Latvijas biatlonisti PK sacnesības sāk ar 24. vietu jauktajā stafetē

30/11/2019 17:31

Latvijas biatlonisti Ieva Pūce, Jūlija Matvijenko, Aleksandrs Patrijuks un Roberts Slotiņš sestdien Pasaules kausa pirmā posma 2×6+2×7,5 kilometru jauktajā stafetē ieņēma 24.vietu.

Latvijas izlases līderiem plānojot iesaistīšanos Pasaules kausa sacensībās svētdien ar sprinta disciplīnu, Latvijas izlase šodien vējainos laika apstākļos, kam brīžiem pievienojās sniegs, sacensības beidza otrajā posmā, kad tika apdzīta par apli.

Pirmajā posmā Pūce savā debijā Pasaules kausā izmantoja vienu rezerves patronu šautuvē stāvus un divas – guļus, stafeti nododot četras minūtes un 27,2 sekundes aiz līderes Itālijas komandas. Otrajā posmā Matvijenko, kura šonedēļ startēja arī IBU kausa posmā Norvēģijas trasē Šūšenā un aizvadīja savas ceturtās sacensības elitē, garām mērķim raidīja tikai vienu šāvienu guļus ugunslīnijā, taču pēc komandas trešās šautuves tika apdzīta par apli un pirms Lietuvas finišēja 24.vietā, Patrijukam un Slotiņam trasē nedodoties.

Uzvarēja Itālija, kuras sastāvā startēja Lisa Vitoci, Doroteja Vīrere, Lukass Hofers un Dominiks Vindišs, kas ar deviņām kļūdām šautuvē finišēja pēc stundas piecām minūtēm un 56,1 sekundēm. Viņi par 4,1 sekundi apsteidza Norvēģiju, kas ugunslīnijā kļūdījās par sešām reizēm vairāk, un par 59,9 sekundēm – Zviedriju, kas garām mērķim raidīja 11 lodes.

Pirms tam notika pāru jauktā stafete, kurā Latvija nebija pārstāvēta. Tajā uzvarēja Zviedrija ar Hannu Ēberju un Sebastianu Sāmuelsonu gan mēroja divus soda apļus un 11 reizes šāva garām, finišējot pēc 36 minūtēm un 42,1 sekundes, taču slēpoja un šāva ātrāk par konkurentiem. Otrā bija Vācija, ugunslīnijā nopelnot vienu soda apli un deviņreiz šaujot garām, kā arī atpaliekot no zviedrietēm par 18,1 sekundi, bet trešā ar vienu soda apli un 16 “pūdeļiem” – Norvēģija, kas zviedriem piekāpās 40,4 sekundes. Augsto piekto vietu izcīnīja igauņi Regīna Oja un Rene Zahna. Viņi mēroja vienu soda apli un astoņas reizes šāva garām mērķim, finišējot minūti un 1,6 sekundes aiz uzvarētājiem.

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sezonu iesāka šonedēļ ar sacensībām IBU kausā, bet Baiba Bendika ir nedaudz apslimusi un Estešundā sacensības uzsāks, iespējams, svētdien ar sprintu.

Svētdien biatlonisti sacentīsies sprintā, trešdien un ceturtdien būs mači individuālajās distancēs, bet nedēļas nogalēs – stafetēs.

Latvijas komandas sastāvā Pasaules kausa sezonai šobrīd ir Andrejs Rastorgujevs, Roberts Slotiņš, Aleksandrs Patrijuks, Edgars Mise, Baiba Bendika, Jūlija Matvijenko un Ieva Pūce.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi un pasaules čempionāts, kas februārī notiks Antholcā-Anterselvā, Itālijā.