joprojām 0:0.

4‘ Uzreiz vēl viens moments Latvijai – šoreiz labs metiens Ķēniņa izpildījumā, taču Sateri ir līmenī. Mūsējie sākuši aktīvi.

3′ Latvija pāris reizes ieslido pretinieku aizsardzības zonā un mēģina izveidot vārtu gūšanas momentus. Pa vārtiem met Jaks, bet Somijas izlases ripu ķērājs Sateri ripu atvaira.

1′ Spēle sākusies! Tribīnēs absolūtā vairākumā mājinieku līdzjutēji.

Vārtsargi: Elvis Merzļikins (Kolumbusas “Blue Jackets”, NHL), Gustavs Dāvis Grigals (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Artūrs Šilovs (Ebotsfordas “Canucks”, AHL);

Aizsargi: Jānis Jaks (“Soči”, KHL), Kārlis Čukste (Tršinecas “Ocelārži”, Čehija), Kristaps Sotnieks (Rīgas “Dinamo”, KHL), Roberts Mamčics (“Linkoping”, Zviedrija), Arvils Bergmanis (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Artūrs Kulda (Krēfeldes “Pinguine”, Vācija), Kristaps Zīle (Litvīnovas “Verva”, Čehija), Sandis Smons (Ženēvas “Servette”, Šveice);

Uzbrucēji: Mārtiņš Dzierkals (Plzeņas “Škoda”, Čehija), Rihards Bukarts (Vladivostokas “Admiral”, KHL), Roberts Bukarts (Vītkovices “Ridera”, Čehija), Andris Džeriņš (Lincas “Black Hawks”, Austrija), Rihards Marenis (Ērnšeldsvīkas “MoDo”, Zviedrija), Deniss Smirnovs (Ženēvas “Servette”, Šveice), Oskars Lapinskis (Langnavas “Tigers”, Šveice), Ronalds Ķēniņš (“Lausanne”, Šveice), Oskars Batņa (Mikeli “Jukurit”, Somija), Renārs Krastenbergs (Villahas VSV, Austrija), Klāvs Veinbergs (“Zemgale”/LLU, Latvija), Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Nikolajs Jeļisejevs (Ērnšeldsvīkas “MoDo”, Zviedrija), Rūdolfs Balcers (Sanhosē “Sharks”, KHL).

Somijas izlases sastāvs

Vārtsargi: Harri Seteri (Arizonas “Coyotes”, NHL), Jusi Olkinuora (“Biel-Bienne”, Šveice), Franss Tuohimā (Ņižņekamskas “Ņeftehimik, KHL);

Aizsargi: Ville Poka (Omskas “Avangard”, KHL), Niklass Frimans, Juso Hietanens (abi – Hemēnlinnas HPK, Somija), Miko Lehtonens (Cīrihes “Lions”, Šveice), Sami Vatanens (Ženēvas “Servette”, Šveice), Mikaels Sepele (Tamperes “Tappara”, Somija), Ate Ohtamā (Oulu “Karpat”, Somija);

Uzbrucēji: Joels Armija (Monreālas “Canadiens”, NHL), Marko Antila (Tamperes “Ilves”, Somija), Mikaels Granlunds (Nešvilas “Predators”, NHL), Jere Innala (Gēteborgas “Frolunda”, Zviedrija), Hanness Bjerninens (Jēvles “Brynas”, Zviedrija), Valteri Filpula (Ženēvas “Servette”, Šveice), Petruss Palmu (Mikeli “Jukurit”, Somija), Markuss Nurmi (Turku TPS, Somija), Sakari Manninens, Tēmu Hartikainens (abi – Ufas “Salavat Julajev”, KHL), Jere Sallinens, Toni Rajala (abi – “Biel-Bienne”, Šveice), Saku Mēnalanens (Oulu “Karpat”, Somija), Harri Pesonens (Langnavas “Tigers”, Šveice), Juho Lammiko (Vankūveras “Canucks”, NHL).