Latvija – Zviedrija 3:1 (SPĒLE NOSLĒGUSIES)

25/05/2023 20:00
Latvijas hokeja izlase

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā tiekas ar Zviedrijas valstsvienību. Mača sākums plkst. 20:20, “Sportazinas.com” teksta tiešraidē varēsiet sekot aktuālākajiem notikumiem šajā mačā.

Latvijas izlases sastāvs:

Vārtsargi: Artūrs Šilovs (Kristers Gudļevskis)

1. maiņa: Kaspars Daugaviņš (C) – Rodrigo Ābols (A) – Rūdolfs Balcers; Kristaps Zīle – Uvis Balinskis
2. maiņa: Mārtiņš Dzierkals – Roberts Bukarts (A) – Oskars Batņa; Kristiāns Rubīns – Jānis Jaks
3. maiņa: Toms Andersons – Deniss Smirnovs – Renārs Krastenbergs; Kārlis Čukste – Ralfs Freibergs
4. maiņa: Miks Indrašis, Georgs Golovkovs, Rihards Bukarts, Dans Ločmelis, Oskars Cibuļskis

Latvija – Zviedrija 3:1 (1:0; 0:1; 2:0)

Latvijas izlases vārtu guvumi: 12:56 Dans Ločmelis (Rihards Bukarts, Miks Indrašis); 45:55 Miks Indrašis (Rihards Bukarts, Jānis Jaks); 53:46 Jānis Jaks (Rihards Bukarts, Miks Indrašis)
Latvijas izlases noraidījumi: 17:41 Oskars Batņa; 25:36 Ralfs Freibergs; 29:29 Jānis Jaks; 36:12 Mārtiņš Dzierkals (5+20 min.); 48:39 Jānis Jaks

Zviedrijas izlases vārtu guvumi: 29:41 Timotijs Liljgrēns (Lukass Reimonds, Jonatans Pudass)
Zviedrijas izlases noraidījumi: 28:34 Markuss Sorensens; 51:56 Timotijs Liljgrēns

Spēles gaita

NOBALSO! | Izvēlies Latvijas izlases trīs zvaigznes spēlē pret Zviedriju

60′ Latvijas uzvar Zviedriju un pirmo reizi vēsturē spēlēs PČ pusfinālā!

59′ Latvija varonīgi metas visu ripu ceļā un beigu beigās Šilovs neļauj ieņemt savu cietoksni

57′ Krastenbergs pamanās divreiz no visai tālas distances aizmest garām tukšiem vārtiem

57′ Latvija negrasās nosēsties aizsardzībā un spēlē aktīvi. Zviedri nomaina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Uzreiz pēc tam Zviedrija pieprasa pusminūtes pārtraukumu.

54′ 🥅 VĀĀĀĀĀĀĀRTI!!!! Latvija realizē skaitlisko vairākumu!! Vārtus gūst Jānis Jaks, kurš met no zilās līnijas, vārtu priekšā pamatīgi nocīnoties komandas biedriem.

52′ ✔️ Balcers tiek turēts un Liljgrēns dodas uz noraidīto soliņa. Latvijai vairākums!

51′ Zviedri izveido vairākus ļoti bīstamus momentus vārtu priekšā, taču latvieši atkal iztur mazākumu

49′ Spēli klātienē vēro 9200 skatītāji

48′ ❌ Jānis Jaks saņem noraidījumu par ripas izmešanu ārpus laukuma. Latvijai atkal jāspēlē skaitliskajā mazākumā

46′ 🥅 VĀĀĀĀĀĀĀĀĀRTI! Latvijs dodas pretuzbrukumā, Rihards Bukarts atstāj ripu Indrašim, kurš skaisti apspēlē aizsargu un iemet ripu augšējā stūrī!

45′ Balcers tiek pagrūsts, kā rezultātā viņš paliek guļot uzbrukuma zonā. Zviedri dodas pēc vārtu guvuma, taču trāpa pa pārlikni. Rezultāts paliek nemainīgs.

44′ Zviedri ilgāku laiku uzturas Latvijas aizsardzības zonā, taču uzbrukums noslēdzas ar Šilova precīzo spēli vārtos

42′ Zviedrija gūst vārtus, taču tie uzreiz netiek ieskaitīti. Grundstrēms ripu vārtos raidījis ar augsti paceltu nūju. Tiesneši vēl gan dodas skatīties video atkārtojumu, taču lēmums netiek mainīts.

41′ Latvija atkal iztur skaitlisko mazākumu

40′ Trešās trešdaļas sākums!

Otrais periods

40′ Otrā trešdaļa noslēgusies ar Latvijas pašaizliedzīgu cīņu mazākumā. Trešā perioda sākumā mazākumā vēl būs jāspēlē 73 sekundes

37′ ❌ Neliela saķeršanās pie Zviedrijas vārtiem, taču noraidījumu par rupjību saņem tikai Dzierkals. Pēc video caurskates tiesneši nolemj Dzierkalam piešķirt noraidījumu līdz spēles beigām. Latvijai piecu minūšu mazākums

34′ Latvijai vairākas vārtu gūšanas iespējas no tuvas distances, taču realizēt tās neizdodas. Rihards Bukarts pa gaisu piespēlē gar tukšiem vārtiem, taču Indrašim neizdodas ripu novirzīt vārtos

30′ 🥅 Zviedri iegūst pilnīgi brīvu metienu no vārtu priekšas un izlīdzina rezultātu uz tablo. Ar spēcīgu raidījumu precīzs ir aizsargs Timotijs Liljgrēns.

30′ ❌ Vairākums noslēdzies. Divu minūšu aiz saviem vārtiem noraidījumu nopelna Jaks.

29′ ✔️ Vairākumu iegūst arī Latvija. Uz noraidīto soliņa dodas Markuss Sorensens.

28′ Latvija turpina demonstrēt izcilu spēli mazākumā un iztur to arī šoreiz

26′ ❌ Ralfam Freibergam noraidījums par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju

25′ Zviedri iziet izgājienā trīs pret vienu aizsargu, taču Karla Grundstrēma metienu atvaira Šilovs

22′ Komandas perioda sākumā mēģina pretiniekus iespiest ilgāk aizsardzības zonā, bet pagaidām bez lieliem panākumiem

21′ Sākusies otrā trešdaļa!

Pirmais periods

20′ Pirmā trešdaļa noslēdzas ar Latvijas minimālu pārsvaru!

20′ Latvija teju visur spēj izsekot līdzi Zviedrijas vairākumā un iztur mazākumu

17′ ❌ Noraidījumu par klupināšanu nopelna Batņa. Latvija spēlēs mazākumā gandrīz līdz perioda beigām

15′ Ločmeļa trijnieks turpina veidot spēli uzbrukumā. Pie laba metiena tiek arī Rihards Bukarts, ar kuru gan zviedru vārtsargs Juhansons tiek galā

13′ 🥅 VĀĀĀĀĀRTI!!!!! Veiksmīgs vārtu priekšā ir Dans Ločmelis, kurš ar metienu devītniekā izvirza vadībā Latviju!

11′ Zviedri negrasās piebremzēt un “apšauda” Šilova cietoksni no visām distancēm, bet Latvijas vārtsargs spēj metienus atvairīt. Tāpat talkā nāk aizsargi, kuri neļauj pretiniekiem tikt pie atlēkušajām ripām

9′ Zviedri joprojām vairāk spēlē ar ripu un nonāk līdz lieliskai vārtu gūšanas iespējai, taču Šilovs vārtos nospēlē nevainojami

8′ Zviedrija aktīvi veido uzbrukumus, taču līdz pavisam bīstamiem metieniem tikt neizdodas. Latvijas aizsardzība ir līmenī

3′ Zviedriem vairāki uzmetieni no zilās līnijas, ar kuriem kopīgiem spēkiem Latvijas aizsardzība tiek galā, uzreiz pēc tam pretuzbrukumā dodas Ābols un Balcers, kur gan momentu realizēt neizdodas

2′ Lieliska iespēja Indrašim, kurš, neapstādinot ripu, izpilda metienu garām vārtiem

1′ Jau pirmajā minūtē Balcers izdara metienu pa zviedru vārtiem, pēc tam seko pārmetiens Latvijas izpildījumā

1′ Latvija spēli sāk ar Balinski un Zīli aizsardzībā, bet uzbrukumā dodas Daugaviņš, Ābols un Balcers

1′ Spēle sākusies!

Pirms spēles

Zināms, ka pret Zviedrijas komandai šovakar nevar palīdzēt viens no uzbrukuma līderiem Andrē Petersons, kā arī aizsargs Rasmuss Sandīns. Tāpēc  Zviedrijas izlases pieteikumā pirms mača pret Latviju iekļauts aizsargs Kristiāns Folins un centra uzbrucējs Deniss Rasmusens.

“Zinām, ka zviedri ir tehniskāki, tāpēc mums ir jāspēlē savu spēli. Jāliek akcents uz pretuzbrukumiem un jāizmanto savas vārtu gūšanas iespējas,” pēc šī rīta treniņa teica izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš. “Momenti būs vienmēr, bet jāparāda arī kvalitāte, kas mums izdevās pret Šveici. Iespēju nebija daudz, bet nospēlējām kvalitatīvi un guvām vārtus.”

Vītoliņš: Viss būs atkarīgs no mums

Latvijas hokejisti pasaules čempionāta ceturtdaļfinālam kvalificējušies pirmo reizi kopš 2018.gada un otro kopš jaunākā formāta ieviešanas, bet labāko astoņniekā iekļuvuši sesto reizi vēsturē. Otrdien Latvijas izlase ar rezultātu 4:3 papildlaikā uzvarēja Šveici. Šīs dienas sastāvs palicis nemainīgs.