Latvijas basketbola izlasei noslēdzošajās PK kvalifikācijas spēlēs palīdzēs Dairis Bertāns

Latvijas basketbola izlase, Dairis Bertāns, Sportazinas.com
Foto: Latvijas Basketbola savienība

Latvijas basketbola valstsvienībai februāra beigās gaidāmajās Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas cikla spēlēs pret Melnkalni un Spāniju palīdzēs Itālijas kluba Milānas “Olimpia” aizsargs Dairis Bertāns,” portālam “Sportazinas.com” apstiprināja Latvijas nacionālo vīriešu izlašu koordinators Emīls Toms.

“Šobrīd mums ir apstiprinājums no “Olimpia” vienības, ka uz izlasi tiks palaists Dairis Bertāns,” atklāja Toms. “Ar pārējiem klubiem gan šobrīd notiek pārrunas un nav 100% zināms, kuri spēlētāji tiks palaisti uz izlasi. Ir gan pozitīvas, gan negatīvas indikācijas, bet konkrēti pateikt, vai kāds cits spēlētājs noteikti būs, šobrīd nevaru,” pauda Toms.

Jau ziņots, ka otrdien notikušajā Latvijas Basketbola savienības (LBS) valdes sēdē tika pieņemts lēmums, ka nacionālā valstsvienība uz izšķirošo FIBA Pasaules kausa atlases spēli Melnkalnes galvaspilsētā Podgoricā dosies ar čārterreisu, liecina “Sportazinas.com” rīcībā esošā informācija. Šo faktu pēc tam apstiprināja arī LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps.

Lēmumu pieņemt plānots tika jau pagājušajā nedēļā, tomēr tā kā valdes sēde tika atcelta, basketbola sabiedrībā plašu rezonansi ieguvušais jautājums tika atlikts uz šo nedēļu.

“Pieņēmām lēmumu par čārteri, jo tas ir veids, kā nodrošināt spēlētājiem vislabāko nokļūšanu uz Melnkalni,” komentēja Toms. “Tas vairāk ir saistīts ar to, lai spēlētāji iegūtu vienu papildus atpūtas dienu pēc mača ar Spāniju un lai varētu lidot 24. februārī uz Melnkalni, nevis 23. februārī, kā bija paredzēts. Ņemot vērā spēļu nozīmi, šis ir loģiskākais lēmums.”

LBS pārstāvis arī atklāja, ka šim lidojumam tiks izmantoti gan LBS finansiālie resursi, gan piesaistīti no malas. “Par to arī esam domājuši un iztrūkums nebūs.”

Atgādinām, ka FIBA Pasaules kausa kvalifikācijā Latvijas izlasei vēl atlicis aizvadīt divus mačus – 22. februārī savā laukumā pret jau vietu finālturnīrā garantējušo Spāniju, kā arī 25. februārī viesos pret Melnkalni, ar ko mūsējiem pēc aizvadītajiem desmit mačiem ir vienāda bilance (6-4).

Iepriekš gana lielu kritiku izpelnījās LBS ģenerālsekretāra Edgara Šnepa izteikumi, ka čārterreisam uz Podgoricu būs jēga tikai gadījumā, ja izlases sastāvā uz izšķirošo maču būs ikdienā Eirolīgas klubus pārstāvošie valstsvienības līderi.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par