Latvijas biatlona komanda stafetē ierindojas ārpus TOP10

10/12/2023 17:10
Nokopēts
Andrejs Rastorgujevs

Biatlons

Latvijas biatlonisti Aleksandrs Patrijuks, Renārs Birkentāls, Andrejs Rastorgujevs un Edgars Mise svētdien Austrijā izcīnīja 14.vietu Pasaules kausa otrā posma 4×7,5 kilometru stafetē.

Pārliecinošu uzvaru izcīnīja Norvēģijas kvartets, kura sastāvā bija Sturla Holms Lēgreids, Tarjeijs Bē, Jūhanness Tingness Bē un Vetle Šostads Kristiansens. Norvēģi šāva precīzi ar piecām papildu patronām, finišējot vienā stundā 15 minūtēs un 38,5 sekundēs.

Otrās vietas ieguvēji francūži, kuriem bija par vienu rezerves patronu vairāk, finišēja 28,7 sekundes vēlāk, bet 66,9 sekundes atpalika vācieši, kuri mēroja vienu soda apli un pielietoja deviņas rezerves patronas. Pirmajā sešiniekā iekļuva arī Itālija, Ukraina un Zviedrija. Pirmais trijnieks bija tāds pats, kā sezonas pirmajā posmā Estešundā.

Norvēģija vadību ieguva ceļā uz trešo stafetes maiņu, kad Tarjeijs Bē sadzēsa 12 sekunžu deficītu pret Emiljēnu Žakelēnu un stafeti nodeva jau 6,3 sekundes priekšā francūžiem. Latvijas komanda iztika bez soda apļiem, ņemot talkā 12 papildu patronas. Norvēģiem latvieši zaudēja piecas minūtes un 50 sekundes. No 20 startējušajām komandām piecas tika apdzītas par apli.

Patrijuks šaušanā visu mērķu aizvēršanai kopā izmantoja trīs rezerves patronas, pēc pirmās ugunslīnijas viņš bija 14., bet pēc otrās ieņēma 15.pozīciju. Stafeti viņš Birkentālam nodeva 17.pozīcijā 100 sekundes aiz līderiem francūžiem. Līdz savai pirmajai šaušanai Birkentāls vienu pozīciju atguva un aizvēra visus mērķus ar vienas papildu patronas palīdzību. Trasē latvietis atgriezās stabilā 14.vietā un arī šaušanā stāvus paņēma vienu rezerves patronu, sacensības turpinot tajā pašā pozīcijā.

Rastorgujevs stafeti pārņēma nepilnas 15 sekundes aiz 13.pozīcijā esošajiem igauņiem, bet līdz šaušanai guļus viņš jau bija priekšā ziemeļu kaimiņiem. Perfekta šaušana alūksnietim ļāva nostiprināties 13.vietā, bet stāvus vajadzēja ņemt talkā visas trīs patronas, taču savu pozīciju viņš nemainīja.

Mise stafeti saņēma ar 20 sekunžu starpību starp 12. un 14.pozīciju. Izmantojot viss trīs rezerves patronas, šaušanā guļus izdevās iztikt bez soda apļiem, taču trasē viņš atgriezās 14.vietā 14 sekundes aiz slovēņiem. Pēc lietuvieša neveiksmes Mise pakāpās uz 13.vietu un šo pašu pozīciju ieņēma arī pēc pēdējās šaušanas, kurā pielietoja vienu papildu patronu. Finišā gan nācās par septiņām sekundes desmitdaļām piekāpties bulgāriem.

Svētdien plkst.15.15 paredzēta arī 4×6 kilometru stafete sievietēm, kurā Latvijas biatlonistes nestartēs. Nākamais Pasaules kausa posms nākamnedēļ norisināsies Lencerheides trasē Šveicē.

Šosezon Pasaules kausa seriālā ir deviņi posmi, kristāla globusus dalot marta vidū Kanādas trasē Kenmorā. Pasaules čempionāts no 7. līdz 18.februārim notiks Nove Mesto, bet Eiropas meistarsacīkstes no 21. līdz 28.janvārim – Slovākijas trasē Osrblī.

Distanču slēpošana

Latvijas distanču slēpotājs Raimo Vīgants sestdien Estešundā ierindojās 59.vietā Pasaules kausa distanču slēpošanā desmit kilometru distancē brīvajā stilā ar atsevišķu startu, kamēr Niks Saulītis bija 79., bet Kitija Auziņa ieņēma 55.pozīciju.

Vīriešiem dominēja Norvēģijas slēpotāji, no pirmajām deviņām vietām septiņas aizņemot šīs valsts pārstāvjiem. Visātrāk šo distanci – 23 minūtēs un 36,1 sekundē – veica Haralls Estbergs Amunnsens, 8,1 sekundi zaudēja Simens Hegstāds Krīgers, bet 14,3 sekundes atpalika Didriks Tēnsets. Vīgants finišēja 26 minūtēs un 5,3 sekundēs jeb divas minūtes un 29,2 sekundes lēnāk par uzvarētāju, bet Saulītis šo distanci veica 28 minūtēs un 37,3 sekundēs, pārspējot četrus slēpotājus. Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktu vērtē Vīgantam bija 84,29 punkti, bet Saulītim – 170,16 punkti.

Auziņa finišēja 31 minūtē un 51,7 sekundēs, uzvarētājai zaudējot četras minūtes un 46,1 sekundi. Latviete apsteidza vienu sāncensi un viņas sniegums novērtēts ar 140,80 FIS punktiem.

Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka šajā posmā nestartēja.

Nākamajā nedēļas nogalē slēpotāji sacentīsies Norvēģijas pilsētā Tronheimā. Gada pirmspēdējā dienā Itālijas trasē Toblahā sāksies prestižais “Tour de Ski” seriāls, kas turpināsies Šveices ziemas sporta veidu kūrortā Davosā un 7.janvārī noslēgsies Valdifjemmes trasē Itālijā.

Janvāra otrajā pusē notiks Pasaules kausa posmi Oberhofas trasē Vācijā, un Gomsas apvidū Šveicē, bet februārī tiks aizvadītas sacensības Ziemeļamerikā – Kenmoras pilsētā Kanādā un Mineapolisas trasē ASV. Pēc tam sportisti atgriezīsies Eiropā, martā aizvadot posmus Lahti (Somija), Oslo un Drammenē (Norvēģija), kā arī Fālunā (Zviedrija).

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām