Latvijas 3×3 basketbolisti sarauj gabalos beļģus un nodrošina Latvijai medaļas Tokijas olimpiādē

28/07/2021 12:55
Latvijas 3x3 basketbolisti

Latvijas 3×3 basketbola komanda ar Agni Čavaru, Nauri Miezi, Kārli Paulu Lasmani un Edgaru Krūmiņu sastāvā trešdien Tokijas olimpisko spēļu 1/2 fināla mačā ar rezultātu 21:8 sagrāva Beļģiju un iekļuva sacensību finālā. Tas nozīmē, ka Latvijai ir garantētas pirmās medaļas Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Finālā šodien plkst. 16:25 mūsējie tiksies ar Krievijas olimpiskās komitejas (ROC) vienību, kas šorīt negaidīti sagrāva galveno favorīti Serbiju ar 21:10. Bronzas mačā plkst. 15:15 spēkiem mērosies Serbija un Beļģija.

Maču ar bumbu iesāka beļģi, divpunktu metienu realizējot Tibo Fervortam. Uz to Lasmanis atbildēja ar caurgājienu, gūtu grozu ar sodu un iemestu soda metienu – 2:2. Trīspunktu metienu trāpīja Krūmiņš – 4:3, bet pretinieki pārkāpa triju sekunžu noteikumu soda laukumā. Miezis iemeta viena punkta metienu, bet Lasmanis ar soda metieniem panāca 7:4. Tomēr pēc divām ar pusi spēlētām minūtēm Miezis Latvijai saņēma jau piekto piezīmi.

Pēc garas spēles epizodes Miezis ierāvās zem groza un panāca 9:5, vēlāk pārsvaru Latvijas izlasei saglabājot triju līdz piecu punktu robežās. Pēc Čavara piespēles zem groza Lasmanim tika panākta vadība ar 13:7. Ilgāku laiku pēc tam rezultāts uz tablo “iestrēga”, to pēc caurgājiena izkustinot Miezim – 14:7.

Beļģiem, kuri tomēr pirmie sasniedza sešu personisko piezīmju robežu, nesekmējās tālmetieni, bet Lasmanis ar divu punktu metienu panāca 16:8. Miezis guva grozu ar sodu un iemeta divus soda metienus, bet divas minūtes un 13 sekundes pirms mača laika beigām spēle beidzās ar Lasmaņa tālmetienu – 21:8.

Latvieši precīzāk meta no jebkuras distances – gan vienpunktniekus (10/14 pret beļģu 6/13), gan divpunktniekus (3/6 pret 1/9), bet pie soda metieniem tika tikai Latvijas basketbolisti, realizējot visas piecas iespējas. Latviešiem bija vairāk rezultatīvu piespēļu (7:4), bet beļģi divreiz bloķēja pretinieku metienus. Beļģijai bija par divām kļūdām vairāk (7:5), kamēr latvieši bija nedaudz labāki cīņā zem groziem (12:9).

Par rezultatīvāko Latvijas izlasē ar deviņiem punktiem kļuva Lasmanis, kuram arī sešas atlēkušās bumbas un trīs rezultatīvas piespēles. Miezis guva septiņus punktus, kā arī pa divām reizēm rezultatīvi piespēlēja un izcīnīja atlēkušo bumbu, Krūmiņš – četrus, bet Čavars palīdzēja ar vienu gūtu punktu, divām rezultatīvām piespēlēm un trim atlēkušajām bumbām. Beļģiem rezultatīvākais ar pieciem gūtiem punktiem bija Fervorts.

Vakar ceturtdaļfinālos ROC ar 21:19 uzvarēja Nīderlandi, bet Latvija ar 21:18 apspēlēja Japānu. Divas spēcīgākās grupu turnīra vienības, proti, Beļģija un Serbija automātiski sasniedza pusfinālus, tādēļ šīs valstsvienības izlaida ceturtdaļfinālu fāzi.

Jau ziņots, ka pirmajā turnīra mačā Latvija ar 21:14 uzveica Poliju, tad ar 20:21 piekāpās Beļģijai, kam sekoja panākums ar 18:17 pret Ķīnu. Pēc tam tika uzveikta Japāna ar 21:18, kā arī nācās atzīt galvenās favorītes Serbijas pārākumu ar 16:22. Priekšpēdējā grupu turnīra cīņā Latvija ar 15:19 piekāpās ROC komandai, bet pēdējā apakšgrupas cīņā ar 22:18 tika uzveikta Nīderlande. Pēc tam 1/4 finālā mūsējie ar 21:18 apspēlēja Japānu.

Olimpiskais 3×3 basketbola turnīrs, kurā Latvija cīnīsies par medaļām, risināsies līdz 28.jūlijam. 3×3 basketbola turnīrā bija tikai viena grupa, kurā cīnījās astoņas vienības. “Play-off” iekļuva sešas labākās, kuras sacīkstes turpināja 1/4 finālā, taču divas spēcīgākās pēc grupu turnīra izlaida ceturtdaļfināla fāzi un automātiski sasniedza pusfinālu.