Latvija – Somija 2:3 PL (spēle beigusies)

30/05/2021 19:00
Latvijas hokeja izlase

Latvijas hokeja izlase aizvada maču pret B grupas līderi – Somijas valstsvienību. Turnīra mājinieki pēc piecām spēlēm ieņem sesto vietu grupā. Mača sākums plkst. 20:15.

Latvija – Somija 2:3 (1:1; 0:1; 1:0; 0:1)

Vārti: 18:39 Mārtiņš Dzierkals; 53:45 Mārtiņš Dzierkals (Lauris Dārziņš, Kristaps Sotnieks) – 3:06 Saku Manelainens (Marko Antilla, Peter Tivola); 35:39 Īre Pakarinens (Ville Poka, Jere Innala); 64:56 Antons Lundels (Oli Māta)
Noraidījumi: 8:28 Andris Džeriņš; 19:17 Rodrigo Ābols – 11:15 Tonijs Sunds; 19:17 Olivers Kaski; 45:06 Ville Poka

Spēles gaita

Papildlaiks

65′ Latvijai par labāko nosaukts abu vārtu autors Dzierkals, Somijai – Pakarinens

65′ Četras sekundes pirms papildlaika beigām latviešu hokejisti nenotur Antonu Lundelu un Latvija zaudē

65′ Papildlaikā somi bija tuvāk vārtu guvumam nekā Latvija. Vairākas reizes lieliski nospēlēja Kalniņš

61′ Spēle turpinās papildlaikā

Trešais periods

60′ Pēc 60 nospēlētajām minūtēm rezultāts ir 2:2. Trešajā periodā Latvijai piederēja pārsvars metienos – 12:5

60′ Ripa pēc Jāņa Jaka uzmetiena no zilās līnijas gandrīz atrada ceļu vārtos

58′ Pakarinens atkal patraucē Kalniņu, šoreiz no tālās distances. Jānis ripu noķer un spēle ir apturēta

54′ Vāaaaaaaaaarti!!! Lauris Dārziņš izdara piespēli gar vārtiem, Mārtiņš Dzierkals maina ripas lidojuma virzienu un gūst savus otros vārtus spēlē!

52′ Ilgstošs uzbrukums noslēdzas ar Ralfa Freiberga metienu, ar ko Sateri tiek galā. Latvija arvien biežāk viesojas Somijas izlases zonā un piespiež pretinieku izdarīt pārmetienu

48′ Kalniņs atvaira pirmo vārtu autora Pakarinena bīstamu metienu

46′ Ronalds Ķēniņš nopelna Latvijai vairākumu!

43′ Somi no perioda pirmajām minūtēm “pierakstījušies” Latvijas izlases zonā

41′ Sākusies trešā trešdaļa

Otrais periods

40′ Noslēdzies otrais periods! 20 minūšu laikā somi izdarīja 17 metienus, bet somi – 15

36′ Uzmetiens no zilās līnijas, Jāņa Kalniņa bijušais komandas biedrs “Jokerit” rindās Īro Pakarinens pieliek nūju un maina ripas lidojuma virzienu, somi atkal vadībā

36′ Burzma pie Kalniņa vārtiem, kopējiem spēkiem tos izdodas nosargāt neskartus

34′ Latvijai izdevies nobīdīt spēli no saviem vārtiem. Pārsvaru gan pagaidām neizdodas konvertēt vārtos. Somi spēlē disciplinēti, bet nepieciešamības gadījumā aizsargiem palīdz arī lielisku maču aizvadošais Sateri

31′ Lauris Dārziņš izglāba Latviju! Kapteinis izmeta ripu no vārtu līnijas

30′ Somi ilgu laiku pavadīja pie Latvijas izlases vārtiem, neļaujot komandai pat nomainītes. Vienā no retajiem pretuzbrukumiem Indrašis tika pie atlēkušās ripas, bet leņķis bija pārāk šaurs un arī metiens īsti nesanāca

27′ Latvija pārsvaru otrajā periodā apliecina arī metienu statistika – 7:2 par labu mājiniekiem

24′ Pēc Ronalda Ķēniņa piespēles ripa pēc rikošeta nonāca pie Dzierkala, kurš ar nūjas neērto pusi nespēja pārspēt Sateri. Kopš perioda sākuma spēle pārsvarā notiek somu zonā

21′ Sākusies otrā trešdaļa!

Pirmais periods

20′ Pirmā trešdaļa noslēgusies!

20′ Rodrigo Ābols lauzās pie vārtiem, Gagarina kausa ieguvējs Olivers Kaski viņu nogāza ar netļautu paņēmienu un saņem divas minūtes. Tiesa, tiesneši uzskata, ka latviešu uzbrucējs nokrita pārāk teatrāli, noraidīts arī Rodrigo. Komandas spēlē četratā pret četriem

19′ Vāaaaaaaaaaaarti!!!! Mārtiņš Dzierkals izdara ne pārāk spēcīgu uzmetienu vārtu virzienā, Sateri metiena brīdi neredzēja un ripa ielidoja viņam starp kājsargiem

19′ Miks Indraši saņem ripu un met no tuvās distances, Sateri noķer

14′ Labs vairākums, bet bez īpaši bīstamiem momentiem

12′ Oskars Cibuļskis nepaspēja izdarīt metienu no labas pozīcijas, jo tika nogāzts. Latvijai vairākums!

11′ Džeriņš uzreiz pēc iziešanas no noraidīto soliņa saņēma ripu un devās pretuzbrukumā, viņa piespēle gan tika pārtvērta

9′ Pretiniekiem ir pārsvars metienos – 5:1

9′ Somu hokejista izrāviens pie vārtiem apturēts tikai ar pārkāpumu. Uz noraidīto soliņu dodas Andris Džeriņš

8′ Somijai ir milzīgs pārsvars ripa kontrolē, spēle pārsvarā notiek Latvijas izlases zonā

4′ Vārtu guvums ieskaitīts. Latvija nonāk iedzinējos ar 0:1

4′ Saku Manelainens iesit ripu Kalniņa vārtos ar kāju. Tiesneši skatās video!

3′ Pa Kalniņa vārtiem izdarīti divi metieni, Jānis abos gadījumos noķer ripu

1′ Spēle sākusies!

19:40 Latvijas izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš pēc iepriekšējā spēlē gūtā savainojuma šovakar komandai palīdzēt nevarēs.

19:01: Turnīra sākumā Rīgas “Dinamo” jaunieguvums Jere Karkalainens spēlēja Somijas izlases pirmajā maiņā. Pēc zaudējuma pret Kazahsānu viņš komandas pieteikumā vairs nav parādījies.

19:01: Pirmo spēli šajā čempionātā aizvadīs Jānis Kalniņš, kuram uzticēta Latvijas izlases vārtu drošība.

19:00: Esiet sveicināti teksta tiešraidē! Portāls “Sportazinas.com” nākamo stundu laikā jūs informēs par aktuālo Latvijas – Somijas spēlē. Pagaidām vienīgo zaudējumu somi piedzīvoja pret Kazahstānas valstsvienību. Tāpat gūtas četras uzvaras – pret Somiju, Norvēģiju, Itāliju un Vāciju.

Latvijas izlases sastāvs

Vārtsargi: Ivars Punnenovs (Langnavas “Tigers”, Šveice), Jānis Kalniņš (bez kluba), Matīss Kivlenieks (Klīvlendas “Monsters”, AHL/Kolumbusas “Blue Jackets”, NHL).

Aizsargi: Jānis Jaks (Beikersfīldas “Condors”, AHL), Kristiāns Rubīns (Toronto “Marlies”, AHL), Kristaps Sotnieks, Gunārs Skvorcovs, Kristaps Zīle (visi – Rīgas “Dinamo”, KHL), Oskars Cibuļskis, Uvis Balinskis (abi – Litvīnovas “Verva”, Čehija), Artūrs Kulda (Nirnbergas “Ice Tigers”, Vācija), Ralfs Freibergs (Tršinecas “Ocelari”, Čehija).

Uzbrucēji: Andris Džeriņš, Lauris Dārziņš, Roberts Bukarts, Rihards Bukarts, Mārtiņš Dzierkals, Gints Meija, Mārtiņš Karsums (visi – Rīgas “Dinamo”, KHL), Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Ronalds Ķēniņš (“Lausanne”, Šveice), Kaspars Daugaviņš (bez kluba), Rihards Marenis (“Kiruna IF”, Zviedrija), Māris Bičevskis (“Mlada Boleslav”, Čehija), Oskars Batņa (Angletas “Hormadi”, Francija), Renārs Krastenbergs (“Villach”, Austrija),  Miķelis Rēdlihs (“Olimp”/”Venta 2002”), Miks Indrašis (Maskavas apgabala “Vityaz”, KHL).

Somijas izlases sastāvs

Vārtsargi: Janne Juvonens (“Leksands”, Zviedrija), Jusi Olkinuora (Magņitogorskas “Metallurg”, KHL), Harri Seteri (Novosibirskas “Sibir”, KHL);

Aizsargi: Olivers Kaski, Ville Poka (abi – Omskas “Avangard”, KHL), Mīka Koivisto (Vekšes “Lakers”, Zviedrija), Peteri Lindbohms (“Biel”, Šveice), Olli Mēte (Losandželosas “Kings”, NHL), Kims Nousiainens, Mikaels Sepele (abi – Kuopio “KalPa”), Ate Ohtamā (Jaroslavļas “Lokomotiv”, KHL), Tonijs Sunds (“Davos”, Šveice), Aksels Rindells (Mikeli “Jukurit”);

Uzbrucēji: Marko Antila, Saku Meenalanens, Īro Pakarinens ( visi – Helsinku “Jokerit”, KHL), Hanness Bjerninens (Lahti “Pelicans”), Jere Innala, Petri Kontiola, Valteri Pūstinens (visi – “Hameenlinna”), Jere Karjalainens (“Soči”, KHL), Antons Lundells, Jere Sallinens (abi – “Helsinki”), Niko Ojameki (“Linkoping”, Zviedrija), Mikaels Ruohomā (Novosibirskas “Sibir”, KHL), Artu Ruotsalainens (Bufalo “Sabres”, NHL), Peters Tīvola (Pori “Assat”), Tēmu Turunens (“Davos”, Šveice).