Latvijas 3×3 basketbola izlase iekļūst EČ finālā

16/09/2018 20:36
Latvijas 3x3 basketbola izlase, Sportazinas.com

Latvijas izlase 3×3 basketbolā – Nauris Miezis, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Agnis Čavars – Eiropas kausa izcīņas (čempionāta) pusfinālā ar 21:20 pārspēja Slovēnijas izlasi un otro gadu pēc kārtas iekļuva finālā. Otrajā pārī Serbija ar 21:13 pārspēja Krieviju.

Pusfinālā visas spēles garumā Latvijas komandai bija pārsvars – 4:2, 8:5, kas 8. minūtē sasniedza 17:12. Tomēr pretiniekiem ar trim tālmetieniem un sodiem pusminūti pirms spēles beigām izdevās panākt 20:20.

Izšķirošo uzbrukumu Nauros Miezis un Kārlis Lasmanis izspēlēja kā pēc notīm – 21:20! Pusfinālā Lasmanis guva 10 punktus, Miezis 4, Čavars un Krūmiņš pa 3.

Ceturtdaļfināla spēlē ar Spānijas izlasi latvieši vairākkārt ieguva nelielu pārsvaru – 7:4, 11:8, 16:13 (8. minūtē), tomēr spāņi ar negaidīti precīziem tālmetieniem turējās līdzās un, sākoties pēdējai minūtei izrāvās vadībā – 16:18.

Izšķirošajā brīdī ļoti veiksmīgi uzbrukumā iniciatīvu uzņēmās Kārlis Lasmanis, ar 4 punktiem pēc kārtas atgūstot vadību. Visā spēlē Lasmanim 9 punkti, Čavaram 6, Miezim 5, Krūmiņam 1.

Piektdien, 14. septembrī, Eiropas čempionāta C grupas turnīrā Latvijas komanda pārliecinoši uzvarēja Ungārijas vienību (22:11) un Rumānijas izlasi (21:10). Grupas trašajā spēlē Ungārija – Rumānija 19:14.