Latvija teicami cīnās, bet spraigā mačā zaudē turnīra galvenajai favorītei Serbijai

26/07/2021 09:46
Latvijas 3x3 basketbola izlase

Latvijas 3×3 basketbola izlase šodien Tokijas olimpisko spēļu piektajā mačā ar rezultātu 16:22 piekāpās Serbijai, piedzīvojot otro neveiksmi turnīrā.

Latvijas valstsvienībā pa pieciem punktiem guva gan Nauris Miezis, gan Kārlis Lasmanis, gan arī Agnis Čavars, bet Edgars Krūmiņš izcēlās ar vienu precīzu metienu. Pretiniekiem lielisks bija Dejans Majstorovičs, kurš sameta 11 punktus, realizējot trīs no pieciem tālmetieniem.

Spēles gaita

Spēles pirmajā minūtē abas komandas apmainījās tālmetieniem, Latvijai divus punktus atnesot Lasmanim. Turpinājumā Lasmanis ar precīzu metienu no apakšas un “sodiņu” panāca 4:2. Serbi ar pāris uzbrukumiem panāca izlīdzinājumu, taču Lasmanis atkal atguva latviešiem vadību (5:4). Abas komandas ātri apmainījās tālmetieniem, Latvijai izceļoties Miezim (7:6). Serbi vēlreiz izlīdzināja rezultātu, taču Miezis atbildēja ar vēl vienu metienu aiz perimetra (9:7).

Pretinieki vēlreiz pārņēma vadības grožus, bet Miezis ar caurgājienu un turpinājumā pēc Čavara piespēles panāca 11:10 Latvijas labā. Divi precīzi soda metieni ļāva serbiem vēlreiz atgriezties vadībā un vēlāk attālināties (13:11), tomēr divi Čavara sekmīgi uzbrukumi deva neizšķirtu 13:13. Četras minūtes pirms spēles desmitminūtes beigām serbi atbildēja ar diviem precīziem “sodiņiem” un vēlāk panāca trīs punktu pārsvaru (16:13). Čavars un Krūmiņš nepilnas minūtes laikā pretinieku handikapu samazināja līdz punktam (15:16), taču turpinājumā pretinieki atjaunoja trīs punktu pārsvaru. Čavars vēlreiz vienu punktu atguva, bet serbi atbildēja ar diviem tālmetieniem un pielika punktu mačam – 22:16.

Situācija turnīrā

Ar trīs uzvarām piecās spēlēs Latvija atkāpusies uz trešo vietu grupā. Tiesa, augstā rezultativitāte, kas būs pirmais papildrādītājs pēc uzvaru/zaudējumu bilances, saglabā cerību uz otro vietu un automātisku ceļazīmi uz pusfinālu. Pirmajā turnīra mačā Latvija ar 21:14 uzveica Poliju, tad ar 20:21 piekāpās Beļģijai, kam sekoja panākums ar 18:17 pret Ķīnu. Vēl Latvijai atlikušas divas apakšgrupas spēles pret ROC komandu un Nīderlandi. Olimpiskais 3×3 basketbola turnīrs, kurā Latvijai ir cerības cīnīties par medaļām, risināsies līdz 28.jūlijam.

Serbi izcīnījuši tikai uzvaras – 22:13 pret Ķīnu, 16:15 pret Nīderlandi, 15:12 pret Poliju un 21:14 pret Beļģiju. Latvijas komanda pasaules rangā ir otrajā vietā, bet Serbija – pirmajā. Otrajā spēlē plkst.16 favorīti mačā ar OKR vienību jau būs Latvijas basketbolisti.  OKR komanda Tokijā ar 21:13 pārspēja Ķīnu, ar 15:18 piekāpās Nīderlandei, ar 16:21 – Beļģijai un Polijai. Pasaules rangā labākā no OKR komandām ir 18.vietā.

3×3 basketbola turnīrā ir tikai viena grupa, kurā cīnās astoņas vienības. “Play-off” iekļūs sešas labākās, kuras sacīkstes turpinās 1/4 finālā, taču divas spēcīgākās pēc grupu turnīra izlaidīs ceturtdaļfināla fāzi un automātiski sasniegs pusfinālu.