Latvija – Vācija 1:2 (spēle beigusies)

01/06/2021 19:00
Latvijas hokeja izlase

Latvijas hokeja izlase šodien plkst. 20:15 uzsāka B apakšgrupas noslēdzošo spēli pret Vācijas valstsvienību. Vācieši turnīru iesāka ar trīs panākumiem pēc kārtas, bet pēdējos trijos mačos cieta neveiksmes. Lai abas komandas iekļūtu ceturtdaļfinālā, tām šajā duelī nepieciešams iegūt vismaz vienu punktu. Tādā gadījumā aiz izslēgšanas spēļu strīpas paliks titulētā Kanādas valstsvienība.

Latvija – Vācija 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Vārti: 25:55 Rodrigo Ābols (Uvis Jānis Balinskis) – 3:16 Džons Peterka (Morics Seiders), 6:40 Marsels Nēbelss (Leo Fēderls, Lukass Reihels)
Noraidījumi: 16:59 Roberts Bukarts 39:16 Miks Indrašis – 11:33 Skaitliskā sastāvā pārkāpums, 14:16 Leo Fēderls, 48:11 Jonass Millers, 53:30 Džons Peterka

Spēles gaita

Trešais periods

60′ Latvija zaudē un neiekļūst ceturtdaļfinālā. Mūsējie pa vārtiem izdarīja 24 metienus, bet Vācija – 21.

59′ Fani piecēlušies kājās un vēl aktīvāk atbalsta mūsējos.

59′ Sākusies pēdējā minūte. Mūsējie nomaina Kalniņu pret sesto laukuma spēlētāju.

58′ Mārtiņš Karsums velta skarbākus vārdus Vācijas spēlētājiem. Asumi pie viesu vārtiem gan neseko.

57′ Pēdējās trīs minūtes. Latvijai paliek pavisam maz laika, lai atspēlētos. Fani pilnā balsī skandē “Sarauj! Sarauj!”

55′ Diemžēl arī šis vairākums palika neizmantots…

53′ Pēc Džona Peterkas noraidījuma Latvija nopelna ceturto vairākuma iespēju! Vācijas izlases galvenais treneris rāda, ka mājienieku hokejists simulējis, bet tiesneši savu lēmumu nemaina.

52′ Batņa atgriezies laukumā. Spēlētājs izvairījies no savainojuma.

52′ Mārtiņš Dzierkals pazaudē ripu bīstami tuvu Latvijas izlases vārtiem, taču mūsējie spēj saglabāt ripu un briesmas neseko.

51′ Sadursmē cietis Batņa. Latviešu hokejists devies uz ģērbtuvēm.

51′ Mūsējiem blāvs vairākums… Neizdodas izveidot nevienu bīstamu izdevību.

49′ Spēli klātienē vēro 934 cilvēki.

49′ Balinskis nopelna vairākumu Latvijas izlasei! Jonass Millers klupina latviešu aizsargu un dodas uz noraidīto soliņa. Lieliska iespēja panākt tik ļoti vajadzīgo neizšķirtu.

47′ Vācija pagaidām veiksmīgi cīnās aizsardzībā, neitralizējot visus mūsējo mēģinājumus gūt vārtus. Latvijas rīcībā vēl 13 minūtes, lai izcīnītu vietu 1/4 finālā.

44′ Ābols piezogas Nīderbergeram no aizvārtes un izdara asu metienu, kas izrādās neprecīzs. Pēc īsa brīža viltīgu metienu veic arī Balinskis.

42′ Latvija iztur četratā pret pieciem. Spēle turpinās vienādos sastāvos.

41′ Spēle atsākusies. Mūsējie turpina cīnīties skaitliskajā mazākumā.

Otrais periods

40′ Otrais periods noslēdzies. Latvija 40 minūšu laikā pa vārtiem metusi 17 reizes, bet Vācija – 16 reizes.

39′ Pašā trešdaļas izskaņā Latviju mazākumā atstāj Miks Indrašis.

36′ Vācijas izlase uz ilgāku laiku uzkavējās mājinieku aizsardzības zonā, taču Latvija veiksmīgi nocīnās aizsardzībā.

33′ Renārs Krastenbergs ielaužas pretinieku aizsardzībā zonā un izdara metienu no asa leņķa. Epizode beidzas ar iemetienu pie Vācijas vārtiem.

31′ Mūsējie mēģina izlīdzināt rezultātu. Iespējas ir, taču pagaidām vairāk par vieniem vārtiem gūt neizdodas.

29′ Sadursmē cietis viesu komandas otro vārtu autors Nēbelss, kurš devies uz ģērbtuvēm. Vietējie līdzjutēji, izrādot cieņu pretiniekam, viņu pavada ar aplausiem.

28′ Kalniņš atvaira divus Vācijas izlases metienus un saņem skatītāju ovācijas.

26′ VĀĀĀĀĀĀĀRTI!!!! Mūsējie izslido trijatā pret vienu Vācijas aizsargu un Rodrigo Ābols savu iespēju pēc Uvja Jāņa Balinska piespēles izmanto! Sanākušie skatītāji liek arēnai eksplodēt!

24′ Oskars Batņa veic jaudīgu spēka paņēmienu pie Vācijas izlases vārtiem, bet viesi nepaliek atbildi parādā un cits vācu hokejists turpat netālu nogulda uz ledus arī pašu Batņu.

23′ Izceļas nelieli asumi pie Vācijas izlases vārtiem, taču abas komandas iztiek bez noraidījumiem.

21′ Spēle atsākusies.

Pirmais periods

20′ Pirmā trešdaļa noslēgusies diemžēl par labu viesu komandai.

19′ Mūsējie iztur mazākumu.

17′ Roberts Bukarts atstāj Latviju mazākumā. Tiesneši to traktē, kā sietienu pretiniekam ar nūju.

17′ Vācija iztur mazākumu. Spēle turpinās vienādos sastāvos.

16′ Oskaram Cibuļskim uz zilās līnijas “nolūst” metiens, bet pēc īsa brīža viņa neveiksmīgas piespēles dēļ ripa pamet Vācijas aizsardzības zonu. Neveiksmīga epizožu virkne Latvijas izlases aizsarga izpildījumā.

15′ Mūsējie pirmo vairākumu neizmanto, bet uzreiz tiek pie vēl viena, jo Leo Fēderls noraidīts par spēli ar augstu paceltu nūju.

13′ Jānis Jaks labi ieslido pretinieku zonā un izdara metienu pa vārtiem, kas gan nav precīzs.

12′ Vairākums Latvijas izlasei! Vācijai skaitliskā sastāva pārkāpums.

10′ Latvijas izlase nostājas pretinieku aizsardzības zonā un izdara vairākus bīstamus metienus pa vārtiem, taču Matiass Nīderbergers paliek nepārspēts un atvaira visus mājienieku metienus.

7′ Spēles sākums mūsējiem pagalam neveiksmīgs. Pie Latvijas komandas vārtiem nepiesegts paliek Marsels Nēbelss, kurš saņem komandas biedra piespēli no aizvārtes un pārspēj Jāni Kalniņu…

6′ Latvijai zaudējums pamatlaikā šajā mačā neder. Tādā gadījumā 1/4 fināls mājiniekiem ies secen…

5′ Latvijas izlase labi nocīnās pretinieku aizsardzības zonā un izveido bīstamu uzbrukumu, kas rezultējas iemetienā Vācijas zonā.

4′ Diemžēl nonākam iedzinējos… Vācijas izlases rindās ar izcili precīzu metienu no asa leņķa rezultātu atklāj Džons Peterka.

3′ Līdzjutēji aktīvi un skaļi atbalsta mājiniekus! Latvijas izlases sastāvā šodien arī “sestais spēlētājs”!

1′ Rodrigo Ābols dueli sāk ar jaudīgu spēka paņēmienu, kas vācu hokejistu ielidina pie viesu komandas rezervistiem.

1′ Mačs sācies!

19:24: Līdzjutēji lēnām sāk piepildīt tiem atvēlētos sektorus. Atmosfēra arēnā nesalīdzināma ar iepriekšējiem mačiem.

19:02: Šī ir pirmā Latvijas izlases spēle, kuru klātienē var apmeklēt arī skatītāji. “Arēnā Rīgā” noteikts, ka spēli varēs vērot līdz 2660 līdzjutēju. Aptuveni divas stundas līdz spēlei fani bija nopirkuši apmēram 800 biļetes, bet kopumā cilvēkiem bija iespēja iegādāties 2000 biļetes, jo biļetes ložās netiek publiski tirgotas.

19:01: Šajā spēlē otro reizi čempionātā Latvijas valstsvienības vārtus sargās Jānis Kalniņš. Tikmēr izmaiņas notikušas arī aizsargu līnijā, kur Kristiāna Rubīna vietā spēlēs Artūrs Kulda. Tāpat joprojām Latvijai nevarēs palīdzēt savainotais Kaspars Daugaviņš, bet sastāvā atgriezīsies Oskars Batņa.

19:00: Esiet sveicināti teksta tiešraidē! Portāls “Sportazinas.com” nākamo stundu laikā jūs informēs par aktuālo Latvijas – Vācijas spēlē. Spēles likme ir ceturtdaļfināls, kurā abas komandas var iekļūst, izcīnot vismaz vienu punktu.

Latvijas izlases sastāvs

Vārtsargi: Ivars Punnenovs (Langnavas “Tigers”, Šveice), Jānis Kalniņš (bez kluba), Matīss Kivlenieks (Klīvlendas “Monsters”, AHL/Kolumbusas “Blue Jackets”, NHL).

Aizsargi: Jānis Jaks (Beikersfīldas “Condors”, AHL), Kristiāns Rubīns (Toronto “Marlies”, AHL), Kristaps Sotnieks, Gunārs Skvorcovs, Kristaps Zīle (visi – Rīgas “Dinamo”, KHL), Oskars Cibuļskis, Uvis Balinskis (abi – Litvīnovas “Verva”, Čehija), Artūrs Kulda (Nirnbergas “Ice Tigers”, Vācija), Ralfs Freibergs (Tršinecas “Ocelari”, Čehija).

Uzbrucēji: Andris Džeriņš, Lauris Dārziņš, Roberts Bukarts, Rihards Bukarts, Mārtiņš Dzierkals, Gints Meija, Mārtiņš Karsums (visi – Rīgas “Dinamo”, KHL), Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Ronalds Ķēniņš (“Lausanne”, Šveice), Kaspars Daugaviņš (bez kluba), Rihards Marenis (“Kiruna IF”, Zviedrija), Māris Bičevskis (“Mlada Boleslav”, Čehija), Oskars Batņa (Angletas “Hormadi”, Francija), Renārs Krastenbergs (“Villach”, Austrija),  Miķelis Rēdlihs (“Olimp”/”Venta 2002”), Miks Indrašis (Maskavas apgabala “Vityaz”, KHL).

Vācijas izlases sastāvs

Vārtsargi: Niklass Treitle (Nirnbergas “Ice Tigers”), Fēlikss Brikmans (Manheimas “Adlers”), Matīass Nīderbergers (Berlīnes “Eisbaren”);

Aizsargi: Marko Novāks (Diseldorfas EG), Jonass Millers (Berlīnes “Eisbaren”), Marcels Brandts (Štraubingas “Tigers”), Kolins Ugbekile, Morics Millers (abi – Ķelnes “Haie”), Fabio Vāgners (Ingolštates ERC), Korbinians Holcers (Jekaterinburgas “Avtomobilist”, KHL), Jons Rogls (Augsburgas “Panthers”), Dominiks Bitners, Janiks Mozers (abi – Volfsburgas “Grizzlyes”), Morics Zaiders (“Rogle”, Zviedrija);

Uzbrucēji: Toms Kīnhakls (Bridžportas “Sound Tigers”, AHL), Daniels Fišbuhs (Diseldorfas EG), Frederiks Tifels, Uvira Sebastians (abi – Ķelnes “Haie”), Tims Volgemuts (Ingolštates ERC), Markuss Aizenšmits, Nikolass Krāmers, Štefans Loibls, Matīass Plahta (visi – Manheimas “Adler”), Jons Peterka, Maksimiliāns Kastners (abi – Minhenes “Red Bull”), Andreass Eders (Štraubingas “Tigers”), Marcels Nēbelss, Leonards Pfedrls, Lukass Raihels (visi – Berlīnes “Eisbaren”), Dominiks Kahuns (Edmontonas “Oilers”, NHL).