Latvijas 3×3 basketbolisti iekļūst U-23 Pasaules kausa finālā

07/10/2018 12:33
Latvijas U23 3x3 basketbola izlase, Sportazinas.com

Ar pirmo numuru izliktā Latvijas U-23 basketbola izlase svētdien pusfināla mačā pārspēja Francijas valstsvienību un iekļuva Ķīnā notiekošās Pasaules kausa izcīņas finālā.

Latvijas U-23 izlase ar Nilu Ozoliņu, Linardu Jaunzemu, Armandu Ginteru un Un Robertu Pāži sastāvā pusfinālā ar 21:14 pārspēja Francijas vienaudžus.

Valstsvienība ar vairākiem precīziem trīs punktu metieniem, kā arī agresīviem caurgājieniem spēja panākt pārsvaru un mača turpinājumā neļāva Francijas izlasei pietuvoties. Pusfinālā Armands Ginters guva 8 punktus, Roberts Pāže un Linards Jaunzems pa 6, Nils Ozoliņš 1.

Svētdien ceturtdaļfināla mačā Latvijas izlase ar 21:10 pārliecinoši apspēlēja ar sesto numuru izlikto Slovēniju.

Apakšgrupu turnīrā Latvijas basketbolisti izcīnīja četras uzvaras tikpat spēlēs. Vispirms ar 21:14 tika pārspēta Mongolija, pēc tam ar 22:7 pieveikta Indonēzija, bet trešajā cīņā ar 22:13 uzveikta Igaunija. Visbeidzot noslēdzošajā mačā Latvijas basketbolisti ar 20:19 uzvarēja Ungāriju.

Latvija šajā turnīrā ir pārstāvēta tikai vīriešu konkurencē.

Kā zināms, Latvija ir viena no vadošajām valstīm 3×3 basketbolā vīru konkurencē, kur latvieši regulāri izcīna vietas uz goda pjedestāla Pasaules tūres un citos turnīros.

3×3 basketbols ir iekļauts 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu programmā.