Latvijai neveiksmīga jauktā stafete EČ biatlonā

27/02/2020 17:31

Latvijas biatlonisti, nestartējot komandas līderiem, ceturtdien Raubičos tika apdzīti par apli un ieņēma 21.vietu Eiropas čempionāta jauktajā stafetē.

Pirmajā šaušanā Jūlija Matvijenko visu mērķu aizvēršanai ņēma talkā trīs rezerves patronas un ieņēma 20.vietu, bet vadošās sportistes bija jau minūtes un 16 sekunžu attālumā. Otrajā ugunslīnijā viņa izmantoja vēl trīs papildu patronas un atkāpās uz 21.pozīciju, līderēm zaudējot vairāk kā divarpus minūtes.

Otrajā etapā trasē devās Ieva Pūce, kura arī pirmajā šaušanā visus mērķus sašāva ar trīs rezerves patronu palīdzību. Latviete atkāpās uz pēdējo, 22.vietu, bet distancē uz nākamo šaušanu apsteidza amerikānieti, kur nestartēja Eiropas čempionāta ieskaitē. Ceturtajā ugunslīnijā Pūce paņēma vēl divas rezerves patronas, taču tobrīd viņu par apli apsteidza līderes, kā dēļ Latvijai čempionāts noslēdzās.

Nākamie divi etapi Latvijas komandā bija atvēlēti Edgaram Misem un Aleksandram Patrijukam, taču viņi pie startēšanas netika.

Eiropas čempionātā triumfēja Ukrainas kvartets, kura sastāvā bija Valentīna Semerenko, Jūlija Džima, Artjoms Prima un Dmitrijs Pidručnijs. Ukraiņi aizvēra visus mērķus, ņemot talkā deviņas rezerves patronas, un finišēja pēc vienas stundas 11 minūtēm un 32,1 sekundes.

Otro vietu arī ar precīzu šaušanu un deviņām papildu patronām ieņēma Krievija, kas zaudēja 32,2 sekundes, bet pusotru sekundi atpalika Norvēģija, kas ceturtdien šāva visprecīzāk, pielietojot vien trīs rezerves patronas. Nepilnas septiņas sekundes aiz goda pjedestāla bija mājiniece Baltkrievija, kas pirms pēdējās ugunslīnijas bija līderpozīcijā, piekto vietu ieņēma Polija, bet sesto – Igaunija.

No 22 startējušajām komandām deviņas tika apsteigtas par apli.

Jau ziņojām, ka Andrejs Rastorgujevs un Baiba Bendika ceturtdien izcīnīja ceturto vietujauktajā pāru stafetē. Trešdien supersprintā Rastorgujevs, bija devītais, bet Bendika ieņēma 13.vietu.

Eiropas čempionātā, kas norisināsies līdz svētdienai, Latviju pārstāv Baiba Bendika, Jūlija Matvijenko, Ieva Pūce, Annija Keita Sabule, Andrejs Rastorgujevs, Aleksandrs Patrijuks, Edgars Mise un Roberts Slotiņš.

Eiropas čempionātam biatlonā bija jānotiek Igaunijas trasē Otepē, taču siltās ziemas dēļ meistarsacīkstes tika pārceltas uz Raubičiem.

Jau ziņots, ka iepriekšējās divās nedēļās notikušajā pasaules čempionātā no Latvijas sportistiem visaugstvērtīgākos rezultātus sasniedza Bendika.

Pēc Eiropas čempionāta notiks vēl trīs Pasaules kausa posmi Nove Mesto (Čehija), Kontiolahti (Somija) un Holmenkollenē (Norvēģija), kur no 16. līdz 22.martam noslēgsies Pasaules kausa sezona.