Latvijai oficiāli piešķirta viena kvota Pekinas olimpisko spēļu daiļslidošanas sacensībās vīriešu konkurencē

01/04/2021 19:03

Latvijai oficiāli piešķirta viena kvota 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu daiļslidošanas sacensībās vīriešu konkurencē, liecina Starptautiskās Slidošanas federācijas (ISU) ceturtdien publicētais izcīnīto ceļazīmju saraksts.

Jau ziņots, ka Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs sestdien Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā pasaules čempionātu noslēdza 18.pozīcijā. Lai gan ISU tikai ceturtdien oficiāli paziņoja tās valstis, kurām ir nopelnītas kvotas, jau tobrīd bija skaidrs, ka ar 18.vietu ir gana, lai Vasiļjevs nākamgad startētu olimpiskajās spēlēs.

Lai nodrošinātu vismaz vienu kvotu, pasaules čempionātā pietika ar 24.pozīciju jeb iekļūšanu izvēles programmā.

Vīriešiem trīs ceļazīmes izcīnījusi Japāna, pa divām kvotām ir ASV, Krievijai un Itālijai, bet pa vienai izcīnījušas Kanāda, Francija, Dienvidkoreja, Ķīna, Gruzija, Šveice, Igaunija, Baltkrievija, Latvija, Čehija, Meksika, Ukraina, Zviedrija un Izraēla.

Tikmēr sieviešu sacensībās Angelīna Kučvaļska īsajā programmā ieņēma 33.vietu un neguva tiesības piedalīties izvēles programmā, kā arī palika bez ceļazīmes uz olimpiskajām spēlēm. Arī sieviešu sacensībās ceļazīmes iegūšanai pietika ar 24.vietu.

Vēl iespēja kvalificēties olimpiskajām spēlēm būs arī Vācijā gaidāmajās “Nebelhorn Trophy” sacensībās, kas notiks no 22. līdz 25.septembrim. Šajās sacensībās sievietes cīnīsies par vēl sešām ceļazīmēm uz olimpiskajām spēlēm.

Pasaules čempionāts daiļslidošanā kalpoja kā galvenās kvalifikācijas sacensības 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm. Daiļslidotāji vīriešu un sieviešu konkurencē sadalīja 24 olimpiskās ceļazīmes, pāru slidojumā tiek izcīnītas 16, bet dejās uz ledus – 19 ceļazīmes.

Pieslēgties

Dienas fokusā