Latvijas 3×3 basketbolisti PK izcīņu sāk ar mainīgām sekmēm, sievietēm divi zaudējumi

Kārlis Lasmanis, sportazinas.com
Foto: FIBA

Latvijas sieviešu un vīriešu izlases 3×3 basketbolā otrdien Nīderlandes galvaspilsētā Amsterdamā tikai ar vienu uzvaru četrās spēlēs sāka Pasaules kausa izcīņu.

Ar 15.numuru izliktā Latvijas sieviešu valstsvienība, kuras rindās spēlē Baiba Eglīte, Ieva Kūlīte, Kristīna Petermane un Liene Stalidzāne, A grupas pirmajā mačā ar 9:15 piekāpās turnīra devītajam numuram Ungārijai.

Mačs iesākās līdzīgā, bet mazrezultatīvā cīņā, tomēr cīņas viducī Latvija bija nonākusi iedzinējos ar 3:7. Turpinājumā viņas deficītu nesamazināja un piedzīvoja neveiksmi ar 9:15.

Savukārt otrajā mačā latvietes ar 12:18 piekāpās ar pirmo numuru izliktajai Ķīnai.

Vēl pēdējās minūtes ievadā Latvija atradās iedzinējos ar 12:13, tomēr pēc tam ķīnietes atbildēja ar pieciem punktiem pēc kārtas.

Tādējādi ar diviem zaudējumiem divos mačos Latvija savā apakšgrupā šobrīd ir pēdējā.

Ceturtdien valstsvienība tiksies ar Turkmenistānu (16.) un Nīderlandi (8.).

Latvija šajā Pasaules kausā ir pārstāvēta arī vīriešu turnīrā. Ar ceturto numuru izliktā komanda, kuras sastāvā spēlē 2017.gada Eiropas čempioni un 2018.gada vicečempioni Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis, D grupas pirmajā mačā ar 14:11 pieveica Japānu, kas izlikta ar piekto numuru.

Latvijas izlasei mačs nesākās viegli, jo japāņi ieguva nelielu vadību, bet vadību cīņas vidū beidzot deva Krūmiņš, panākdams 6:5. Turpinājumā komandas cīnījās punkts punktā, bet pēdējos uzbrukumos Latvijai izdevās pārvarēt pretinieku pretestību un uzvarēt ar 14:11.

Savukārt otrajā mačā Latvijas basketbolisti spraigā cīņā ar 13:15 piekāpās ar 14.numuru izliktajai Polijai, kam tā bija otrā uzvara divos mačos.

Vēl pēdējās sekundēs bija neizšķirts 13:13, tomēr poļi uzvaru izrāva, pateicoties tālmetienam.

Ar divām uzvarām divās spēlēs šīs grupas vadībā atrodas Polija, kamēr pa vienai uzvarai ir Latvijai, Japānai un Austrālijai, bet Brazīlija cietusi zaudējumus abās cīņās.

Latvijas komanda ceturtdien tiksies ar Brazīliju (13.) un Austrāliju (19.).

Pirmajā posmā 20 komandas sadalītas četros piecniekos. Latvijas komandas grupas turnīra spēles aizvadīs otrdien un ceturtdien. Pa divām labākajām katras grupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā, kas paredzēts sestdien, bet pusfināla un fināla spēles notiks svētdien. Trīs pirmo vietu ieguvēji garantēs tiesības nākamgad piedalīties olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.

Pasaules kausa izcīņas laikā notiks arī “slam-dunk” konkurss, kurā piedalīsies arī Latvijas spožākā zvaigzne Kristaps Dārgais.

Pasaules kausa izcīņa notiek kopš 2012.gada. Latvija iepriekš bijusi pārstāvēta divos turnīros – 2012.gadā Atēnās Edgars Krūmiņš, Kristaps Kanbergs, Lauris Mizis un Ervīns Jonāts grupas turnīrā uzvarēja vienā spēlē no piecām, noslēguma tabulā ieņemot 18.vietu. Savukārt pērn Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis grupas turnīrā uzvarēja visās četrās spēlēs, bet ceturtdaļfinālā ar 15:21 zaudēja Polijas izlasei un noslēguma tabulā ieņēma piekto vietu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par