Latvija uzzina pretiniekus OS kvalifikācijā basketbolā

27/11/2023 20:30
Nokopēts
Latvijas basketbola izlase

Latvijas basketbola izlase uzzinājusi pretiniekus 2024.gada Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā basketbolā, kas norisināsies Rīgā. Vēl bez Latvijas kvalifikācijas turnīru rīkos Spānija, Grieķija un Puertoriko.

Latvija savā apakšgrupā tiksies ar Gruziju un Filipīnām. Savukārt otrā Rīgas grupā spēkosies Brazīlija, Melnkalne un Kamerūna. Jāatgādina, ka ceļazīmi uz Parīzes OS iegūs tikai visa Rīgas turnīra uzvarētāji.

Kopumā pēdējā kvalifikācijā piedalīsies 24 komandas, kas tiks sadalītas un ielozētas četros turnīros pa sešām izlasēm katrā. Olimpiādei kvalificēsies tikai turnīru uzvarētāji. Kvalifikācijas turnīri tiks aizvadīti no 2024.gada 2. līdz 7. jūlijam, bet vīriešu basketbola turnīrs Parīzes olimpiskajās spēlēs norisināsies no 27.jūlija līdz 10.augustam, grupu turnīrus aizvadot Lillē, bet izšķirošās cīņas – Parīzē.

Kā ziņots, lai Latvija pretendētu uz kvalifikācijas turnīra sarīkošanu, valdība Latvijas Basketbola savienībai (LBS) piešķīra 2,7 miljonus eiro. Lielākā daļa jeb 2,4 miljoni eiro paredzēti licences maksai. Sacensību sarīkošanai 2024.gada valsts budžetā būs nepieciešami vēl 2,07 miljoni eiro. Kopējais valsts budžeta finansējums olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra organizēšanai ir 4,79 miljoni eiro eiro, lēš Izglītības un zinātnes ministrija.

Tiek cerēts, ka uz turnīru varētu ierasties līdz 10 000 ārvalstu komandu līdzjutēju. Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas izstrādāto aprēķinu metodoloģiju Latvijas valsts budžets nodokļu ieņēmumos no ārvalstu līdzjutēju izdevumiem iegūtu līdz 2,6 miljoniem eiro no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ieņēmumiem.

Oficiāli: Latvijā notiks OS kvalifikācijas turnīrs basketbolā

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām