Latvijas basketbola izlase pārbaudes spēlē pārspēj Šveici

25/07/2021 21:28
Jānis Strēlnieks

atvijas vīriešu basketbola izlase šodien pārbaudes spēlē Saldū pārspēja Šveici.  Spēle beidzās ar rezultātu 85:66 (20:25, 19:14, 23:18, 23:9).  Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar 28 gūtiem punktiem bija Rihards Lomažs, savukārt 14 punktus guva Artūrs Kurucs. Klāvam Čavaram  spēlē 13 atlēkušās bumbas un desmit punktu.

Savukārt Šveices izlasē ar 15 punktiem izcēlās Roberto Kovacs, bet Tonijs Rokaks guva 12 punktus. Spēli aktīvāk sāka Šveices izlase, pirmajās divās ar pusi minūtēs izvirzoties vadībā ar 9:1, bet pēc pirmajām piecām spēles minūtēm rezultāts bija 17:9 šveiciešu labā.

Otrajā ceturtdaļā spēle izlīdzinājās. Pusotru minūti pēc ceturtdaļas sākuma Artūrs Kurucs bija precīzs no tālmetiena līnijas, samazinot rezultāta starpību līdz 23:27, bet sestajā ceturtdaļas minūtē viņa precīzais trīspunktu metiens ļāva Latvijai izlīdzināt rezultātu 33:33, bet pēc pusminūtes Vernera Koha precīzais trīspunktu metiens ļāva Latvijai izvirzīties vadībā ar 36:35. Otrā ceturtdaļa noslēdzās neizšķirti ar 39:39.

Tālākā spēles gaitā Latvijas izlase vadību vairs neizlaida no rokām un turpināja palielināt pārsvaru.  Abas komandas gatavojas 2023.gada Pasaules kausa izcīņas priekškvalifikācijas turnīram, ko Latvijas vienība aizvadīs Rīgā no 7. līdz 13.augustam.

Latvijas Basketbola savienība (LBS) atgādināja, ka Šveices izlase pirms nepilna gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē prata pārspēt Serbijas komandu, bet augustā 2023.gada Pasaules kausa izcīņas priekškvalifikācijas turnīrā tā cīnīsies vienā grupā ar Ziemeļmaķedonijas un Slovākijas izlasēm.

Visās sešās savstarpējās valstsvienību spēlēs uzvarējuši latvieši. Iepriekšējā tikšanās reize bijusi 2000.gada 25.novembrī Rīgā – 92:67. Pēc nedēļas, 1.augustā, plkst.19, Latvijai Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā pretim stāsies Slovākijas izlase. Latvijas vīriešu valstsvienība gatavoties 2023.gada Pasaules kausa izcīņas priekškvalifikācijas turnīram sāka jūlija vidū.

Jau ziņots, ka veselības stāvoklis valstsvienības darbā neļāva iesaistīties “Barcelona” spēlētājam Rolandam Šmitam. Savukārt treniņā gūtā pēdas savainojuma dēļ no ierindas izgājis Aigars Šķēle.

2023.gada Pasaules kausa izcīņas priekškvalifikācijas turnīrā “Arēnā Rīga” Latvijas valstsvienība sacentīsies ar Rumānijas (7. un 11.augustā) un Baltkrievijas izlasi (8. un 12.). Pēc divu apļu turnīra divas labākās komandas novembrī turpinās cīņu par ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru, kas 2023.gada septembrī notiks Japānā, Indonēzijā un Filipīnās.

Latvijas izlases kandidāti dalībai 2023.gada Pasaules kausa priekškvalifikācijas turnīrā: Jānis Strēlnieks, Kristers Zoriks, Dairis Bertāns, Rihards Lomažs, Artūrs Kurucs, Artis Ate, Artūrs Strautiņš, Dāvis Bertāns, Ojārs Siliņš, Mareks Mejeris, Andrejs Gražulis, Rinalds Mālmanis, Klāvs Čavars, Mārtiņš Meiers, Verners Kohs, Anrijs Miška.