Latvijas 3×3 basketbolisti iekļūst Eiropas kausa finālā

11/09/2022 21:06
Latvijas 3x3 basketbola izlase

Latvijas 3×3 basketbola izlase, kuras sastāvā ir olimpiskie čempioni Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Pauls Lasmanis un Nauris Miezis, svētdien Grācā izcīnīja dramatisku uzvaru Eiropas kausa jeb Eiropas čempionāta pusfinālā. Latvijas kvartets, kas izsēts turnīrā ar trešo numuru, ar rezultātu 21:20 pārspēja ar otro numuru izsēto Lietuvu.

Lietuvieši pāris reizes nespēja iemest uzvaru nesošo metienu ne divu, ne viena punkta vērtībā, turpretī Miezis pusotru minūti pirms desmitminūtes beigām ar precīzu tālmetienu no 19:20 panāca 21:20. Otrā pusfinālā Serbija (1.) ar 21:10 pieveica Nīderlandes 3×3 basketbolistus (5.). Fināls sāksies plkst.22.45 pēc Latvijas laika.

No 3×3 basketbola komandas Šaķu “Gulbele”, kuru latvieši pirms nedēļas uzvarēja Pasaules tūres Monreālas turnīra finālā, Eiropas kausā šonedēļ spēlē tikai Marijus Užupis. Pirms tam ceturtdaļfinālā latvieši ar rezultātu 21:7 pārliecinoši pārspēja Izraēlu (11.), uzvaru nodrošinot vairāk nekā trīs minūtes pirms cīņas laika beigām.

Sestdien C grupas mačos Latvijas basketbolisti vispirms ar 21:17 uzvarēja Melnkalni (25.), bet pēc tam ar 21:13 pārspēja Poliju (8.), izcīnot pirmo vietu savā grupā.

Pagājušajā nedēļas nogalē Latvijas 3×3 basketbola vienība “Riga”, pirmo reizi šosezon spēlējot ar visiem četriem olimpiskajiem čempioniem, Monreālā izcīnīja pirmo “Masters” titulu. Vasarā, kad Lasmanis spēlēja ASV profesionālajā strītbola līgā “Big3” un Krūmiņš ārstēja traumu, komanda spēlēja dažādos sastāvos.

Latvijas 3×3 basketbolisti Eiropas čempionātā 2017.gadā izcīnīja zelta godalgas, kam gadu vēlāk sekoja sudrabs. Arī 2019.gada Pasaules kausa izcīņā Latvijas vienība tika pie sudraba, bet 2021.gadā izdevās triumfēt Tokijas olimpiskajās spēlēs. Pērn Eiropas kausā triumfēja Serbijas basketbolisti, kuri finālā ar 20:14 pārspēja Lietuvas valstsvienību. Latvijas sieviešu 3×3 basketbola izlase nekvalificējās Eiropas kausam, izšķirošajos mačos piekāpjoties Igaunijai un Rumānijai.