Latvija trīs reizes izsēj pārsvaru un septiņu vārtu trillerī pēdējās minūtēs zaudē Kosovai

13/11/2017 22:29
latvija, sportazinas

Latvijas izlase pagājušajā nedēļā aizvadīja spēli pret PK2018 dalībnieci Saūda Arābiju, Portugālē piedzīvojot pārliecinošu zaudējumu 0:2. Šodien mūsējie viesos cīnījās pret nesen FIFA un UEFA dalībvalstu pulkā uzņemto Kosovu.

Salīdzinot ar iepriekšējo sasaukumu, Latvijas izlases kandidātu sarakstā atgriezās savainojumus izdziedējušie Jānis Ikaunieks un Deniss Rakels, kā arī Mārcis Ošs un Alans Siņeļņikovs, bet izsaukumus nesaņēma Oļegs Laizāns un Kristians Damians Torress.

Starp izsauktajiem spēlētājiem nebija arī talantīgā Roberta Uldriķa vārds, kurš aizvadīja cīņu U21 izlasē pret Skotiju un Eduarda Višņakova. Višņakovs, tāpat kā Edgars Vardanjans, sākotnēji bija kandidātu sarakstā, taču pēc aizpagājušajā nedēļā notikušajām Virslīgas spēlēm veselības problēmu dēļ viņus aizstāja Ošs un Siņeļņikovs.

Spēles ievadā labākus uzbrukumus izveidoja Kosova, tomēr Latvijai pirmajai izdevās izvirzīties vadībā. Bumbu uz pretinieku soda laukuma robežas uztvēra Gļebs Kļuškins, kurš to skaisti ietrieca tālajā stūrī – 1:0. Mūsējie gan pārsvaru prata noturēt tikai divas minūtes, jo pēc centrējuma pasīvi aizsardzībā nospēlēja Vladislavs Gabovs, kura sedzamais spēlētājs iesita bumbu tīklā ar galvu – 1:1.

Nedaudz vēlāk Latvija aizskrēja bīstamā pretuzbrukumā, tomēr to aprāva Gabovs, kura centrētā bumba lidoja ļoti neprecīzi ārpus laukuma robežām. Mūsējiem gan atkal izdevās panākt pārsvaru. Šoreiz labi pacīnījās Dāvis Ikaunieks, kurš pēc pirmā vārtsarga atvairītā sitiena savāca bumbu un to raidīja pustukšos vārtos – 2:1.

Taču arī šoreiz Latvija nespēja pārsvaru noturēt. Pēc stūra sitiena tālu izgājienā devās Andris Vaņins, par kuru augstāk uzlēca Vedats Murikvi, sitot bumbu tīklā ar galvu – 2:2. Jāpiebilst, ka pirmā puslaika izskaņā maču pāragri noslēdza Vitālijs Maksimenko, kurš iedzīvojās savainojumā.

Otrajā puslaikā turpinājās līdzīga cīņa, tomēr kosovieši atkal nonāca iedzinējos. Latvijas sastāvā bumbu saņēma pirmo vārtu autors Kļuškins, kurš lauzās pretinieku vārtu virzienā un izpildīja spēcīgu sitienu no aptuveni 25 metriem, otro reizi mačā pārspējot pretinieku vārtsargu – 3:2.

Mača turpinājumā Latvijas sastāvā tika veiktas vairākas maiņas. Laukumu atstāja viens no labākajiem šī vakara spēlētājiem Kļuškins un viņa vietā nāca Dmitrijs Hmizs, kurš piedzīvoja debiju izlasē. Spēlē tika iesaistīts arī Deniss Rakels, tomēr cits uz maiņu nākušais spēlētājs pieļāva muļķīgu kļūdu.

Kādā no epizodēm Vaņins atvairīja mājinieku spēlētāja sisto bumbu, bet tā atlēca pie Alana Siņeļņikova, kurš no asa leņķa sita spēcīgi gar saviem vārtiem. Bumba atsitās pret kosoviešu spēlētāju un ielidoja tīklā – 3:3. Tomēr ar to vēl nekas nebeidzās. Kosova mērķtiecīgi centās izraut uzvaru un tas arī izdevās, kad pēc pasīvas mūsējo spēles aizsardzībā bumbu Latvijas vārtos sita Besars Halimi – 4:3.

Latvija: Vaņins – Koļesovs (Ošs 80′), Dubra, Tarasovs – Gabovs, Indrāns, J.Ikaunieks, Kļuškins (Hmizs 71′), Maksimenko (Sineļņikovs 40′) – D.Ikaunieks (Rakels 82′), Šabala (Uliimbaševs 65′)

Kosova – Latvija 4:3 (2:2)
Vārti: Rahmani 13′ Murikvi 45′ Rašani 86′ Halimi 90+3′ – Kļuškins 11′ 59′ D.Ikaunieks 30′