Latvijas basketbolisti EČ finālā spēkosies pret pašreizējo čempioni Serbiju

04/08/2018 23:17

Par otro finālisti Rīgā notiekošajā Eiropas U18 čempionātā basketbolā kļuvusi Serbijas izlase, kas visnotaļ droši ar rezultātu 78:67 pieveica allaž atlētiskos Francijas vienaudžus.

Serbijas junioru izlasei visa mača garumā piederēja redzams pārsvars cīņā par atlēkušajām bumbām (38:27), ko visnotaļ ātri izdevās pārvērst arī nopietnā pārsvarā uz rezultāta tablo. Tā pēc pirmās ceturtdaļas serbiem piederēja vadība ar sešiem punktiem (20:14), kamēr vēlāk viņi to pakāpeniski palielināja.

Otrās ceturtdaļas gaitā Serbijas izlases pārsvars sasniedza jau divcipara skaitļu apmērus, puslaiku pārtraukumā komandām ejot ar 13 punktu atstarpi – 45:32 Serbijas labā.

Pēc pārtraukuma serbi nebija pazaudējuši savu ritmu, drīz vien izšķirot spēles iznākuma likteni par labu sev – trīs minūtes līdz trešās ceturtdaļas noslēgumam Serbija savā rīcībā bija ieguvusi apaļu 20 punktu pārsvaru (60:40), padarot atlikušo spēles laiku praktiski par formalitāti.

Pēdējā ceturtdaļā Francija cīnījās apņēmīgi un viņiem izdevās nedaudz pietuvoties rezultātā, tomēr Serbijas uzvaru francūžiem apdraudēt neizdevās, piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 67:78.

Serbijas izlases rindās fantastisku sniegumu rādīja Marko Pecarskis, kura rēķinā bez 27 gūtajiem punktiem arī 12 atlēkušās bumbas. Tikmēr Francijai rezultatīvākais ar 12 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām bija Matijss Dosu Jovo.

Fināls tiks aizvadīts plkst. 20:45 un tajā spēkiem mērosies Serbijas un Latvijas izlases, kamēr cīņā par trešo pozīciju spēkosies Francijas un Krievijas valstsvienības.