Latvijas 3×3 valstsvienība pārspēj arī Rumāniju un iekļūst EČ ceturtdaļfinālā

14/09/2018 21:56
Latvijas 3x3 basketbola izlase, Sportazinas.com

Latvijas 3×3 basketbola izlase svētdien pārspēja Ungārijas un Rumānijas izlases, līdz ar to, nodrošināja iekļūšanu Bukarestē notiekošā Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā.

Latvijas izlase ar Nauri Miezi, Kārli Paulu Lasmani, Edgaru Krūmiņu un Agni Čavaru sastāvā piektdienas noslēdzošajā mačā pārspēja Rumānijas izlasi ar 21:10, izcīnot otro uzvaru divās spēlēs.

Līdzīgi kā pirmajā dienas mačā Latvijas izlase jau pašā sākumā ieguva pārsvaru un nevienā brīdī nedeva pretiniekiem iespēju atspēlēties. Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē Latvijas izlase viegli ar 22:11 pārspēja Ungārijas izlasi.

Līdz ar šo uzvaru, Latvijas izlase nodrošināja pirmo vietu C grupā un ceturtdaļfinālā tiksies ar A grupas otro vietu – Spāniju. Ceturtdaļfināli un cīņas par medaļām norisināsies svētdien, 16. septembrī.

Latvijas izlase jūnijā Pasaules kausa izcīņas turnīrā iekļuva ceturtdaļfinālā, kur zaudēja Polijas vienībai, bet jūnija beigās pārliecinoši nospēlēja Eiropas kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā, iegūstot ceļazīmi uz finālturnīru.

Sezonas laikā FIBA rīkotajos 3×3 sacensību seriālos Latvijas basketbolisti zem “Riga Ghetto Basket” karoga uzvarējuši piecos “Challenger” turnīros Ķīnā, Slovēnijā, Latvijā un Rumānijā, kā arī izcīnījuši 2. un 3. vietu “Masters” turnīros Ungārijā un Šveicē. Pēc Eiropas čempionāta sezona turpināsies – vēl priekšā divi “Masters” turnīri Indijā un Ķīnā, kā arī, cerams, pasaules tūres finālposms Pekinā (piedalīsies 12 komandas, latvieši pagaidām rangā ir 6. vietā).