Latvijas basketbola klasikā “Ventspils” apspēlē “VEF Rīga”

19/02/2022 20:06

“Ventspils” sestdien savā laukumā Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā (LIBL) pieveica līderi “VEF Rīga”. Līdervienību cīņā “Ventspils” savā laukumā pieveica “VEF Rīga” ar 87:81 (12:22, 27:17, 27:18, 21:24).

Sākumā labāk veicās viesiem, kuri lielāko pārsvaru (22:12) pēc diviem Aleksandra Madsena soda metieniem panāca pirmās ceturtdaļas beigās. Tomēr otrās ceturtdaļas vidū viesi pēc Linarda Jaunzema divpunktu metiena tika apsteigti (26:25), bet 16:0 izrāviens turpinājās līdz 36:25 pēc diviem precīziem Kristapa Medisa soda metieniem. Vairāk vadībā viesi netika laisti, mājiniekiem lielāko pārsvaru (63:45) pēc Kristapa Ķilpa trīspunktu gājiena sasniedzot nepilnas trīs minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām.

Mājinieku rindās 17 punktus guva Lerijs Tomass, 15 – Mediss, 13 – Artūrs Ausējs un pa 12 punktiem – Guntis Sīpoliņš un Jaunzems. Viesiem 19 punkti un septiņas kļūdas tika Džeilenam Railijam, 17 punktus guva Ronalds Karijs un 13 punktus – Māris Gulbis. Ventspilnieki pirms sestdienas cīņas bija izcīnījuši uzvaras pēdējās trīs spēlēs, turpretī “vefieši” LIBL mačā nebija zaudējuši kopš 16.oktobra. Pirmajā komandu tikšanās reizē decembrī pārāka bija Rīgas komanda, sagraujot “Ventspili” ar 93:57.

“Ogre” viesos pagarinājumā pieveica Raplas “Avis Utilitas” ar 88:86 (9:27, 30:22, 19:19, 17:7, 13:11). Mājinieki pēc otrajā ceturtdaļā spēlētām 138 sekundēm pēc Džerona Mārtina trīspunktu metiena panāca 38:13, taču ogrēnieši atspēlējās. Kristaps Dārgais 31 sekundi pirms pamatlaika beigām realizēja pirmo no diviem soda metieniem, panākot 75:75, bet pagarinājumā viesi no 83:86 46 sekundes pirms papildlaika beigām atspēlējās un uzvaru panāca ar Rinalda Sirsniņa trīspunktu metienu un divpunktu metienu sekundi pirms mača beigām. “Ogrei” 21 punktu un piecas kļūdas sakrāja Uģis Pinete, 19 punkti un sešas atlēkušās bumbas tika Sirsniņam, 15 punkti un piecas atlēkušās bumbas – Prentisam Niksonam, bet 11 punkti un septiņas atlēkušās bumbas – Jānim Antropam.

Mājiniekiem 19 punkti un desmit atlēkušās bumbas tika Dimedžeo Viginsam, Derils Takers izcēlās ar desmit punktiem un 11 zem groziem izcīnītām bumbām, bet latviešu spēlētājs Ričards Daniels Vanags sakrāja sešus punktus, piecas atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles. Ogrēnieši pēc neveiksmēm pret līdervienībām “VEF Rīga” un “Ventspils” bija izcīnījuši panākumus trīs iepriekšējās spēlēs, pārliecinošāko uzvaru gūstot pār Tallinas “Kalev”, kuru sagrāva ar rezultātu 97:52. Raplas vienība šosezon spēlē mainīgām sekmēm, taču pēdējā spēlē tā ar 92:61 sagrāva “Latvijas Universitāti”. Oktobra sākumā komandas tikās pirmo reizi šosezon, un pārāka bija “Ogre”, uzvarot ar rezultātu 107:84.

Zaudējumus cieta “Latvijas Universitātes” (LU) un “Liepājas” basketbolsiti. LU mājās ar 58:68 (19:26, 21:12, 10:11, 8:19) piekāpās Roberts Štelmahera un Akseļa Vairoga trenētajai Tallinas “Kalev”/”Cramo”, kuras rindās spēlē Mārcis Vītols un Ojārs Siliņš. Mājiniekiem Dāvids Vīksne sakrāja 12 punktus un sešas atlēkušās bumbas.

Viesu rindās Siliņš guva trīs punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, bet Vītols sakrāja sešus punktus, piecas atlēkušās bumbas un pa četrām rezultatīvām piespēlēm un pārtvertām bumbām. Rezultatīvākais Tallinas kluba rindās ar 16 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām bija Sailess Melsons. Studenti ir piedzīvojuši zaudējumus pēdējās septiņās spēlēs un nav spējuši atgriezties uz panākumu takas kopš 22.decembra. Savukārt Tallinas vienība pēc piecām uzvarām pēdējās divās spēlēs bija cietusi neveiksmes, vispirms piekāpjoties “Ventspilij” ar 68:75, bet pēc tam zaudējot “VEF Rīga” ar 76:93. Abas komandas tikās oktobrī, kad uzvaru ar 69:67 izcīnīja Tallinas vienība.

Vēl vienā spēlē “Liepāja” izbraukumā ar 81:87 (15:23, 23:18, 20:23, 23:23) piekāpās Tallinas “TalTech”/”Optibet”.  Liepājas komandā Zigmārs Raimo sakrāja 19 punktus, deviņas atlēkušās bumbas un piecas kļūdas, pa 17 punktiem guva Roberts Bērziņš un Roberts Krastiņš, kuram arī septiņas atlēkušās bumbas, bet desmit punktus guva Oskars Hlebovickis. Mājiniekiem Brendons Čaildress izcēlās ar 23 punktiem, desmit rezultatīvām piespēlēm un sešām atlēkušajām bumbām, bet pa 14 punktiem guva Eriks Kēduss un Tomass Rādiks, kuru kontā arī attiecīgi piecas un septiņas atlēkušās bumbas.

Liepājnieki pēdējo uzvaru izcīnījuši 1.februārī, kad izbraukumā ar 86:79 apspēlēja Rakveres “Tarvas”. Pēc tam “Liepāja” cietusi piecas neveiksmes. Pēdējā iepriekšējā spēlē Tallinas vienība pārliecinoši uzvarēja “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, gūstot panākumu ar 94:71, taču pirms tam tikpat pārliecinoši tallinieši atzina “VEF Rīga” basketbolistu pārākumu, zaudējot ar 88:102. Sezonas ievadā komandu savstarpējā mačā, kas notika Liepājā, pārāka bija Tallinas vienība, kas sīvā cīņā uzvarēja ar 81:80.

“VEF Rīga” ar bilanci 20-2 joprojām ieņem pirmo vietu līgā, “Ventspils” ar 16 uzvarām un diviem zaudējumiem ir otrā, bet “Kalev”/”Cramo” ar 17 panākumiem un četriem zaudējumiem – trešā. “TalTech”/”Optibet” ar bilanci 14-8 ir piektā, “Ogre” ar 11 uzvarām 19 spēlēs ieņem sesto vietu, “Latvijas Univeristāte”, kas izcīnījusi piecus panākumus 18 mačos, atrodas desmitajā vietā, bet “Liepāja” ar četrām uzvarām 20 aizvadītās spēlēs atrodas 12.pozīcijā.

LIBL pamatturnīrā komandas līdz 20.martam aizvadīs divu apļu turnīru. Astoņas labākās piedalīsies ceturtdaļfināla sērijās, uzvarētājus noskaidrojot divu spēļu summā. LIBL čempionus paredzēts noskaidrot finālčetrinieka turnīrā. Savukārt sezonu noslēgs Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas spēles. LIBL čempionātā 2021./22.gada sezonā piedalās 14 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”, “TalTech”/”Optibet” un Hābnēmes “Viimsi”.