Latvijas 3×3 U23 izlase iekļūst Pasaules kausa ceturtdaļfinālā

Latvijas 3x3 U23 izlase, sportazinas.com
Latvijas 3x3 U23 izlase | Foto: FIBA

Latvijas 3×3 U23 basketbola izlases, kuras sastāvā spēlē Reinis Avotiņš, Rendijs Feikners, Nils Ozoliņš un Kārlis Žunda, sestdien Pasaules kausa (PK) finālturnīrā apakšgrupu spēlēs izcīnīja trešo panākumu, iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Turnīrā ar desmito numuru izliktā Latvijas izlase ceturtdien ar divām uzvarām iesāka apakšgrupu turnīru, kur B grupā ar viņiem konkurenci sastādīja Kazahstāna, ASV, Ķīna un Rumānija.

Pirmajā grupu turnīra spēlē Latvijas izlase ar rezultātu 21:15 uzvarēja ar 15.numuru izlikto Kazahstānu, bet dienas otrajā mačā ar 21:14 pieveikti ASV vienaudži, kuriem piešķirts 18.numurs.

Piektdien basketbolistiem bija brīvdiena, bet sestdien pirmajā spēlē ar rezultātu 12:20 zaudēts grupas favorītei Ķīnai, kas izlikta ar otro numuru. Otrajā spēlē latvieši ar rezultātu 15:12 sīvā cīņā uzvarēja sacensību septīto numuru Rumāniju, apakšgrupu turnīru noslēdzot otrajā vietā.

Svētdien Latvijas izlase ceturtdaļfinālā tiksies ar Serbijas izlasi, kas turnīrā izlikta ar 13.numuru. Šajā pašā dienā paredzēta arī finālspēle.

Pērn, kad turnīrs notika pirmo reizi, Latvijas izlase finālā ar rezultātu 18:21 kapitulēja Krievijas valstsvienībai, izcīnot sudraba godalgas.

Pasaules kausa finālā startē 20 vīriešu un 20 sieviešu komandas, kas sadalītas četrās apakšgrupās pa piecām katrā. Izlases apakšgrupu turnīrā aizvada četras spēles, pēc kurām katras grupas divas labākās vienības iekļūst ceturtdaļfinālā. Tālāk izlases līdz pat finālam aizvada izslēgšanas turnīru, bet bronzas spēle netiek aizvadīta, trešās vietas ieguvēju nosakot pēc statistikas rādītājiem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par