Latvijas basketbolistes pārbaudes spēlē sagrauj Somiju

01/08/2021 18:59

Latvijas sieviešu basketbola izlase svētdien vasaras treniņcikla noslēgumā Rīgā sagrāva Somijas komandu. Latvijas izlase Olimpiskajā sporta centrā pieveica Somiju ar 82:44 (14:6, 18:9, 26:9, 24:20).

Jau mača sākumā Latvija izvirzījās vadībā ar 4:0 un 8:1, pārliecinoši aizvadot spēli līdz uzvarai. Desmit punktu pārsvars pēc Vanesas Jasas realizēta otrā no diviem soda metieniem tika sasniegts devītajā minūtē – 13:3. 21.minūtē pēc Karlīnes Pilāberes precīza pirmā soda metiena, otro raidot garām, Latvija panāca jau +20 – 35:15, bet pēc Dignas Strautmanes divpunktu metiena pārsvars pārsniedza arī 30 punktus – 53:22. Spēle beidzās ar Paulas Strautmanes precīzu trīspunktu metienu, Latvijai tikai divus punktus atpaliekot no 40 punktu pārsvara sasniegšanas.

Rezultatīvākās mājinieču rindās ar 15 gūtiem punktiem un četrām rezultatīvām piespēlēm bija P.Strautmane un Anete Šteinberga, Šteinbergai tikai vienai atlēkušajai bumbai pietrūkstot līdz “double-double”. Pa desmit punktiem sakrāja Ieva Pulvere un D.Strautmane, kurai arī septiņas atlēkušās bumbas. No 12 spēlētājām, kuras devās laukumā, bez punktiem palika vien Ilze Jākobsone.

Pretinieču rindās desmit gūto punktu robežu pārsniedza vien Lota Vehka-Aho, kura sakrāja 12 punktus.

Latvijas sieviešu valstsvienība gatavojas 2023.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, kas sākas novembrī. Valstsvienības darbā piedalās 12 spēlētājas, tai skaitā trīs ASV augstskolu studentes. Valstsvienības vadība komunicē ar kolēģiem ASV, lai panāktu atļauju mūsu spēlētāju līdzdalībai Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēs novembrī, kad studentu čempionāts vēl nebūs sācies. Uz valstsvienības nometni uzaicinātas arī U20 izlases spēlētājas Vanesa Jasa un Ketija Vihmane. Individuālo plānu dēļ šoreiz treniņos nepiedalās Elīna Babkina, Kristīne Vītola un Kate Krēsliņa.

Latvijas izlases galvenajam trenerim Guntaram Vētram palīdz treneri Ainars Zvirgzdiņš, Mārtiņš Zībarts un Matīss Rožlapa, kā arī fiziskās sagatavotības treneris Ivars Ikstens. Ārsts ir Mārtiņš Pulveris, fizioterapeiti – Līga Folkmane-Eglīte un Toms Ābeltiņš.

Latvijas sieviešu basketbola izlases kandidātes:

Ilze Jākobsone (Stambulas “Bešiktaš”, Turcija), Ieva Pulvere (“TTT Rīga”), Māra Mote (Arizonas Universitāte, NCAA), Vanesa Jasa (“Latvijas Universitāte”), Paula Strautmane, Karlīne Pilābere (abas – “Cadi La Seu”, Spānija), Aija Jurjāne (bez kluba), Digna Strautmane (Džordžijas Tehnoloģiju institūts, NCAA) Aleksa Gulbe (Blumingtonas Universitāte, NCAA), Anete Šteinberga (Stambulas “Galatasaray”, Turcija), Laura Meldere (Venēcijas “Umana Reyer”, Itālija), Kitija Laksa (Skio “Famila”, Itālija).

Pieslēgties

Dienas fokusā

Renē Fāzels
28/09/2021 16:32

Zobārsta 27 gadi IIHF prezidenta amatā – ar ko hokeja sabiedrības atmiņā paliks Fāzels

Aizvadītajā sestdienā Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tika ievēlēts jauns organizācijas prezidents. Tam bija jānotiek vēl pagājušajā gadā, taču, paša Renē Fāzela vārdiem runājot, viņš nevarēja atstāt…