Latvijas biatlonisti 4×7,5 kilometru stafetē PK posmā tiek apdzīti par apli

04/03/2022 17:39
Roberts Slotiņš

Latvijas biatlonisti piektdien Somijā Pasaules kausa (PK) posmā 4×7,5 kilometru stafetē tika apdzīti par apli un ieņēma 19.vietu, kamēr uzvaru svinēja Norvēģijas sportisti. Edgars Mise pirmajā posmā izmantoja trīs rezerves patronas, posmu beidzot 18.vietā 20 komandu konkurencē nedaudz vairāk kā pusotras sekundes aiz līdera.

Otrajā posmā Rūdis Balodis pa reizei izmantoja rezerves patronu abās šaušanās, finišējot 19.vietā jau nepilnas četras minūtes aiz līderiem. Trešajā posmā Roberts Slotiņš guļus šaušanā reizi izmantoja rezerves patronu, bet stāvus tikai ar pēdējo rezerves patronu izvairījās no soda apļa veikšanas, finišējot 19.vietā nepilnas piecas minūtes un 40 sekundes aiz līdera.

Kirils Matjuhins līdz pirmajai šaušanai ceturtajā posmā nepaspēja aizbraukt, tiekot apdzīts par apli. Latvija ar deviņām kļūdām šaušanā ierindojās 19.vietā, apsteidzot Poliju, kuras sportistam otrajā posmā nācās mērot divus soda apļus. Cīņā par uzvaru pēc pirmā posma vadībā bija Vācija, aiz kuras sekoja Austrija un Zviedrija.

Otro posmu vadībā beidza Francija, kuru pārstāvēja Emiljēns Žakelēns. Aiz Francijas sekoja Austrija un Vācija, bet ar tikai vienu kļūdu šaušanā divos posmos ceturtā nepilnu pusminūti aiz Francija bija Lietuva. Arī pēc trešā posma vadībā bija Francija, taču 12,2 sekunžu robežās bija arī Norvēģija, Austrija, Zviedrija un Vācija. Lietuva bija atkāpusies uz desmito vietu.

Cīņā par medaļām pārāka bija Norvēģija, apsteidzot Zviedriju un Franciju. Norvēģijas sastāvā posmu secībā startēja Sīverts Bakens, Filips Fjelds Andersens, Sturla Holms Lēgreids un Vetle Šostads Kristiansens. Viņi distanci veica stundā 12 minūtēs un 6,1 sekundē, septiņas reizes kļūdoties šaušanā.

Par 10,6 sekundēm atpalika Zviedrija, kam desmit “pūdeļi” šautuvē, bet par 12,4 sekundēm – Francija, kura par sekundi finišā apsteidza Vāciju. Iespējams, ka medaļas liktenis izšķīrās šaušanā, Francijai kļūdoties septiņas reizes, bet Vācijai – reizi vairāk. Lietuva finišēja 13., bet Igaunija – 16.vietā.

Šīs bija pēdējās sacensības PK vērtējumā stafetē, un arī kopvērtējumā uzvarēja Norvēģija, sakrājot 276 punktus. Aiz norvēģiem palika Francija (239 punkti) un Vācija (231 p.). Latvija ar 57 punktiem ieņēma ierindojās 25.vietā 27 valstu vidū. Dienu iepriekš sieviešu konkurencē par PK ieguvējām stafetē kļuva Zviedrijas sportistes, kuras piecās sacensībās sakrāja 243 punktus. Norvēģija tika pie 235 punktiem, bet Francija sakrāja 216 punktus.

Latvija ar 20 punktiem ieņēma 25.vietu 27 valstu konkurencē. Jau ziņots, ka ceturtdien Latvijas sieviešu komanda pēc Baibas Bendikas trim soda apļiem pirmajā posmā jau otrā posma beigās tika apdzīta par apli, uzvaru svinot norvēģietēm. Sestdien notiks sprinta sacensības, bet svētdien Pasaules kausa posms tiks noslēgts ar iedzīšanu. Pēc šī Pasaules kausa būs posms Otepē trasē Igaunijā, kas tur norisināsies pirmo reizi. Sezona tradicionāli noslēgsies Oslo.