Latvijas biatlonisti PK posmā aizvadīs sprinta sacensības

13/01/2021 08:28
Andrejs Rastorgujevs

Latvijas biatlonisti Andrejs Rastorgujevs, Edgars Mise un Aleksandrs Patrijuks šodien Pasaules kausa (PK) sestajā posmā Oberhofā aizvadīs sprinta sacensības. Desmit kilometru sprinta sacensības sāksies plkst.15.30 pēc Latvijas laika, tās tiešraidē translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam (LTV7).

Neierasti agri trasē kā pirmais no latviešiem dosies Patrijuks, kuram šoreiz desmitais starta numurs. Vadošais Latvijas biatlonists Rastorgujevs trasē saņēmis 23.numuru, bet Mise trasē dosies kā 61.

Šosezon Rastorgujevs ir startējis visās piecās sacensībās sprintā. Kontiolahti viņš ar diviem “pūdeļiem” finišēja 23. un 42.vietā, Hohfilcenē, kļūdoties par reizi vairāk, ierindojās 36. un 60.vietā, bet pirms nedēļas pirmajā Oberhofas posmā divu nedēļu laikā viņam ar trim kļūdām šaušanā sanāca 40.vieta.

Rastorgujevs pērn augstvērtīgāko rezultātu sprintā izcīnīja Čehijas trasē Nove Mesto, kur ierindojās 22.vietā. 2018.gadā alūksnietis Kontiolahti sprintā izcīnīja sudrabu, kas viņam aizvien ir viens no tikai diviem goda pjedestāliem karjerā, otru sasniedzot distancē ar kopēju startu. Mise sprinta sacensībās Hohfilcenē ar perfektu šaušanu ieņēma 72.vietu, bet, reizi kļūdoties, ierindojās 94.vietā. Pirms nedēļas viņam 88.vieta. Mise pēdējo divu sezonu laikā trīsreiz startējis PK posmos sprintā, ieņemot vietas no 83. līdz 96. Patrijuks šosezon startējis tikai vienās sprinta sacensībās, Hohfilcenē, kur ar piecām kļūdām šaušanā ierindojās 102.vietā. Labākais rezultāts Pasaules kausā posmā sprintā Patrijukam ir iepriekšējā sezonā Kontiolahti sasniegtā 67.vieta.

Pasaules kausa sprinta kopvērtējuma vadībā ar 259 punktiem ir norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē, viņa tautietis Juhanness Dāle iekrājis 218 punktus, kamēr Tarjejam Bē ir 197 punkti. Rastorgujevs ar 24 punktiem ieņem 44.pozīciju. Visu disciplīnu kopvērtējumā līderis ar 522 punktiem ir J.T. Bē, otro vietu ar 481 punktu ieņem vēl viens norvēģis Sturla Holms Lēgreids, bet trešais ar 434 punktiem ir Dāle. Rastorgujevs iekrājis 73 punktus, kas dod 37.vietu. Iepriekšējā sezonā Mazo kristāla globusu sprinta disciplīnā izcīnīja francūzis Martēns Furkads, kurš teicis ardievas biatlonam. Visu disciplīnu kopvērtējumā triumfēja norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē.

Ceturtdien notiks sprinta sacensības sievietēm, piektdien 4×7,5 kilometru stafetē sacentīsies vīrieši, bet sestdien 4×6 kilometru stafete norisināsies sievietēm. Posma noslēgumā svētdien vīrieši un sievietes sacentīsies distancē ar kopēju startu. Sezonas turpinājumā iecerēts Pasaules kausa etaps Antholcā. Februārī pasaules čempionātu uzņems Pokļuka, pēc tam būs divi Pasaules kausa posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Oslo.