Latvijas biatlonistes PK posma komandu stafetē tiek apdzītas par apli

03/03/2022 17:46
Baiba Bendika

Latvijas biatlonistes ceturtdien Somijā Pasaules kausa posmā 4×6 kilometru komandu stafetē tika apdzītas par apli un ieņēma 16.vietu, kamēr uzvaru svinēja Norvēģijas sportistes.

Baiba Bendika devās trasē pirmā, kopā abās šaušanās nopelnot trīs soda apļus.  Otrā tasē devās Annija Sabule, kurai jau tobrīd bija trīs minūšu un 7,8 sekunžu liels deficīts. Sabule soda apļus nenopelnīja, abās šaušanās izmantojot rezerves patronas, taču posma beigās tika apdzīta par apli.

Sanita un Sandra Buliņas, kurām bija jāveic divi atlikuši posmi, trasē nedevās. Norvēģietes Marte Ulsbū Reiselanne, Tīrila Ekhofa, Īda Līene un Ingrīda Lanmarka Tandrevolla, izmantojot tikai četras rezerves patronas, finišēja stundā deviņās minūtēs un 48,1 sekundēs.

Otro vietu, piekāpjoties 37,7 sekundes, ieņēma Zviedrijas biatlonistes, bet trešās bija itāliete, kuras zaudēja uzvarētājām minūti un 0,2 sekundes. Piektdien komandu stafeti aizvadīs vīrieši, sestdien būs sprinta sacensības, bet svētdien Pasaules kausa posms tiks noslēgts ar iedzīšanu. Pēc šī Pasaules kausa sekos posms Otepē trasē Igaunijā, kas tur norisināsies pirmo reizi. Sezona tradicionāli noslēgsies Oslo.