Latvijā vizītē ierodas UEFA prezidents Čeferins

21/09/2022 11:32
Aleksanders Čeferins

Šodien un rīt vizītē Latvijā uzturēsies Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) prezidents Aleksanders Čeferins, kuram paredzētas vairākas tikšanās ar augstām valsts un pašvaldību amatpersonām, aģentūru LETA trešdien informēja Latvijas Futbola federācija (LFF).

Vizītes galvenais mērķis būs virzīt jautājumu par nacionālā futbola stadiona būvniecību Rīgā. Vizītes laikā Čeferins un LFF prezidents Vadims Ļašenko tiksies ar vairākām augstām valsts un pašvaldību amatpersonām, ieskaitot Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) un Rīgas domes priekšsēdētāju Mārtiņu Staķi (PP). Vizītes noslēgumā Čeferins apmeklēs UEFA Nāciju līgas spēli “Skonto” stadionā, kur Latvijas izlase cīņā par pirmo vietu grupā tiksies ar Moldovu.

“Latvija šobrīd ir uzskatāma par vienīgo valsti Eiropā, kurā nav sava futbola stadiona un futbola mītnes. Šis jautājums bijis dienaskārtībā jau daudzus gadus, un savu aktualitāti tas ir tikai vairojis. Lai veiksmīgi varētu realizēt futbola stadiona būvniecību Rīgā, nepieciešams pašvaldības, valsts un starptautisko futbola organizāciju atbalsts,” teikts LFF paziņojumā. “Ar UEFA un FIFA līdzdarbošanos LFF no saviem starptautiskajiem partneriem šāda mēroga projekta īstenošanai var piesaistīt vērā ņemamus līdzekļus, atvieglojot valsts un pašvaldības ceļu kļūšanai par LFF partneriem stadiona būvniecībā.”

“Augstākajam līmenim atbilstoša futbola stadiona būvniecība Rīgā ir absolūta nepieciešamība, pie kuras esam strādājuši jau ilgstoši. Esam veikuši nepieciešamo izpēti un savu finansiālo iespēju stratēģisku plānošanu, lai šādā vērienīgā projektā jau tuvā nākotnē iesaistītos ar finanšu resursiem, kompetenci un zināšanām. Vieni mēs šādu projektu realizēt nevaram, tāpēc vairākkārt esam par to diskutējuši ar augstākajām valsts un pilsētas amatpersonām, tai skaitā pērn notikušajā FIFA prezidenta vizītē. Ar UEFA prezidenta ciemošanos Latvijā speram nākamo svarīgo soli, lai tuvinātos šim Latvijas starptautiskajam tēlam būtiskajam mērķim,” pauž LFF prezidents Vadims Ļašenko.

“Mēs vēlamies būt moderni savā pieejā stadiona jautājumam. Šāda veida būves Eiropā sniedz jaunas attīstības iespējas vietējām kopienām, vairojot tūrisma, izklaides un sporta izaugsmes potenciālu. Mūsdienīgi futbola stadioni un to apkārtne kļūst par sava veida vietējiem kultūras centriem, kuros satiekas visu paaudžu intereses un kuros aktīva dzīve rit arī ārpus futbola spēlēm,” norāda Ļašenko. Pateicoties LFF pēdējo gadu ieguldījumiem Latvijas sporta infrastruktūrā un uzsāktajām futbola infrastruktūras programmām, federācijai ir izveidojušās labas darba attiecības pašvaldību un valsts līmenī. LFF tuvākajā nākotnē cer uz attiecīgiem lēmumiem, lai stadiona būvniecība Rīgā iegūtu vēl skaidrākas aprises gan no lokācijas, gan finansējuma viedokļa.

Periodā no 2017.gada LFF ieguldījumi futbola un sporta infrastruktūras uzlabošanā sasniedz sešus miljonus eiro – vairāk nekā 30 laukumu ar sintētisko segumu izbūve, “Daugavas” stadiona Rīgā pilnveidošana, laukumu kopšanas tehnikas nodrošināšana, automātisko laistīšanas sistēmu izbūvēšana un citu LFF futbola infrastruktūras atbalsta programmas projektu realizēšana. Tāpat veiksmīgi uzsākta vērienīgā slēgto futbola haļļu būvniecības programma, kas paredz uzstādīt septiņas šādas futbola mītnes dažādās Latvijas vietās sadarbībā ar vietējām pašvaldībām. Pirmā jau atklāta Rēzeknē, otra šomēnes vērs savas durvis Liepājā, bet trešā nākamgad ir ieplānota “Daugavas” stadiona teritorijā Rīgā. Šī būs otrā Čeferina vizīte Latvijā. Pirmā notika 2018.gada vasarā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Ronens Ginzburgs
28/09/2022 15:58

Ginzburgs par “Prometey” un Čehijas izlasi, trako Putinu un spēlēšanu Rīgā

Jau šo piektdien tiks dots starts apvienotajai Latvijas – Igaunijas basketbola līgai. Šajā sezonā komandu pulku papildinās vienība ar ambicioziem mērķiem – Ukrainas klubs “Prometey”. Martā pārtraucot savu darbību, 2021….

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām