Latvijas 3×3 basketbola izlase uzsāks PK izcīņu

22/06/2022 09:30
Latvijas 3x3 basketbola izlase

Latvijas 3×3 basketbola izlase šodien sāks dalību Pasaules kausā, pirmajās divās spēlēs tiekoties ar Ķīnas un Japānas valstsvienībām. Latvijas vienība, kuras sastāvā iekļauti Agnis Čavars, Kārlis Pauls Lasmanis un Nauris Miezis, kā arī komandas ilggadējais tuvākais rezervists Artūrs Strēlnieks, pirmajā spēlē plkst.15 stāsies pretī Ķīnas basketbolistiem.

Otrajā mačā, kas paredzēts plkst.16.55, Latvijas izlase spēkosies ar Japānas valstsvienību. Visas spēles varēs redzēt tiešraidē FIBA oficiālajā “YouTube” kanālā. Ceturtdien Latvija nespēlēs, bet piektdien būs mači ar Nīderlandi un Poliju. Grupas uzvarētāji kvalificēsies ceturtdaļfinālam, bet otrās un trešās vietas ieguvēji astotdaļfinālā cīnīsies attiecīgi ar trešās un otrās vietas ieguvējiem B grupā. Visas piecas komandas pagājušajā vasarā piedalījās olimpiskajā turnīrā.

Edgars Krūmiņš, kurš Latvijas 3×3 izlases sastāvā palīdzēja izcīnīt zelta godalgas Tokijas olimpiskajās spēlēs, aprīlī Latvijas pēc spēka otrās līgas jeb Nacionālās basketbola līgas (NBL) mačā guva rokas traumu. Sportistam ir elkoņa locītavas mežģījums un viņš cerēja atgriezties ierindā līdz Pasaules kausam, taču tika nolemts, ka viņš šajos mačos nespēlēs.

Latvijas basketbolisti pirms izlozes bija izlikti ar trešo numuru, saskaņā ar Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) veidoto nacionālo federāciju rangu tabulu. Pasaules kausa izcīņā latvieši līdz šim visveiksmīgāk startējuši 2019.gadā, kad izcīnīja otro vietu. Nīderlandes komanda divreiz izcīnījusi sudraba medaļas, bet Polijas vienība 2019.gadā izcīnīja bronzu.

No 21. līdz 24.jūnijam notiks grupu turnīri, 25.jūnijā – astotdaļfināli un ceturtdaļfināli, 26.jūnijā pusfināli un finālspēles. Pasaules kausa izcīņas turnīri notiek kopš 2012.gada. Latvija iepriekš bijusi pārstāvēta trijos turnīros. 2012.gadā Krūmiņš, Kristaps Kanbergs, Lauris Mizis un Ervīns Jonāts grupas turnīrā uzvarēja vienā spēlē no piecām, noslēguma tabulā ieņemot 18.vietu. 2018.gadā Čavars, Krūmiņš, Lasmanis un Miezis grupas turnīrā uzvarēja visās četrās spēlēs, bet ceturtdaļfinālā ar 15:21 zaudēja Polijas izlasei un noslēguma tabulā ieņēma piekto vietu.

Savukārt gadu vēlāk tādā pašā sastāvā latvieši izcīnīja sudraba medaļas. Sieviešu turnīrā Baiba Eglīte, Ieva Kūlīte, Kristīna Petermane un Liene Stalidzāne četrās spēlēs izcīnīja vienu uzvaru un finišēja 15.vietā. Latvijas izlase pērnvasar Tokijā kļuva par vēsturē pirmo čempioni 3×3 basketbolā vīriešiem, finālmačā ar rezultātu 21:18 pārspējot Krievijas Olimpiskās komitejas komandu.