Latvija – Zviedrija 0:1 (TEKSTA TIEŠRAIDE)

24/05/2022 12:00
Latvijas hokeja izlase

Latvijas hokeja izlase aizvada pēdējo spēli 2022. gada Pasaules čempionāta grupu turnīru. Pretiniekos ir Zviedrijas valstsvienība, mača sākums plkst. 12:20, to tiešraidē pārraidot “Latvijas Televīzijas” 7. kanālam. Arī šodien komandas vārtus sargās Artūrs Šilovs, savukārt Harijs Vītoliņš atgriezies pie pieteikuma shēmas ar 12 uzbrucējiem un astoņiem aizsargiem – sastāvā atgriezies Arvīls Bergmanis. Lai Latvijas komanda saglabātu izredzes uz ceturtdaļfinālu, šī spēle jāuzvar pamatlaikā un jācer uz tādu pašu iznākumu Norvēģijas un ASV mačā.

Latvija – Zviedrija 0:1 (0:0; 0:1; 0:0)

Vārti: – 34:54 Viljams Nīlanders (Rasmuss Dalins, Lukāss Valmarks, vair.)
Noraidījumi: 34:14 Artūrs Kulda; 39:26 Artūrs Šilovs (uz noraidīto soliņa Ronalds Ķēniņš) – 14:55 Ēriks Gustafsons; 26:18 Kārls Klinbergs; 36:29 Ādams Lārsons

Trešais periods

60′ Spēle beigusies ar minimālo zaudējumu

58′ Latvija spēlē ar tukšiem vārtiem. 2:15 līdz pamatlaika beigām

58′ Artūrs Kulda varēja panākt izlīdzinājumu! Aizsargs pieslēdzās uzbrukumam, saņēma piespēli vārtu priekšā un meta – Ulmarks turpina palikt nepārspēts. Pauze un Harijs Vītoliņš izmanto 30 sekunžu pārtraukumu

56′ Šilovs par tālu iziet no vārtiem un kļūdas piespēlē – par laimi bez sekām. Tikmēr Latvija sākusi spēlēt krietni aktīvāk, kas vainagojies ar vairākiem potenciāli labiem momentiem pie Ulmarka vārtiem

53′ Jaks ielaužas zonā un met – ripa atlec uz vārtu priekšu, kur vairāki latviešu hokejisti mēģināja ieraidīt to vārtos

52′ Ābolam vēl viena iespēja – uzbrucējs apspēlēja pretinieku hokejistu un meta, bīstams moments sanāca hokejistam

51′ Zviedri pierakstījušies Latvijas izlases zonā, mūsējie pacietīgi spēlē aizsardzībā

48′ Maču klātienē vero 5 560 skatītāji

47′ Viena epizode, kurā Latvija nespēja izmest ripu no savas zonas, kļuva par iemeslu vairākiem bīstamiem momentiem. Vienā no tiem ripa trāpīja pa slidu Ābolam un mainīja lidojuma virzienu – par laimi ne vārtos

42′ Ne bez grūtībām, bet mazākums izturēts

41′ Nīlanders varēja gūt arī otros vārtus – uzbrucējs tika atstāts vienatnē vārtu tuvumā, Šilovs ir uzdevumu augstumos

41′ Sākusies pamatlaika noslēdzošā trešdaļa! Latvija ir mazākumā

Otrais periods

40′ Pēc divām trešdaļām zviedriem ir minimālais pārsvars

40′Valmarks jau devās aiz vārtiem, kad viņu paklupināja Šilovs. Vēl divas minūtes mazākumā

37′Ādams Lārsons iegrūž apmālē Arvīlu Bergmani, un vēlāk arī metās viņam virsū – Latvijai vairākums

35’🚨Ļoti karsti gāja pie Latvijas vārtiem, Toronto “Maple Leafs” zvaigzne Viljams Nīlanders saņem ripu pie iemetiena apļa, sagatavo metienu un ieraida ripu tālajā augšējā stūrī – 0:1

35′Asplunds lauzās pie vārtiem, Kulda viņu nogāž un Latvijai divas minūtes mazākumā. Zviedrijai ir trešais labākais vairākums šajā turnīrā

32′ Zemgus Girgensona komandas biedrs Rasmuss Dalins pats izkārto sev momentu un izdara precīzu metienu – Šilovs aptur jau 18. metienu šajā spēlē

30′ Pretuzbrukums divatā pret vienu, Grundstrems met, Šilovs izglābj

29′ Viens potenciāli labs metiens bija Ābolam, bet kopumā arī šajās divās minūtēs praktiskti nekas nav sanācis pie zviedru vārtiem

27′Tikmēr Latvijai vēl viens vairākums. Arī šoreiz kā pirmie izspēlēt to dodas brāļu Bukarti, Džeriņš un Dzierkals ar vienīgo aizsargu Čuksti

27′ Nilss Amans spēcīgi meta no zilās līnijas, Šilopvs atvaira uz vārtu priekšu un rodas bīstams moments pie Latvijas vārtiem

24′ Ābols pielika nūju vārtu priekšā, mainot ripas lidojuma virzienu. Pielabojs sanāca nespēcīgs un ripa lēni lido garām

22′ Oskars Batņa cietis pie apmales. Uzbrucējs pats pieceļas un dodas uz soliņu, partneru palīdzība nav nepieciešama

21′ Sākusies otrā trešdaļa

Pirmais periods

20′ Trešdaļas beigās latviešiem izdevies nedaudz patrokšņot pretinieku zonā. Pēc 20 nospēlētajām minūtēm rezultāts ir 0:0

19′ Lieliskas iespējas neizmanto pirmā maiņa! Sākumā bija pretuzbrukumus divatā pret vienu, tad Balcers labā pozīcijā saņēma ripu un uzreiz meta – Ulmarks ķer

17′ Nekas sevišķi bīstams divās minūtēs pie zviedru vārtiem netika izveidots

15′Tikmēr Ēriks Gustafsons izsit nūju Rihardam Bukartam un Latvijai pirmais vairākums!

15′ Emīls Bemstrems netrāpa tukšā stūrī – zviedru labākais moments pirmajā trešdaļā

14′ Zviedri mēģina izspēlēt kombinācijas līdz tukšiem vārtiem. Pietrūkst gan precizitātes, gan arī koncentrācijas – neizskatās, ka pretinieki spēlē uz pilnu jaudu

12′ Marenis tiek pie atlēkušās ripas – diezgan laba iespēja ceturtās maiņas uzbrucējam. Rezultāts gan nemainās

10′ Vēl viens metiens Ābolam šoreiz no krietni tuvākās pozīcijas – n0 vārtu priekšas, vārtsargs atvaira. Ar nūjas neērto pusi meta arī Balcers – Ulmarks piespiež ripu

9′ Uz kādu laiciņu savā zonā tika ieslēgta arī Zviedrija. Ābols meta no aizsarga pozīcijas – spēle apturēta

8′ Henriks Tomerness, kuram apkārt nebija neviena latviešu hokejista, saņem ripu un no šaura leņķa mēģina ieraidīt to vārtos – Šilovs ķer

6′ Arvien karstāk paliek pie Latvijas izlases vārtiem, pagaidām gan bīstamas piespēles ne vienmēr sasniedz adresātus

4′ Lukass Valmarks met no iemetiena apļa, Šilovs atsit un aptur spēli, jo tuvumā bija daudz zviedru

3′ Pagaidām spēle ir diezgan atklāta, ripa bieži ceļo no viens zonas uz otro. Var redzēt, ka zviedri ir ātrāki, it īpaši tas attiecas uz lēmumu pieņemšanu

1′ Spēle sākusies!

Latvijas izlases sastāvs pasaules čempionātam:

Vārtsargi: Elvis Merzļikins (Kolumbusas “Blue Jackets”, NHL), Gustavs Dāvis Grigals (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Artūrs Šilovs (Ebotsfordas “Canucks”, AHL);

Aizsargi: Jānis Jaks (“Soči”, KHL), Kārlis Čukste (Tršinecas “Ocelārži”, Čehija), Kristaps Sotnieks (Rīgas “Dinamo”, KHL), Roberts Mamčics (“Linkoping”, Zviedrija), Arvils Bergmanis (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Artūrs Kulda (Krēfeldes “Pinguine”, Vācija), Kristaps Zīle (Litvīnovas “Verva”, Čehija), Sandis Smons (Ženēvas “Servette”, Šveice), Kristiāns Rubīns (Toronto “Marlies”, AHL);

Uzbrucēji: Mārtiņš Dzierkals (Plzeņas “Škoda”, Čehija), Rihards Bukarts (Vladivostokas “Admiral”, KHL), Roberts Bukarts (Vītkovices “Ridera”, Čehija), Andris Džeriņš (Lincas “Black Hawks”, Austrija), Rihards Marenis (Ērnšeldsvīkas “MoDo”, Zviedrija), Deniss Smirnovs (Ženēvas “Servette”, Šveice), Ronalds Ķēniņš (“Lausanne”, Šveice), Oskars Batņa (Mikeli “Jukurit”, Somija), Renārs Krastenbergs (Villahas VSV, Austrija), Klāvs Veinbergs (“Zemgale”/LLU, Latvija), Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Nikolajs Jelisejevs (Ērnšeldsvīkas “MoDo”, Zviedrija), Rūdolfs Balcers (Sanhosē “Sharks”, NHL).