Latvija spēlē līdzīgi ar zvaigžņoto Kanādu un piekāpjas tikai papildlaikā

14/05/2018 23:31

Latvijas hokeja izlase pirmspēdējā grupu spēlē tikās ar Kanādas valstsvienību, kas turnīru aizvada nepārliecinoši. Latvijas izlases hokejisti rādīja ļoti labu sniegumu pret kanādiešiem, parādot, ka divas hokeja lielvalstis var cīnīties kā līdzīgs ar līdzīgu. Papildlaikā ar rezultātu 2:1 uzvaru izcīnīja Kanādas izlase.

Savu otro spēli turnīrā Latvijas izlases vārtos aizvadīja Kristers Gudļevskis, kuram spilgtākās atmiņas pret Kanādas izlasi saistās ar spēli Olimpiskajās spēlēs Sočos. Smadzeņu satricinājuma dēļ dalība atlikušājās turnīra spēlēs ir apdraudēta Uvim Balinskim, tāpēc šodienas mačam tika pieteikts aizsargs Edgars Siksna.

Pirmsspēles tikšanās ar medijiem, komandas asistents Artis Ābols atzīmēja, ka Latvija spēlēs agresīvu hokeju. Ritot mačam, vairāku pieredzējušo hokejistu spēles laiks varētu dalīties. Ābols arī minēja, ka Latvijas izlase kā komanda spēlē labāk par kanādiešiem.

Spēle pret Kanādas izlasi bija vismazāk apmeklētā no visām latviešu spēlēm turnīrā. Protams, latvju bāleliņus dzirdēt varēja, bet skaitliskā ziņā līdzjutēju bija maz. Latviešus atnāca atbalstīt arī somu fani. Otrajā periodā pirmo reizi čempionātā Latvijas fani sāka skandēt: “Krister, Krister.”

Pirmie ielaistie vārti bija nelaimes gadījums. Ripai izspurdzot cauri Gudļevska kājsargiem, tā palika guļam zem latviešu vārtsarga. Acīgāks un veiklāks par Gudi un Galviņu bija kanādiešu uzbrucējs, kurš ripu iebakstīja Latvijas izlases vārtos.

Bīstamākos momentus pretinieku zonā izveidoja Ābola virknējumus. Pretuzbrukumā Ābols adresēja piespēli Ķēniņam uz vārtu priekšu, kurš to pielaboja, un tā ielidoja Kanādas izlases vārtsarga tvērējcimdā. Otrs, vēl bīstamāks moments izveidojās pēc iemetiena pretinieku zonā. No aizvārtes vienam pašam Ābolam uz vārtu priekšu piespēli adresēja Ķēniņš. Ripa lēkāja, tāpēc metiens arī aizlēca garām vārtiem.

Tomēr Latvijas izlases sniegums bija atzīstams. Veiklajiem kanādiešiem likām dzīvoties pa savas zonas stūriem, attīrijām vārtu priekšu un meistarīgajiem uzbrucējiem neļāvām izpausties. Aktīvu sniegumu rādījā Meija, kurš kanādiešiem piespieda izjust spēcīgā latvieša plecu.

Otrajā trešdaļā Latvijas hokejisti izveidoja vēl vairāk bīstamus momentus pretinieku zonā kā pirmajā periodā. Neskaitot divus vairākumus, kuros varbūt nebija simtprocentīgas vārtu gūšanas iespējas, bet saspēle veidojās saskanīgi. Pēc pirmā vairākuma no burzmas vārtu priekšā ripu izķeksēja Bļugers, kura metiens trāpīja pa vārtu stabu. Pusminūti pirms perioda beigām nonākot burzmā savu vārtu priekšā, Galviņam ar slidu trāpīja pa zobiem. Aizsargs pameta laukumu. Pēc otrā perioda beigām, ejot nost no laukuma, Hārtlijs adresēja pāris replikas abiem līnijtiesnešiem.

Beidzoties otrajam periodam, sanāca pārmīt vārdus ar TSN apskatnieku Reju Ferarro. Viņš minēja, ka Latvijas izlasei otrajā periodā bija trīs labas vārtu gūšanas iespējas. Viena no tām bija Indrašim, kad viņš no vārtu priekšas ripu aizmeta garām vārtiem.

Trešā perioda ievadā no puszonas, ar plaukstas metienu pirmos vārtus Latvijas izlasē guva Kristāns Rubīns. Pecāk Latvijai bija jāspēlē mazākumā, viena vīra deficīts tika izturēts. Perioda vidū latviešiem atkal nācās spēlēt mazākumā ar pacietīgu sniegumu Kanādas saspēle tika neitralizēta. Astoņas minūtes pirms trešā perioda beigām, izlidojot no aizvārtes Makdeivids savilka burzmu Latvijas vārtu priekšā. Sekundes vēlāk Makdeivida mestā ripa trāpīja pa vārtu pārliktni.

Spēles pamatlaiks noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu, nervus kutinošā spēle varēja turpināties. Papildlaikā Makdeivids guva vārtus un atnesa uzvaru Kanādai.

Izšķirošā spēle par ceturtdaļfinālu Latvijas izlasei otrdien pret mājiniekiem dāņiem pulksten 21.15 pēc Latvijas laika.

Kanāda – Latvija 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0)

Vārti: 02:51 Boviljē (Pāžo, Barzals) 1:0, 41:50 Rubīns (Ro. Bukarts – Bļugers) 1:1,
Latvija: Gudļevskis (Kivlenieks). Indrašis – Džeriņš – Rēdlihs, Galviņš – Cibuļskis; Ķēniņš – Ābols – Balcers, Siksna – Sotnieks; Ro. Bukarts – Bļugers – Ri. Bukarts, Rubīns – Freibergs; Razgals – Jevpalovs – Pavlovs – Meija, Zīle
Metieni: 31:15 (10:4, 12:9, 9:2)
Soda minūtes: 8:8 (0:0, 4:0, 0:4)