VIDEO. Latvijas basketbolam vēsturiskā cīņā Porziņģis un “Knicks” uzvar Bertāna pārstāvēto “Spurs”

13/02/2017 01:24

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē šovakar pirmo reizi laukumā izgāja divi latvieši. Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas ”Knicks” savā laukumā dramatiskā cīņā uzveica Dāvja Bertāna Sanantonio ”Spurs” 94:90. Porziņģis guva 16 punktus, bet Bertāns atzīmējās ar vienu trīspunktu metienu.

Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas ”Knicks” savā Austrumu konferencē pirms šīs spēles ieņēma 12. vietu 15 komandu konkurencē, bet Dāvja Bertāna Sanantonio ”Spurs” atradās otrajā pozīcijā Rietumu konferencē. Porziņģis ir komandas otrs rezultatīvākais spēlētājs ar vidēji 18,5 punktiem spēlē, kamēr Bertāns savā debijas sezonā vidēji spēlē metis 4,4 punktus. Porziņģis ir stabils ”Knicks” pamatsastāva spēlētājs, bet Bertāns savukārt spēlē parasti iesaistās no rezervistu soliņa.

Mača sākumā centra iemetienā uzvarēja ”Spurs”, taču Lamarkuss Oldridžs pirmajā uzbrukumā izmeta ”kluso” trīspunktu metienu. Jau nākamajā ”Knicks” uzbrukumā Porziņģis atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Karmelo Entonijam. Ņujorkieši nonāca iedzinējos, taču savus pirmos punktus guva Porziņģis, kurš realizēja trīnīti un ieguva divu punktu pārsvaru. Spēle ritēja punkts punktā, taču ”Knicks” dažās epizodēs pēc kārtas nospēlēja pasīvi aizsardzībā, kā arī Entonijs mēģināja uzņemties iniciatīvu, tomēr spēlēja savtīgi uzbrukumā un punktus neguva.

Pirmajā ceturtdaļā Dāvis Bertāns tā arī laukumā neizgāja, bet Porziņģis savukārt pēdējās minūtēs tika nomainīts. Otrās ceturtdaļas 47. sekundē tika pārrakstīta vēsture un pirmo reizi NBA laukumā vienā spēlē bija divi latvieši. Ņemot vērā, ka Bertāns spēlēja ceturtā numura pozīcijā viņam bija jāsedz tieši Porziņģis. Nedaudz vēlāk Porziņģis realizēja trīspunktu metienu, nosacīti metot pāri Bertānam.

Tikmēr Sanantonio bija ieguvusi četru punktu pārsvaru (30:26),  bet Kristaps pirmo reizi nonāca postā pret Bertānu un Dāvim nācās pārkāpt noteikumus – Porziņģis abus sodiņus realizēja. Ņujorka nospēlēja spilgti aizsardzībā, kad Porziņģis nobloķēja pretinieku superzvaigzni Kavai Lenardu un ātrajā uzbrukumā Deriks Rouzs samazināja rezultāta starpību. Arī ”Spurs” ātri pārgāja uzbrukumā un šoreiz trīnīti realizēja Bertāns, gūstot savus pirmos punktus mačā.

Porziņģis tika nomainīts, bet rezultāts joprojām bija negatīvs Ņujorkai (40:32). Arī Bertāns pēc īsa brīža devās uz rezervistu soliņu. Līdz ar signālu par pirmā puslaika beigām Ņujorkai izdevās sadeldēt rezultāta starpību līdz mīnus seši. Trešās trešdaļas sākumā Porziņģis izpildīja otro bloku spēlē, atkal neļaujot gūt punktus Lenardam. Rezultāts vēstīja jau 48:47 un Karmelo uzreiz bija iespēja panākt pārsvaru, tomēr viņš savu izdevību izšķērdēja. Nākamajā uzbrukumā gan viņš realizēja vienu no diviem sodiņiem, kā arī vēl mirkli vēlāk iemeta trīspunktu metienu, iegūstot trīs punktu pārsvaru.

Spēle joprojām bija līdzīga, turklāt liepājniekam izdevās realizēt tālmetienu, gūstot savu 12. punktu mačā. Nedaudz vēlāk Porziņģis veica jau trešo bloku, bet ”Spurs” ilgāku laiku atradās iedzinējos un nespēja rezultatīvi noslēgt vairākus uzbrukumus pēc kārtas. Laukumā atgriezās Bertāns, taču punktus trešajā trešdaļā neguva.

Ceturtajā trešdaļā atkal laukumā bija abi latvieši, turklāt kādā no epizodēm Bertāns aktīvi spēlēja aizsardzībā pret Kristapu un neļāva viņam gūt punktus. Porziņģis nopelnīja savu trešo piezīmi spēlē, taču ”Knicks” joprojām spēja noturēt vadību. Abi latvieši vairs neatradās laukumā un nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām rezultāts vēstīja 79:80 par labu ”Knicks”.

Spēles izskaņā Karmelo un Villijs Ernangomess realizēja svarīgus metienus, nopietni piesakot uzvaru Ņujorkai. ”Spurs” galvenais treneris Gregs Popovičs uz īsu brīdi laukumā uzlaida Bertānu, taču pēc neilga laika nomainīja. Sanantonio tā arī nespēja atspēlēties un Ņujorka svinēja dramatisku uzvaru 94 pret 90.